Kongreler

Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği

Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği 36. Yıllık Toplantısı ESHRE 2020, 5 – 8 Temmuz 2020 tarihleri arasında Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ta Bella Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecektir.

İnsan Üreme Embriyoloji Derneği

ESHRE Copenhagen Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ESHRE 2020 Copenhagen Kongresinin Önemi

Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği’ni oluşturma fikri ilk olarak Cambridge Üniversitesi’nden Profesör R.G. Edwards ve Paris’ten Doktor Jean Cohen tarafından Helsinki’de tasarlanmıştır. Üreme tıbbı ve bilim alanında araştırma ve araştırmayı teşvik edecek bir topluluğa ihtiyaç duyulduğu konusunda meslektaşlarına danışmışlardır. Hem böyle bir toplumu kurma fikri hem de toplantılarının sonuçları pek çok açıdan başarılı olmuştur.

Yapılan birkaç toplantıdan sonra, topluluğun ilk yıllık toplantısını 1985’de Bonn’da yapması kararlaştırılmıştır. Avrupa İnsan Hakları ve Embriyoloji Derneği bu vesileyle, tüm Avrupa’daki delegelerin tartışmalara katıldığı ilk Yıllık Genel Kurul toplantısında geniş ve canlı bir tartışma sonucu resmen kurulmuştur. ESHRE, ilk günlerden beri, yavaş yavaş gelişerek bugün bildiğimiz topluluğa dönüşmüştür.

Avrupa İnsan Üreme ve Embriyoloji Derneği’nin temel amacı, üreme biyolojisi ve tıbbına ilgi ve anlayışı sağlamaktır. Bunu, insanın üreme ve embriyolojisindeki araştırma bulgularının genel halk, bilim adamları, klinisyenler ve hasta derneklerine araştırma ve daha sonra yayılmasını kolaylaştırarak yapmaktadır. Aynı zamanda Avrupa çapında politikacılar ve politika yapıcılar ile işbirliği yapmak için çalışmaktadır. Klinik uygulamada, eğitim ve öğretim faaliyetlerini düzenleyerek, veri kayıtlarını geliştirerek ve koruyarak, klinik ve laboratuvar prosedürlerinde güvenlik ve kalite güvencesini geliştirmek için rehberlik sağlayarak iyileştirmeleri teşvik etmektedir.

Danimarka

36. ESHRE 2020 Toplantısı’nın resmi dili İngilizce’dir. Simultane çeviri yapılmamaktadır. Katılımcıların bildirilerini okumalarına ve Kopenhag’taki 36. Yıllık Toplantının programını görmelerine izin vermek için ESHRE çeşitli seçenekler sunmaktadır :

  • Tabletler ve akıllı telefonlar için bir uygulama
  • Online rehberi
  • Bildiri kitabının PDF dosyası olarak sunulacağı web sayfaları.

ESHRE 2020’de altı sunum seçilecek ve 2.000 Euro ödül ile ödüllendirilecektir. 18 yaşından küçük çocukların toplantı yapılan mekana girmesine izin verilmemektedir. ESHRE, bireysel sağlık, seyahat veya kişisel sigorta için sorumluluk kabul etmez ve katılımcıların kendi ülkelerinde kendi kişisel sigortalarını almaları şiddetle tavsiye edilmektedir.

Kongrenin düzenleneceği Kopenhag, Avrupa’nın en eski Monarşisi ve modernitenin buluştuğu, otomobillerden daha fazla bisikletin bulunduğu ve öncü mimarinin büyüleyici eski binalarla mükemmel bir uyum içinde bir arada yaşadığı kontrast dolu bir şehirdir. Kopenhag güvenli, çevre dostu ve bisiklet dostu bir kongre şehridir. Geniş yeşil alanları ve sularında yüzebileceğiniz  çok temiz bir limana sahiptir. Modern kongre merkezinden şehre ulaşım kolay ve kısadır, dolayısıyla zamanı verimli bir şekilde kullanabilirsiniz.

Ulaşım, konaklama, transfer ve rehberlik gibi problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA üyesi olan Mavi Rota Tour sizler için ilgilenecektir. Tur programına katılmak veya incelemek için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close