Amerika KongreleriKongreler

ASA 2019 Amerikan Anestezistler Derneği Yıllık Toplantısı

Amerikan Anestezistler Derneği Yıllık Toplantısı, ASA 2019, 19 – 23 Ekim 2019  tarihleri arasında A.B.D.’nin Orlando şehrinde Orange County Convention Center fuar ve kongre merkezinde gerçekleşecektir. Kentin önde gelen toplantı ve fuar tesisi olan Orange County Convention Center, sahip olduğu tasarımı ve konumuyla Orlando’da eşsizdir. Yılda 200’ün üzerinde etkinliğe ve 1,4 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

ANESTEZİYOLOJİ 2019, dünyadaki 14.000’den fazla  uzmanı, düşünce  liderleri  ve  anestezi sağlayıcılarıyla yüz yüze görüşmeler yaparken  en  yeni klinik bilgi, araştırma ve teknolojilerle  tanıştırır. Kongreye  kayıtlar Haziran 2019’da  başlayacaktır.

Orlanda Florida Gezi Rehberi

ASA Orlando Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ASA Orlando 2019 Kongresinin Önemi

Amerikan   Anesteziyoloji   Derneği  (ASA),  1905  yılında  kurulmuştur.  Anesteziyoloji   tıbbi  pratiğinin  standartlarını  yükseltmek  ve  korumak  için  organize  edilen  52.000’den  fazla üyeye sahip bir eğitim, araştırma ve bilim topluluğudur. ASA, doktor  anestezistlerinin, ameliyat  öncesinde, ameliyatı  sırasında  ve  ameliyat sonrasında hastaların tıbbi bakımını, her hastanın hak ettiği en kaliteli ve  güvenli bakımı sağlamak  için  değerlendirmesini  ve  denetlemesini  sağlamayı  taahhüt  etmektedir.

ASA 2019’a  katılarak  anestezi  uzmanlığında  derinlemesine  bilgi sahibi olabilirsiniz.  Kendinizi birinci  sınıf  eğitim oturumlarıyla ödüllendirebilirsiniz. Kariyer  geliştirme  eğitimi  alıp  meslektaşlarınız  ve  anestezi  liderleri ile  görüşebilirsiniz. ASA 2019’da  ayrıca  100’den  fazla  dünyaca  ünlü  uzmanı  dinleme  imkanı  bulabilir, uluslararası  panel  ve  oturumlara  katılabilirsiz.

Orlando Florida Gezilecek Yerler

Amerikan   Anesteziyoloji   Derneği  (ASA),  ANESTEZİYOLOJİ  2019  toplantısının  katılımcıları  için resmi bir davet mektubu sunmaktadır. Davet mektubu, vize başvurusu için gerekli olmasa da, destekleyici  bir  belge  olarak  yardımcı  olabilir.  Amerikan   Anesteziyoloji   Derneği  (ASA), kayıt  sırasında  üyelerine  önemli fiyat avantajları  sağlamaktadır. ASA  üyelerine  profesyonel  gelişim zenginliği, uygulama yönetimi, kalite geliştirme kaynakları  ve de klinik bilgilere erişim sağlar. Hem de sizi  sizi mesleğin en üstünde tutmaya yardımcı olur.

ASA üyelerinin faydalandığı hizmetler ile ilgili listeye http://www.asahq.org/member-center/roi-calculator ulaşabilirsiniz.

Gönderim ile bilgiler :

  1. Problem Temelli Öğrenme Tartışması (PBLD) Gönderimleri : Geçerli klinik pratikle ilgili ilginç, varsayımsal bir vaka sunabilir ve takım bazlı tartışmaları destekleyebilirsiniz. PBLD sunumları ücretsizdir  ve  ASA  üyelerine  açıktır. 12  Şubat  2019’a  kadar  gönderim yapabilirsiniz.
  2. Bilimsel Bildiri Gönderimleri : Bilimsel araştırma veya orijinal soruşturma çalışmalarınızı sözlü sunum, grup tartışması veya  bildiri  sunumu  için  gönderebilirsiniz. ASA üyeleri için gönderim ücretsizdir.  Üye  olmayanlar  25  ABD  doları  karşılığında  bildiri  sunabilirler. 2 Nisan 2019’a kadar gönderim yapabilirsiniz.
  3. Bilimsel ve Eğitimsel  Sergiler : Yeni  teknolojileri, uygulamaları,  ekipmanları  veya  diğer önemli konuları  vurgulayan  bilimsel  ve  eğitimsel  materyalleri  gösteren  bir  sergi  gönderebilirsiniz.  ASA’ya  üye  olanlar  ve üye olmayanlar ücretsiz gönderim yapabilirler. Kabul edilen gönderimler 10×10 stand alanı formatında sunulacaktır. 2 Nisan 2019’a  kadar  gönderim yapabilirsiniz.

Yaklaşık 70 yıl boyunca   ASA  yıllık  toplantıları, anesteziyoloji, ağrı  tıbbı  ve kritik  bakım  tıbbında etkili  ve  dikkat  çeken  önemli  profesyonelleri  bir  araya  getiren,  anesteziyle  ilgili  dünyadaki  en kapsamlı  eğitim  etkinliği  olmuştur.  ANESTEZİYOLOJİ yıllık toplantısının, katılımcılardan en üst düzeydeki  potansiyel  müşterilere  ulaşma  imkânı  verecek  şekilde  10.000’i  mesleki  katılımcı  olmak üzere  yaklaşık  14.000   katılımcıyı  ağırlaması  beklenmektedir.

Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!

Orlanda Gezilecek Yerler

Amerikan Anestezistler Derneği Yıllık Toplantısının düzenleneceği Orlando şehri, Amerika Birleşik Devletleri’nin güneydoğusundaki Florida eyaletinin merkezinde 280.000 nüfuslu bir şehirdir.  Eğer son zamanlarda Orlando’ya gitmediyseniz, büyük bir sürpriz yaşayabilirsiniz. Dünyanın Tema Parkı Başkenti olarak bilinse de; Orlando başlı  başına bir metropol kent haline gelmiştir. Kent yılda 50 milyon’dan fazla turist ağırlamaktadır. Son dönemde Worth dergisi tarafından “Amerika’daki En Dinamik Şehirler”  arasında gösterilmektedir. Şehirdeki heyecan verici gelişmeler arasından yeni restoranlar, eğlence seçenekleri ve birinci sınıf tema parklarını tercih edebilirsiniz.

Rıhtım kenarında yemek yiyebilir, ünlü şeflerin deneyimini yaşayabilir, retro Amphicar ile eşsiz suyolu turu yapabilir, canlı müzik dinleyebilir veya 400 metrelik gözlem çarkının üstüne çıkabilirsiniz. Ayrıca Amway Center’daki etkinliklere katılabilir, Orlando şehir merkezine çok yakın olan 50 dönümlük inanılmaz botanik bahçesini ziyaret edebilir, Orange County Regional History Center’ı ziyaret edebilir, Walt Disney Parka gidebilir veya düzenlenen eğlence, film, tiyatro veya müzik festivallerinden birine katılabilirsiniz. Orlando’da resmi dil olarak kabul edilen İngilizce aynı zamanda en çok konuşulan dildir. İngilizce’den başka en çok konuşulan diller İspanyolca, Fransızca ve Portekizce’dir. Türkiye ile Orlando arasında 7 saatlik zaman farkı vardır.

Kongre Turları hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Amerika Birleşik Devletleri vizesi hakkında detaylı bilgi almak veya başvurmak için mavirotatour.com/vize tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close