FuarlarYurt Dışı Fuarları

Çin Canton İthalat ve İhracat Fuarı

Canton İthal ve İhraç Ürünleri Fuarı Guangzhou şehrinde, Pazhou Complex fuar alanında her yıl Nisan ve Ekim aylarında düzenlenmektedir. Dünyanın en büyük üçüncü fuarıdır. Çin İthalat ve İhracat Fuarı, 1957 yılında kuruldu. Çin Halk Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı ve Guangdong Eyaleti Halk Hükümeti tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Çin Dış Ticaret Merkezi tarafından organize edilmektedir. Canton Fuarı, en uzun tarih, en büyük ölçek, en eksiksiz sergi çeşitliliği, en büyük alıcı katılımı, alıcıların kaynak ülkesinin en geniş dağıtımı ve Çin’deki en büyük ticari ciroya sahip kapsamlı bir uluslararası ticaret fuarıdır.

61 yıllık reform ve yenilikçi gelişmenin ardından Canton Fuarı çeşitli zorluklara göğüs gerdi ve asla kesintiye uğramadı. Kanton Fuarı, Çin’in dünyadaki ticaret bağlantısını güçlendirerek Çin’in imajını ve gelişimini göstermektedir. Çinli işletmelerin uluslararası pazarı keşfetmeleri için mükemmel bir platform ve Çin’in dış ticaret büyüme stratejilerini uygulamak için örnek teşkil eden bir platformdur.

Guangzhou Canton Fuarı

Canton Fuarı’nda Katılımcı veya Ziyaretçi Olmak

Canton Fuarı, 1957 yılından bu yana Çin’in Guangzhou Şehri’nde yılda iki kez düzenlenen ve sektör temsilcilerini bir araya getiren Canton Fuarı, Dünya’nın en büyük katılım ve iş bağlantıları yapılan prestijli, büyük ölçekli ve kapsamlı uluslararası ticaret fuarlarından birisi olma özelliğini taşımaktadır. 50 uluslararası ticaret organizasyonunun ortaklığı ile gerçekleştirilen fuarda, 24 Bini uluslararası olmak üzere 58 Bin firma ürünlerini sergilerken, Dünya’nın dört bir yanından 200 Binin üzerinde ziyaretçi bu ürünleri inceleme imkânına sahip oluyor.

1.phase 15 -19 Ekim : Büyük Makina ve Ekipman , Küçük Makine, Bisiklet, Motosiklet, Otomobil Yedek Parça, Kimyasal Ürünler, Donanım, Hırdavat, Araç – Gereç, Taşıt (Outdoor), Yapı Makinaları, Ev Elektrik Uygulamaları, Tüketici Elektroniği, Elektronik ve Elektriksel Ürünler, Bilgisayar ve İletişim Ürünleri, Aydınlatma Ekipmanları, Yapı ve Dekoratif Materyaller, Banyo – Tuvalet Ekipmanları, Uluslararası Sergi Alanı

2.phase 23 – 27 Ekim : Mutfak Ekipmanları & Mobilyası  , Seramik Ürünler , Sanatsal Seramikler Ev , Dekorasyonu  , Cam Sanatı , Mobilya , Dokuma, Rattan ve Metal , Sanatlar , Bahçe Ürünleri , Taş ve Metal Ürünler (Dış Mekan) , Ev Ürünleri , Kişisel Bakım Ürünleri , Tuvalet Takımları & Eşyaları ,Saatler, Sayaçlar & Optik ,Enstrümanlar ,Oyuncak , Doğal Ürünler , Hediye, Ödül, Kupa vb. Ürünler ,Festival Ürünleri

3.phase 31 Ekim – 04 Kasim : Kadın ve Erkek Giyim  , Çocuk Giyim , İç Giyim , Sportif ve Gündelik Giyim ,Kürk, Deri ve Kuştüyü Ürünler , Moda Aksesuarları ve Prova Araçları , Ev Tekstili , Tekstil Hammaddeleri ve Kumaşları , Halılar, Dekoratif Duvar Örtüleri , Gıda , İlaç ve Sağlık Ürünleri , Medikal Aygıtlar  , Tek Kullanım ürünler , Spor, Seyahat ve Dinlence Ürünleri , Ofis Ürünleri , Ayakkabı , Cüzdan ve Çanta

Guangzhou

Canton İthalat ve İhracaat Fuarı, Çin’in dış ticaretini teşvik eden ilk ve en önemli platform ve dış ticaret sektörünün barometresi olarak hizmet etmeye devam etmektedir. Çin İthal ve İhraç Ürünleri Fuarı’nı ülkemizden yılda 2 Binin üzerinde ihracat / ithalatçı iş adamı ziyaret ediyor ve mal alıyorlar. Fuarın ticaret hacmi ise her dönemde 12 – 15 Milyar Doları buluyor. Çin ile ticaretimizi her yıl 150 Binden fazla ürün çeşidinin sergilendiği Canton Fuarı belirliyor diyebiliriz. Kanton Fuarı, en uzun tarihli, üst düzey, büyük ölçek, eksiksiz sergi çeşitliliği, yurtdışı alıcıların en geniş dağıtımı ve Çin’deki en büyük ticari ciroya sahip kapsamlı bir mağazadır. Kanton Fuarı, güvenilirliği ve sağlam finansal yetenekleri olan 24.000’den fazla Çin’in en iyi dış ticaret şirketini ve fuarda yer alması için 500 yurtdışı şirketi cezbetmektedir.

Kanton Fuarı, çeşitli ve esnek ticaret modelleri ile, ağırlıklı olarak ithalat ve ihracat için bir platformdur. Ekonomik ve teknik işbirlikleri ve borsalar, emtia teftişi, sigorta, ulaşım, reklamcılık, istişare vb. gibi çeşitli ticari faaliyetler de esnek yöntemlerle yürütülmektedir. Dünyanın dört bir yanından gelen iş adamları, Guangzhou’da bir araya geliyor, iş dünyası bilgilerini paylaşıyor ve arkadaşlık oluşturuyorlar.

Yurt dışı fuarları hakkında detaylı bilgi almak veya katılmak için mavirotatour.com/fuar-turlari tıklayın veya 444 8 305 arayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close