Kongreler

14. Avrupa Epileptoloji Kongresi

Avrupa Epileptoloji Kongresi ECE Epilepsy 2020, 4 – 8 Temmuz 2020 tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde Uluslararası Cenevre Konferans Merkezi’nde (Centre International de Conférences Genève – CICG) düzenlenecektir. CICG, Cenevre’de, şehir merkezine sadece 10 dakika ve havaalanına 15 dakika mesafede ideal bir konumda yer almaktadır. Toplu taşıma araçları ile iyi hizmet verildiğinden kolayca ulaşılabilir konumdadır. Bu çok işlevli merkez, kongre katılımcılarının gezinme ve en gelişmiş ekipmanlara sahip olmaları için konforlu bir boyutta inşa edilmiştir. Cenevre Uluslararası Konferans Merkezi (CICG), 1964 yılında İsviçre Konfederasyonu ve Cenevre kantonu tarafından ortaklaşa oluşturulan özel bir vakıf olan Uluslararası Örgütler Binaları Vakfı’nın (FIPOI) mülküdür.Bu kongre, Epilepsiye Karşı Uluslararası Birliğin ve ILAE Avrupa’nın bölgesel bir kongresidir.

Avrupa Epileptoloji Kongresi

ECE Epilepsy Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ECE Epilepsy 2020 Kongresinin Önemi

Epileptoloji Kongresi ECE 2020’ye kayıtlar ve bildiri gönderimi 2019 sonbaharında başlayacaktır. Güncellemeler için https://www.epilepsycongress.org/ece/ web sitesini ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Uluslararası Bilim ve Örgütlenme Komitesi, en iyi Avrupa ve küresel epileptolojiyi temsil eden bir program oluşturmak için çalışmaktadır. Program epileptolojinin tüm yönlerini kapsayacaktır, ancak Yetişkin Epileptolojisi, Temel Bilim, Pediatrik Epileptoloji ve Farmakoloji’yi temsil eden dört ana tema seçilmiştir. Oturumlar arasında Yöneticiler Sempozyumu, Özel Sempozyum, Öğretim Kursları ve Oturumlar, Platform Oturumları, ECE Forumları, Epileptolojide Mükemmellik Sempozyumu ve diğerleri yer alacaktır.

Kongrenin resmi dili İngilizcedir. Kongre’den sonra değerlendirme formunun doldurulması üzerine delegelere katılım sertifikası verilecektir. Kongre kaydı tamamlandıktan sonra katılımcılar davet mektubu isteyebilirler. Gerekirse, gerekli destekleyici belgeler (fotoğraflı kimlik belgesi) ve ödeme alındıktan sonra Epilepsi Kongresi Kullanıcı Hesabınını kullanarak bir davetiye mektubu indirilebilirsiniz. Vize başvurunuz reddedilirse, kayıt ücretiniz tam olarak iade edilmektedir. Lütfen reddetme mektubunun bir nüshasını iadelerin işleme konması için Registration@epilepsycongess.org adresine gönderiniz.

Epileptoloji Kongresi ECE 2020’nin sekreterliği İrlanda’nın başkenti Dublin’de bulunmaktadır. Sormak veya bilgi edinmek istediğiniz konular ile ilgili olarak ece@epilepsycongress.org mail adresine elektronik posta gönderebilirsiniz.

İsviçre

Avrupa Epileptoloji Kongresi ECE Epilepsy 2020’nin düzenleneceği Cenevre şehri, İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan “Suisse Romande” bölgesinin en büyük şehri ve aynı ada sahip Cenevre kantonu’nun başkentidir. Cenevre saat yapımının doğduğu yer olarak bilinmektedir. Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıkışında konumlanmıştır.

Web sitelerinin gelişimini sağlayan World Wide Web’in doğuşuna ev sahipliği yapan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (European Nuclear Research Organization in Geneva)  CERN’de Cenevre’dedir. Cenevre’nin gerçek bir amblemi haline gelmiş140 metre yüksekliğe ulaşan Jet Su (Jet d’Eau) görülmesi gereken yerlerdendir.

Ulaşım, konaklama, transfer ve rehberlik gibi problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA üyesi olan Mavi Rota Tour sizler için ilgilenecektir. Tur programına katılmak veya incelemek için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close