Kongreler

ADI 2020 Singapore

34. Uluslararası Alzheimer Hastalığı Konferansı

Uluslararası Alzheimer Hastalığı Konferansı, ADI 2020, 18 – 21 Mart 2020 tarihleri arasında Güneydoğu Asya’daki ada ülkesi Singapur’da yapılacaktır. Konferans Marina Bay Sands’teki etkileyici Sands Fuar ve Kongre Merkezinde (Sands Expo and Convention Centre) gerçekleşecektir.

ADI 2020 Singapore

ADI 2020 Singapore Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ADI 2020 Singapore Kongresinin Önemi

Asya’nın en düzenli ve bol yasaklı bu küçük ülkesi birçok turisti çekmektedir. Hem Asya’dan hem de başka ülkelerden gelen ve buraya yerleşmek isteyen varlıklı aileleri kendisine çeken Singapur Asya kıtasında güvenilir bir liman olarak görülmektedir. Singapur’un en büyük kongre mekanına ev sahipliği yapan Marina Bay Sands, kapsamlı otel, restoran ve eğlence seçenekleri ile birinci sınıf toplantı olanakları sunmaktadır.

ADI (Alzheimer’s Disease International), Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ile resmi ilişkilerde, dünyadaki Alzheimer birliklerinin uluslararası federasyonudur. ADI’nin şu anda her biri ülkesinde Alzheimer derneği olarak bunama yaşayan aileleri ve ailelerini destekleyen 94 üyesi vardır.

ADI, bunamaya karşı mücadeleyi kazanmanın anahtarının, küresel çözümlerin ve yerel bilgilerin eşsiz bir kombinasyonunda olduğuna inanmaktadır. Bu nedenle, küresel olarak bunamaya dikkat çekmek için çalışırken, yerel olarak, Alzheimer derneklerini, bunama yaşayan insanlara ve bakıcılarına bakım ve destek sağlamak ve teşvik etmek için güçlendirir.

Dünyada bunama ile yaşadığı tahmin edilen 50 milyondan fazla insan vardır ve bu sayının 2050 yılına kadar 152 milyona ulaşacağı tahmin edilmektedir. ADI’nin vizyonu önce önleme, bakım ve katılım; sonrasında tedavidir.

Singapur Gezi Rehberi

Singapur’daki Alzheimer Hastalığı Derneği (ADA), 1990 yılında, bunama ile yaşayan kişilerin ve bakıcılarının ihtiyaçları için artan bir endişe nedeniyle kurulmuştur. Dernek yaptığı çalışmalar aracılığıyla, bunama yaşayan kişilerin topluma dahil olmalarını ve kabul edilmelerini sağlamak; bunama yaşayanlar ve aileleri için bunama bakım hizmetlerinin kalitesinde artış sağlamak ve bunama bilincini ve anlayışını artırarak damgalanmayı azaltmayı umuyor. Dernek, dört stratejik hizmet ayağı olan Merkeze Dayalı Bakım, Bakıcı Desteği, Akademi ve Toplum Etkinliği sayesinde toplumda bunama ile yaşayan kişileri, anlamlı hayatlar sürdürebilecek bireyler olarak görme ve onlara saygı duymayı hedeflemektedir.

Uluslararası Alzheimer Hastalığı Konferansı’nın düzenleneceği Marina Bay Sands, SkyPark otelin üzerindeki 150 metre uzunluğunda en büyük çatı havuzuna sahiptir. Sadece otel konukları tarafından erişilebilen ikonik sonsuzluk havuzu, diğer Singapur otellerinde bulunmayan nefes kesen bir şehir manzarası sunmaktadır. Konuklar ayrıca ödüllü spa bakımlarını tercih edebilir, fitness merkezinde egzersiz yapabilir, güneşlenme yogasına katılabilir, kentin en büyük alışveriş merkezlerinden birinde alışveriş yapabilir ve otelin ünlü şef restoranlarını ziyaret edebilirler.

ADI 2020 Singapore Kongre Turu hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Singapur vizesi hakkında detaylı bilgi almak veya başvurmak için mavirotatour.com/vize tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close