Vize

Danimarka Vizesi

Danimarka ya da resmi adıyla Danimarka Krallığı, Kuzey Avrupa ülkelerinden biridir. Danimarka’ya Schengen Vizesi kapsamında 90 günü aşmayacak şekilde giriş yapılabiliyor. Dolayısıyla Danimarka seyahati planlıyorsanız eğer öncelikle Danimarka vizesi nasıl alınır onu öğrenmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız Danimarka vize rehberi sayesinde vize başvurusu için gerekli tüm evrakları hazırlayarak sorunsuz Danimarka vizesi alabilirsiniz. Danimarka vizesi alırken her şeyi eksiksiz yapmanız gerektiğini şimdiden hatırlatmak ister, rehberi dikkatli okumanızı öneririz.

Danimarka vizesi nasıl alınır? Danimarka vize evrakları nelerdir? Danimarka vize rehberi için okumaya devam edin. 🙂

Danimarka

Danimarka Vize Türleri

 • Danimarka Turistik Vize
 • Danimarka Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Danimarka Ticari Vize
 • Eğitim & Araştırma Ziyaret Vizesi
 • Kültürel & Spor Ziyaret Vizesi

Uzun Süreli Danimarka Vize Türleri

 • Aile Birleşimi
 • Çalışma
 • Au-pair
 • Eğitim

Danimarka Vize Başvuru Formu

Danimarka vizesi, Danimarka Konsolosluğu ve Danimarka Büyükelçiliği kontrolünde veriliyor. Elbette bu iki temsilciliğe doğrudan başvuru yapılamıyor. Konsolosluklarca yetkilendirilen vize danışmanlık firmaları aracılığıyla başvuru yapmalısınız. Danimarka Schengen vize başvurularınızı bu kapsamda firmamız aracılığıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Danimarka vizesinin ilk adımı vize başvuru formudur. Danimarka vize başvuru formu İngilizce ve Danca doldurulabilir. Danimarka vizesi formunda dikkat edeceğiniz kural bilgilerinizi tükenmez kalemle, eksiksiz biçimde doldurmanız olacaktır. Verdiğiniz tüm bilgilerin diğer evrak bilgileriyle tutarlı olması gerekiyor. Kısacası net, doğru, şeffaf bilgi odağında vize başvuru formu doldurmalısınız.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Danimarka Vizesi için Gerekli Evraklar

 • Danimarka vize başvuru formu: İngilizce ya da Danca, tükenmez kalemle eksiksiz ve doğru dolduracağınız Danimarka vizesi başvuru formu, ilk ve en temel vize evrakınız olduğundan dikkatli olmaya özen gösterin.
 • Biyometrik fotoğraf: Biyometrik veri kapsamında 35X45 mm ölçülerinde, beyaz fon üzerine 2 adet biyometrik vesikalık fotoğraf çektirmelisiniz. Biyometrik fotoğraf çektirirken vize – pasaport işlemlerinde kullanılacağını belirtmekte fayda var.
 • Danimarka vize talep dilekçesi: Danimarka vizesine neden ihtiyacınız var? Bu sorunun cevabını okunaklı, açık ve dürüst ifadelerle Danimarka vize talep dilekçesine yazmalısınız. Seyahatinize bir başkası sponsor olacaksa eğer bu kişinin de bir dilekçe yazarak seyahati karşılayacağına dair bir bildirimde bulunması gerekiyor.
 • Pasaport: Danimarka vizesi alırken mutlaka yeni bir pasaporta ihtiyacınız var. 10 yıldan eski pasaporta sahipseniz başvurularınız ret cevabı alacaktır. Pasaportunuz 10 yıldan eski olmamalı, seyahat dönüşünüzden itibaren 3 – 6 ay geçerli ve en az 2 boş sayfaya sahip olması gerekiyor. Yıpranmış, aşınmış pasaportların vize sürecinden önce yenilenmesi ret cevabını azaltan etkenlerden.
 • Kimlik belgesi: Kimlik bilgilerinizi fotokopi ya da tarayıcıdan geçirilmiş renkli şekilde Danimarka vize evrak listesine eklemelisiniz.
 • Nüfus kayıt belgesi: Vukuatlı nüfus kayıt belgesi Schengen vizesi işlemlerinde mutlaka isteniyor.
 • İş evrakları: Şirket adına ya da şirket sahibi kişi olarak Danimarka vizesi başvurusu yapıyorsanız eğer ticari sicil kaydı, şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası gibi şirkete ait bilgiler içeren belgeleri sunmalısınız.
 • Maaş bordrosu: Bir şirkette çalışıyorsanız eğer maaş bordrosu ile birlikte işe giriş bildirgesi, şirket faaliyet belgesi, imza sirküleri, vergi levhası, banka hesap dökümü gibi bilgilerin olduğu belgeleri evrak dosyasına eklemelisiniz.
 • Banka hesap dökümü: Aktif bir banka hesabının son 3 aylık dökümü Danimarka vize başvuru dosyasında mutlaka olmalıdır.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Seyahat ve konaklama rezervasyon bilgilerinin Danimarka vize dosyasında olması, vizenin onaylanmasında etkilidir. Eğer otel, pansiyon gibi bir yer değil de yakınınızın yanında kalacaksanız ya da ev kiralayacaksanız bu bilgileri ayrıca belge olarak sunmalısınız.
 • Seyahat sigortası: Seyahat sağlık sigortası yaptırmalı ve belgeyi başvuru dosyanıza dâhil etmelisiniz.
 • Ticari davetiye: Danimarka vizesini ticari bir faaliyet ya da gezi için talep ediyorsanız eğer bu yönde gelen daveti, olası bir fuar, seminer vb etkinliğin duyurusunu dosyaya eklemelisiniz.
 • Aile & Arkadaş davetiyesi: Aile ve arkadaş ziyareti davetiye mektubu posta yoluyla gelebileceği gibi e-posta ile de gelebilir. Her iki durumda da Danimarka vize evrakları arasında bu davetiye yer almalıdır.

