Kongreler

CIRSE Barcelona 2019

Avrupa Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Kongresi

Avrupa  Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği Yıllık Kongresi CIRSE 2019, 7 – 10 Eylül 2019 tarihleri arasında İspanya’nın Barcelona şehrinde gerçekleşecektir. Avrupa Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği (CIRSE) tarafından organize edilen kongre 2018 yılında Portekiz’in başkenti Lizbon’da düzenlenmiştir. 2019 yılındaki kongrenin uzmanlık alanı yine Girişimsel Radyoloji olacaktır. Bu tıbbi etkinlik için hedef kitleyi Radyologlar oluşturmaktadır.

CIRSE Barcelona Kongresine Neden Katılmalıyız

 • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
 • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
 • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
 • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
 • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
 • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
 • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

CIRSE Barcelona 2019

CIRSE Barcelona Kongresinin Önemi

Avrupa Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği (CIRSE 2019), üyelerine çok çeşitli faydalar sunan, Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji için en kapsamlı Avrupa platformudur. Girişimsel radyologlar ve radyologlar, hemşireler ve radyoloji teknisyenleri, ulusal girişimsel radyoloji dernekleri üyeleri , diğer tıp uzmanlığında çalışanlar, bir şehirde yerleşik olanlar ve stajyerler CIRSE’ye üye olabilirler. CIRSE, kardiyovasküler ve / veya girişimsel radyolojide aktif bir ilgisi ve / veya yetkinliği olan doktorlara Junior Üyelik sunmaktadır. Lisans eğitimini 8 yıldan uzun bir süreden önce tamamlamış olan ve şu anda lisansüstü eğitime kayıtlı olan adaylar bu üyelik kategorisine başvurabilirler. CIRSE’nin üyelerine sunduğu faydaları aşağıdaki gibi sıralayabiliriz :

 • CIRSE etkinlikleri ve Avrupa Girişimsel Radyoloji Okulu’nun (ESIR) tüm dersleri için indirimli kayıt ücretleri
 • CIRSE’ın yıllık kongresinde Üyeler Salonuna erişim
 • CVIR’e sınırsız erişim (CIRSE’ın resmi dergisi) ve IR News’e ücretsiz abonelik
 • ESIRonline’a sınırsız erişim
 • EBIR’a Uygunluk

Endovascular Avrupa Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji Derneği’nin (CIRSE) CVIR Endovascular isminde multidisipliner açık erişimli bir dergisi de vardır. Endovasküler müdahaleler alanındaki ilk açık hakemli dergidir ve  endovasküler tedavi alanında çalışan tüm uzmanlara yöneliktir. CVIR Endovascular, vasküler malformasyonlar, onkolojik olmayan embolizasyon, periferik vasküler girişimler, aortik müdahaleler, acil tıp ve karotis girişimleri dahil olmak üzere venöz ve arteryel girişimler alanında yazılar yayınlamaktadır.

CIRSE Barcelona

CVIR Endovascular, klinik araştırmalar, sistematik derlemeler, vaka raporları, teknik raporlar ve video vakaları gibi bir dizi makale türünü yayınlamaktadır. Endovasküler tedavi alanı çok dinamiktir ve bu, hastalara yönelik en güncel bilgilerin alınmasını sağlamak için hızlı bir fikir ayrımı gerektirmektedir. CVIR Endovascular ayrıca bilimsel tartışmaları teşvik etmek ve araştırma çalışmalarınızı meslektaşlarınızla tartışmak için bir platform sunmaktadır. CVIR Endovasküler, Kardiyovasküler ve Girişimsel Radyoloji (CVIR) ile birlikte CVIR dergisi ailesinin bir parçasıdır. CVIR Girişimsel Radyoloji alanında en eski dergidir ve uluslararası girişimsel radyoloji dergisidir.

CIRSE 2019 Kongresi’nin düzenleneceği  Barcelona şehri, İspanya’nın Katalonya özerk bölgesinin başkenti ve en büyük kentidir. Ayrıca İspanya’nın en kalabalık ikinci büyük şehridir. Ülkenin kuzeydoğusunda, İspanya-Fransa sınırının yaklaşık 150 km güneyinde yer almaktadır.  Roma kalıntıları, orta çağ dönemleri ve 20. yüzyıl modernizminin ve avangardın en güzel örneklerinin yer aldığı kozmopolit bir Akdeniz şehridir. Kentin kökenleri Roma’ya uzanmaktadır ve uzun tarihi ve ekonomik dinamizmi, Barselona’yı tarihi-sanatsal mirasta ve en yenilikçi sanatsal trendlerin tanıtımında görülebilecek bir kültürel şehir haline getirmiştir.

Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için blog.mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close