Tatil Günü

Çocuklarla Gidilecek Yerler

Tüm ailenin eğlenebileceği ve zevk alacağı etkinlikler bulmak her zaman mümkün olmuyor. Özellikle de işin içinde çocuklar varsa ortak bir payda bulmak daha da zor. Bu yüzden çocuklarınız ile gidebileceğiniz eğlenceli yerlerini sizler için derledik.

Çocuklu Ailelerin Gidebileceği Eğlenceli Yerler

Gün içerisinde birkaç saatinizi ayırarak ya da hafta sonunuzu planlayarak sizlere önereceğimiz harika mekanlara gidebilirsiniz. Böylece, başta çocuklarınız olmak üzere oldukça eğlenceli saatler yaşayabilirsiniz.

İstanbul Eğlence Merkezi

Çocuklarla İstanbul Eğlence Merkezi

Tema ve eğlence parkları, çocuklarla gidilebilecek en mükemmel yerlerden biri. Her yaş grubuna ve zevke uygun araçların bulunduğu bu parkta, hem yetişkinler hem de çocuklar sınırsız eğlenebiliyor. Tek yapmanız gereken giriş için bilet almanız. Çarpışan arabalar, Nefeskesen tren, Adalet Kulesi gibi klasik aletlerin yanı sıra, Ice Age, Sihirli Oda, Çılgın Nehir, Viking temalı üniteler de mevcut. Aynı zamanda alan içerisinde Jungle Tema Parkı da bulunuyor. Her zevke hitap eden bu alanda tahmin edeceğinizden çok daha fazla eğlenip heyecan yaşayacağınızı söyleyebiliriz.

Oyuncak Müzesi

Eğer daha önce duymadıysanız, ismi sizi yanıltmasın. Burası gerçekten de özenle hazırlanmış oyuncak tarihine ışık tutan büyüleyici bir yer. Sunay Akın tarafından kurulan bu müze, hem yetişkinler hem de çocuklar için ilgi çekici bir yer. Göztepe’de bulunan müzede, farklı alanlara göre ayrılmış oyuncak türleri bulunuyor. Üstelik tarihlerine göre de nasıl bir gelişim ve değişim yaşandığını da görebiliyorsunuz. Üstelik çocuklarınız için etkinlik düzenlemek isterseniz Müze Kafe’yi kullanabiliyorsunuz. Pazartesi hariç, her gün burayı ziyaret edebilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi

Çocuklarla Gezilecek Yerler

Hafta sonu için gidilecek bir yer arıyorsanız, Darıca Hayvanat Bahçesi tam da size göre. Oldukça büyük bir alan üzerine kurulu olan Darıca’da, çok sayıda farklı hayvan ve bitki türü bulunuyor. Yalnızca bir hayvanat bahçesi değil; aynı zamanda büyük bir kuş ve botanik cenneti. Kocaeli sınırları içerisinde yer alan Darıca’ya, çevre illerden çok kısa sürede ulaşabiliyorsunuz. 3 yaşına kadar olan çocuklar için ücretsiz giriş hakkı bulunuyorken, yetişkinler için ise 40 TL ücret ödeyerek tüm gün harika bir vakit geçirebilirsiniz.

Miniatürk

Gezilecek Yerler Miniatürk İstanbul

Masalsı olarak nitelendirebileceğimiz Miniatürk, eğlence ve kültürün bir arada buluştuğu bir yer. Coğrafyamızın en nadide ve önemli eserlerini bir arada görebileceğiniz Miniatürk’te hem gezip hem de yeni bilgiler öğrenebiliyorsunuz. Tesis içerisinde çocuklar için eğlence alanları da bulunuyor. Aynı zamanda alışveriş için de bir bölümün bulunduğunu ve burada vakit geçirebileceğiniz söyleyebiliriz. Miniatürk gezisinden sonra, gününüzü daha da güzelleştirmek için Pierre Loti’ye de çıkabilirsiniz.

İstanbul Akvaryum

Gezilecek Yerler İstanbul Akvaryum

Farklı bir deneyim yaşamak isteyenler için Akvaryum mükemmel bir seçim. Dünyanın en büyük tematik akvaryumu özelliğini taşıyan Florya’daki Akvaryum’da, toplam 17 bin balık bulunuyor. Birçok farklı türde balıkla karşılaşabileceğiniz bu mavi cennette ilginç aktivitelere de katılma imkanınız var.  Eğitmenlerle köpek balıklarının arasına dalış yapabilir, su altı fotoğrafları çekebilir, dalış eğitimi alabilir ve balık besleme aktivitelerine katılabilirsiniz. İstanbul Akvaryum, Amazon ormanları temalı bir ortama sahip olduğu için adım atar atmaz sizi içerisine çekecek.

Kidzania

Gezilecek Yerler Kidzania İstanbul

Minik bir şehir olarak adlandırabileceğimiz bu alan yalnızca çocuklar için oluşturulmuş bir yer. Ajan Eğitim Merkezi, Havacılık Akademisi, Polis Karakolu gibi birbirinden farklı alanlara ve meslek üslerine sahip. 10 bin metrekarelik devasa bir alana kurulduğunu da belirtelim. Bu devasa mekanda çocuklarınız için özel görevliler bulunduğu gibi dilerseniz siz de beraber girebiliyorsunuz. İçeride adeta farklı bir şehir olduğu için birkaç saat bile yetmeyebilir. O yüzden şimdiden gününüzü buraya göre planlamayı unutmayın.

Tatilinizde çocuklarınız için etkinlik ve eğlence alanları mı arıyorsunuz? Çocuk Dostu Oteller için Hemen Tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close