Vize

Çin Halk Cumhuriyeti Türk Vatandaşlarına Vize Kolaylığı

Çin Başkonsolos vekilinin yaptığı basın açıklamasında Türklere vize kolaylığı sağladıklarını belirtti. Türkiye ile olan iyi ilişkileri geliştirmek adına bu adımı attıklarını söyleyen Zhong Hongnuo vize kolaylığı için gerekli adımların atıldığını söyledi.

Hyatt Centric Levent otelinde Türk gazetecilerle buluşan Çin başkonsolosluğu vize kolaylığı konusunda açıklamalarda bulundu. Başkonsolos vekili Hongnuo Çin vizesi alabilmek için başvuru sahibinin gerekli evraklar ile birlikte şahsen Çin Halk Cumhuriyeti elçiliklerine ve konsolosluklarına başvurması gerektiğini ve ilk başvurunun ise internet üzerinden gerçekleştirilmesi gerektiğini hatırlattı.

Türk Vatandaşlara Vize Kolaylığı

2015 yılından beri iki ülke arasında resmi düzeyde 5 görüşme yapıldığını ve Çin’in Türkiye’nin ikinci büyük ihracat ve birinci büyük ithalat ülkesi olduğunu sözlerine ekleyen Hongnuo, siyasi ve ticaret anlamında önemli vize iyileştirmeleri yaptıklarını söyledi. Çin başvurularının en baş ağrıtan kısmı olan “ticari başvurularda Çin resmi kuruluşlarının vereceği davetiye zorunluluğu” kaldırıldı.

Gri ve yeşil pasaportlulara dikkat Schengen Vizesine yeni düzenleme!  Bilgi almak için blog.mavirotatour.com/schengene-yeni-duzenleme/ adresini Ziyaret Et!

Çin Vizesi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Umuma mahsus pasaport hamilleri Çin Halk Cumhuriyeti’ne yapacakları seyahat öncesinde vize almak zorundadırlar. Eğer Hong Kong veya Makau’ya seyahat edilecekse vize alınmasına gerek yok. Ancak bu iki ülkeden Çin’e geçmek ya da Çin vizesi almak mümkün değil.

Çin Vize Kolaylığı

Çin’e seyahat edecek vatandaşların vizelerinin tek giriş veya çok giriş olup olmadığını kontrol etmeleri ve vize süresini aşmamaları konusunda dikkatli olmaları gerekmektedir. Vize ihlalleri hapis cezası ve Çin’e giriş yasağı ile cezalandırılabilmektedir. Vatandaşlarımız Çin’den Hong Kong’a ve Makau’ya geçiş yapabilir ancak tekrar Çin’e dönmeleri için vizelerinin çift girişli olması gerekmektedir. Ayrıca pasaportunuzun geçerlilik süresinin en az 6 aylık olması gerekmektedir.

Çin Halk Cumhuriyeti vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için mavirotatour.com/vize adresini hemen ziyaret et!
Türk vatandaşlarından transit vize isteyen ülkeler için blog.mavirotatour.com/turk-vatandaslarindan-transit-vize-isteyen-ulkeler/ adresini Hemen Ziyaret Et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close