Kongreler

Avrupa Glokom Derneği Kongresi EGS 2020

Avrupa Glokom Derneği (EGS) 14. Kongresi EGS 2020, 30 Mayıs – 3 Haziran 2020 tarihleri arasında Belçika’nın başkenti Brüksel’de SQUARE Brüksel Toplantı Merkezi’nde (SQUARE Brussels Meeting Centre) düzenlenecektir.

Avrupa Glokom Derneği 14. Kongresi

EGS 2020 Kongresine Neden Katılmalıyız?

 • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
 • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
 • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
 • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
 • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
 • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
 • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

EGS 2020 Kongresinin Önemi

EGS Kongreleri önceleri 4 yılda bir düzenlenmekte iken 2008 yılından itibaren iki yılda bir düzenlenmektedir. 2018 yılında düzenlenen 13. Kongre İtalya’nın Floransa şehrinde gerçekleşmiştir. Avrupa Glokom Derneği’nin ilk kongresi Nisan 1980 yılında İngiltere’nin Brighton şehrinde yapılmıştır. İlk kongredeki konu başlıkları aşağıdaki gibi olmuştur :

 1. Glokomun sosyal yönleri. Önleme ve epidemiyoloji
 2. Tıbbi tedavi ve farmakoloji
 3. Ameliyat için endikasyon
 4. Çıkış sisteminin anatomisi
 5. Oküler hipertansiyon
 6. Perimetri

Avrupa Glokom Derneği’nin kurucu üyeleri şunlardır: R. Etienne, J. François, E.L. Greve, W. Leydhecker, R. Smith ve J. Stepanik. J. François, W. Leydhecker ve E.L. Greve, 1977’de bir Avrupa Glokom Topluluğu oluşturmak için bir öneride bulunmuş ve tüm Avrupa ülkelerini temsil eden çok sayıda glokom uzmanına davetiye göndermişlerdir. Bu glokom uzmanları grubu 1978’de Gent’te bir araya gelmiş ve Avrupa Glokom Derneği’ni kurmuşlardır.

Belçika

Avrupa Glokom Derneği (EGS) ‘nin vizyonu, glokomun neden olduğu görme yetersizliğini minimize etmek ve uygun bir sağlık sistemi içinde glokomu olan bireylerde mümkün olan en iyi refahı teşvik etmektir.

Avrupa Glokom Derneği (EGS) 14. Kongresi EGS 2020’nin düzenleneceği Brüksel, Belçika’nın ve Belçika’nın üç federal bölgesinden biri olan Brüksel Bölgesi’nin başkentidir. Birkaç yüzyıl önce bataklığın kurutulması sonucu ortaya çıkmış bir şehirdir. Adı bataklığın içindeki yerleşim yeri anlamına gelmektedir. Grand Place Meydanı, çelikten yapılmış dev atom heykeli Atomium, Avrupa Parlamentosu Binası, Minyatür Avrupa yapılarıyla ünlü Minyatür Mini Avrupa parkı, St. Michael & St. Gudula Katedrali ve şehrin simgesi haline gelmiş Manneken Pis heykeli Brüksel’de mutlaka görülmesi yerlerin başında gelmektedir.

Brüksel, Avrupa’da gezilecek yerler arasında Avrupa’nın güzel şehirlerinden bir tanesidir. Belçika’nın bu güzel başkenti, ziyaretçilerine sunduğu müzeleri, parkları ile komşuları Paris ve Amsterdam’dan hiç de geri kalmaz. NATO’nun ana karargâhına ve Avrupa Birliği’nin bazı önemli kurumlarına ev sahipliği yapması nedeniyle hareketli bir politik hayata sahiptir. Mimari yönden dikkat çekici birçok tarihi binayı görebilirsiniz.

Kongre Turları hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close