Kongreler

WOC 2020 Cape Town Oftalmoloji Kongresi

Dünya Oftalmoloji Kongresi (World Ophthalmology Congress), WOC 2020, 26 – 29 Haziran 2020 tarihleri arasında Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Cape Town şehrinde Cape Town Uluslararası Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir. WOC, her iki yılda bir farklı bir ülkede düzenlenmektedir. Kongreye, 110’dan fazla ülkeden Uluslararası Oftalmoloji Konseyi’nin 10.000’den fazla delegesinin katılması beklenmektedir.

Dünya Oftalmoloji Kongresi

WOC 2020 Cape Town Kongresine Neden Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

WOC 2020 Cape Town Kongresinin Önemi

Her iki yılda bir, dünyanın farklı bir bölgesinde düzenlenen WOC Kongresi, oftalmoloji uzmanlarının uluslararası bir izleyici kitlesiyle, tanınmış uluslararası liderlerle ve profesyonellerle iletişim kurma fırsatı sunmaktadır. 2020 yılında ilk kez Sahra Altı Afrika’da yapılacaktır.

WOC’den elde edilen gelirler oftalmik eğitim, göz bakımı sunumu, liderlik ve toplum gelişimi ve ICO’nun “Görülecek Bir Dünya İttifakı Oluşturma” taahhüdü gibi ICO programlarının desteklenmesine yardımcı olmaktadır. İlk olarak 1857 yılında düzenlenen Dünya Oftalmoloji Kongresi  WOC, en uzun süreli uluslararası tıp toplantısıdır.

Kongre Güney Afrika Oftalmoloji Derneği’nin (OSSA) ev sahipliğinde düzenlenecek; ayrıca Orta Doğu Afrika Oftalmoloji Konseyi (MEACO) ve Afrika Oftalmoloji Konseyi (AOC) de eşlik edeceklerdir. Kongrenin resmi dili İngilizce’dir. Kayıtlar devam etmektedir. Dünya Oftalmoloji Kongresi  WOC 2020’ye erken kayıtlar 17 Şubat 2020 tarihinde son bulacaktır. Düzenli kayıt için bitiş tarihi 5 Mayıs 2020’dir. Ayrıca yerinde kayıt yaptırmak isteyen katılımcılar için 6 Mayıs 2020 tarihinde kayıtlar başlayacaktır.

Güney Afrika

ICO ve WOC politikasına göre, ICO liderliği de dahil olmak üzere bilimsel programa katılan herkes kendi kayıt ücretlerinden, otel ve seyahat masraflarından sorumlu olacaktır. Koordinatörler, Yöneticiler, Konuşmacılar ve / veya Katılımcılar dahil olmak üzere herhangi bir Bilimsel Program Komitesi üyesi için kayıt ücretlerinden feragat edilmemekte, masraflar karşılanmamakta veya seyahat hibeleri verilmektedir.

Dünya Oftalmoloji Kongresi, küresel çapta önde gelen akademik yerlerden biri olan Cape Town kentinde düzenlenecektir. Cape  Town, Güney  Afrika  Cumhuriyeti’nin  güneybatı  ucunda  Robben Adası, Masa Dağı, Kirstenbosch bahçeleri ve Ümit  Burnu’nun  bulunduğu  penguenleriyle  meşhur  güzel  bir şehirdir. Mevcut  doğal varlıklarının  yanı  sıra    farklı  kültürlerden kesitler sunan etkileyici bir geçmişe sahiptir.

Cape Town, Johannesburg’a 1.400 km, Durban’a ise 1.600 km’lik  mesafededir. Her iki şehre de iki saatlik  uçuş  mesafesi vardır. Şehir sınırları içindeki ulusal park, iki tane dünya mirası alanı, Lion’s Head  dağı ve Camps Bay  plajı görülmesi gereken yerlerdendir.

Dünya Oftalmoloji Kongresi’ne katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın veya 444 8 305 arayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close