Tatil Günü

Bu Yıl Bitmeden Görmeniz Gereken 5 Efsane Şehir

Yılın bu son aylarında, sonbaharın tadını çıkarabileceğiniz birçok şehir bulunuyor. Sonbaharın renklerini içinde barındıran şehirlerde yurtdışı tatili yapabilir ve unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Tatil seçeneklerini hem vizeli hem de vizesiz olarak tercihlerinize uygun olarak planlayabilir ve Avrupa başta olmak üzere birçok ülkede yılsonuna kadar eşsiz tatiller gerçekleştirebilirsiniz.

Tuna Nehrinin İncisi: Budapeşte

Macaristan’ın başkenti olan Budapeşte, tarihi dokusu ile olduğu kadar eğlenceli ve hareketli sosyal hayatı ile de ön plana çıkmaktadır. Senenin son aylarında düzenlenen festivallere ev sahipliği yapan şehir, sonbahar aylarının güzelliğini sizlere her anınızda sunmaktadır.

Budapeşte Gezisi

Tuna nehrinin ikiye böldüğü şehirde, tarihi binalar, köprüler, kültürel aktiviteler ve zengin yeme içme çeşitleri ile unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz. Osmanlı döneminden kalma eserlerin de bulunduğu şehir, tarih meraklıları için apayrı bir pencere açmaktadır. Her noktasında tarihi güzellikleri barındıran şehir, 2018 yılı bitmeden mutlaka gidilmesini önerdiğimiz yerlerin başında gelmektedir.

Sanatın Başkenti: Viyana

Avrupa’da sanatın ve kültürün başkenti olan Viyana, bu sene bitmeden görülmesini tavsiye ettiğimiz şehirlerin başında gelmektedir. Tarihi binaları, müzeleri, tiyatroları, operaları, klasik müzik konserleri ile sanat ve kültürü her açıdan misafirlerine sunan şehirde, zengin Avusturya mutfağına dair yemekleri de tadabilirsiniz.

Viyana Gezisi

Sonbaharın o huzurlu ve dingin dönemini sanatsal aktiviteler ile daha da hissetmenizi sağlayacak olan Viyana, yıl bitmeden mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Viyana Otelleri ve daha fazlası için mavirotatour.com/otel hemen tıklayın!

Huzurun Rotası: Ljubljana

Son dönemlerin en gözde tatil bölgelerinden biri olan Slovenya’da, Ljubljana şehri ülkenin en çok turist çeken bölgesi olarak ön plana çıkmaktadır. Sonbaharın tüm güzelliklerini içinde barındıran Ljubljana, romantizmin ve huzurun ilk adreslerinden biri olan Bled Gölü ile de gidilmeyi kaçınılmaz kılıyor.

Ljubljana Gezisi

Dağları, gölleri ve şelaleleri ile birlikte tüm doğa harikalarını içinde barındıran şehir, size tüm yılın ağırlığını unutturacak kadar dingin bir tatil vadediyor. Yeşilin her tonunu görebileceğiniz ve huzur içinde geçireceğiniz bir tatil ile Ljubljana, yılı geride bırakmadan mutlaka gidilmesi gereken şehirlerin başında geliyor.

Tarih ve Kültür Diyarı: Berlin

Almanya’nın başkenti olan Berlin, 2. Dünya Savaşı dönemlerinden kalan tarihi dokusu ile birlikte, kültürel ve aynı zamanda günün her saati canlı olan bir şehir olarak çok farklı kesimlere hitap etmektedir. Yurtdışı ülkeleri tatili için sene sonuna kadar görülmesini tavsiye ettiğimiz Berlin’de, tarihi yapılarla birlikte tarihin izlerini hissederken, günümüz teknolojisinin de merkezi olan yapılarını görerek unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

Savaş sonrası ayağa kalkan ve Avrupa’nın en gözde merkezlerinden biri olmayı başaran Berlin, yıl sonuna kadar gitmenizi önerdiğimiz Avrupa şehirlerinin başında geliyor. Dünya Savaşı sonrası toparlanmayı başaran Berlin, geçirdiği değişim ve gerçekleştirdiği atılımlarla Avrupa’nın en efsanevi şehirlerinden biri olarak da ziyaret edilmeyi hak eden şehirlerin öncülüğünü yapmaktadır. Sizler de yıl sona ermeden, sonbaharın, tarihin, teknolojinin ve eğlenceli sosyal hayatın tadını Berlin’de gönlünüzce yaşayabilirsiniz.

Almanya vize başvurusu için mavirotatour.com/vize adresini hemen ziyaret et!

Masal Diyarı: Brugge

Bu yıl bitmeden önce ziyaret etmenizi önereceğimiz, dünyanın en güzel şehirleri içinde yer alan Brugge, mutlaka görülmesi gereken şehirlerin başında gelmektedir. Tamamen ortaçağ esintilerini taşıyan şehir, bu yıl bitmeden özellikle sonbahar aylarında gitmek için en ideal destinasyonlardan biridir.

Brugge Gezisi

Yüzyıllardır ayakta duran binaları, romantik kanalları, tarihi yapıları ve mistik dokusu ile sizi sarıp sarmalayacak olan bu şehri, yıl bitmeden mutlaka görmelisiniz. Şehrin tadına en çok varılacak dönemler olan sonbahar aylarında, romantizmi, huzuru ve dinginliği her anınızda hissedeceksiniz.

Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz 5 Avrupa Şehri için blog.mavirotatour.com/vizesiz-tatil-yapabileceginiz-5-avrupa-sehri/ tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close