Gezi RehberiVize

Avrupa Sınırlarının Kalktığı Yer: Schengen Köyü

Schengen Anlaşması

Schengen Anlaşması 1985 yılında Lüksemburg’un Moselle nehri üzerindeki yolcu gemisinde imzalandı. Schengen sınırların kaldırıldığı birleşik bir Avrupa yaratma projesinin ilk adımıydı.

Schengen köyü Benelüks’ün yani Belçika, Hollanda ve Lüksemburg’un Almanya ve Fransa ile buluştuğu bir noktada bulunuyor ve bu yüzden Schengen anlaşmanın yeri olarak seçilmiş. Schengen köyü, insanların ve malların serbest dolaşımını ve Avrupa’daki iç sınırların kaldırılmasını simgeliyor. Schengen girişimini başlatan ülkeler Fransa ve Almanya oldu ve o zamandan beri hızla gelişti.

Schengen Köyü ve Anlaşması

Schengen Köyü

Schengen yürüyerek dolaşabileceğiniz küçük ve tipik bir Avrupa kasabası. Üzüm bağları ile kaplı yemyeşil bir alan üzerine kurulu olan Schengen nehir kenarına kurulu sakin bir yer. Çok fazla turistin ilgi odağı olmamasına rağmen Moselle nehrinin bir tarafında Almanya’yı bir tarafında Fransa’yı buluyorsunuz. Lüksemburg’un meşhur Moselle şarapları buradaki üzüm bağlarından yapılmaktadır. Schengen’de muhteşem bir doğa, harika manzaralar festivaller ve etli yemeklerle buluşmuş ve bu da çok canlı bir kültürün oluşmasını sağlamış. Kasabadaki Orta Çağ evleri ise bu yere ayrı bir hava katmakta.

Avrupa Schengen Müzesi anlaşmanın imzalanmasından 25 yıl sonra 13 Haziran 2010’da açıldı. Anlaşmanın önemine adanan müzede anlaşmaya dair her şeyi bulabilirsiniz, hatta imzanın atıldığı kalemler de sergilenmekte.

Schengen Vizesine Yapılan Yeniliklerden Haberdar Olmak için blog.mavirotatour.com/schengene-yeni-duzenleme/ Adresini Hemen Ziyaret Et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close