Not 1: Öğrenciyseniz eğer mevcut başvuru dosyasına öğrencilik belgesini eklemelisiniz.

Not 2: Emekliyseniz ise emekli cüzdanı ya da emekli maaşınızı gösteren belgeyi dosyaya eklemelisiniz.

Danimarka Vize Randevusu

Danimarka vize randevusu, başvuru sahiplerinden biyometrik veri (parmak izi) alımının gerçekleştirilmesi işlemi içindir. Bu randevuda bilmeniz ve önemsemeniz gereken detay şu: Schengen vizesi randevularında, biyometrik fotoğraf ve parmak izi gibi önemli bilgiler 5 yıl süreyle sistemde saklı tutularak bu süre içerisindeki diğer seyahatlerde başvuru sahiplerinin işi kolaylaştırılıyor. Ancak Danimarka gibi bazı ülkeler her vize talebinde yeniden biyometrik veri talep edebiliyor. Bu nedenle Danimarka vize başvurusunda vize randevusunu ihmal etmemeli ve sistemde kayıtlı biyometrik veriniz varsa dahi tekrar gidip veri kaydı yapmalısınız.

Danimarka vize başvurusu için Mavi Rota Tour ailesi daima yanınızda. Hemen  https://www.mavirotatour.com/vize adresini ziyaret et!

Vize Başvurusu Nasıl Yapılır

Danimarka Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • 12 yaşından küçük başvuru sahipleri, başvuruyu bizzat yapmak ya da başvuru esnasında hazır bulunmak zorunda değil. 12 yaş altı kişilerin tüm başvuruları ebeveyn ya da yasal temsilci aracılığıyla başvuru yapabilir. Ayrıca söz konusu kişi tek başına seyahat edecekse mutlaka ebeveynlerden noter onaylı, imzalı Muvafakatname alınmalı ve Danimarka vize evrakları arasında eklenmelidir.
 • Pasaport ve nüfus cüzdanında aynı soyadını taşımayanların vize başvuruları kabul edilmiyor. Bu durumda boşanmış ya da evlenmişseniz eğer resmi belgelerdeki soyadı değişikliğini ihmal etmemelisiniz.
 • Eksik belge ibrazı ya da bilinçli olarak yanlış bilgiler vermek Danimarka vize başvurusundan ret cevabı almanıza neden olur. Bilgi aktarımına dikkat etmelisiniz.
 • Danimarka vize başvurusu yaparken ülkeden çıkacağınıza dair yetkililerin ikna olması gerekiyor. Bu nedenle ülkenize geri dönüş yapacağınıza dair belge sunmalısınız.
 • Seyahat sağlık sigortası Schengen vize başvurularında aşırı önem taşıyan bir belge. Sağlık sigortası yaptırmamanız vize reddi ile karşılaşmanıza neden olabilir.
 • Her Schengen vize başvuru sahibi, Danimarka seyahati süresince masraflarını karşılayabilecek durumda olduğunu göstermek zorundadır. Banka hesap dökümü, kayıtlı emlak belgeleri vb belgelerle bu durumu kanıtlamalısınız.
 • En dikkat edilmesi gereken ve göz ardı edilen bir diğer detay şöyle: Schengen vizesi aldığınızda 180 gün içerisinde maksimum 90 gün konaklama hakkınız bulunur. Danimarka’ya gitmek için Schengen vizesi talep ediyorsanız eğer son 6 aylık dönemde herhangi bir Schengen bölgesinde 90 gün kalmamış olmalısınız. Eğer bu süre içerisinde başka bir ülkede kaldıysanız Danimarka vize başvurunuz ret cevabı alır.
 • Danimarka Schengen vize başvurusu yaparken mutlaka ama mutlaka güncel bilgiler vermelisiniz. Eski tarihli belgeler vize reddi almanıza zemin hazırlar.

Danimarka Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Danimarka vize başvurunuzu eksiksiz biçimde yaptıysanız ve vize randevunuz sorunsuz geçtiyse eğer 7 ila 15 gün içerisinde Danimarka vize başvurunuz resmi olarak yanıtlanır. Ancak bu süre resmi izinler ve istisnai durumlar halinde uzayabilir, unutmayın.

Schengen vizesi, transit vize, vize başvurusu ve ülkelerin vize işlemleri hakkında her şey bu kategoride. En güncel bilgiler için blog.mavirotatour.com/vize/ hemen ziyaret et!
Danimarka uçak bileti, Danimarka otelleri ve daha fazlası için https://www.mavirotatour.com/ hemen tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İncele

Close
Close