HaberlerVize

İrlanda’da Dil Eğitimi Almanın Avantajları

İrlanda Dil Eğitimi Hakkında Merak Edilenler

İrlanda 1973 yılından bu yana Avrupa Birliği üyesi ve pek çok kaliteli dil okuluna ve üniversiteye ev sahipliği yapıyor. Ülkede öğrencilere ve eğitime çok değer veriliyor ve öğrencilere konaklama konusunda ekonomik fırsatlar sunuluyor. Bu sebepler İrlanda’yı İngilizce öğrenmek ya da üniversite okumak isteyen gençler için cezbedici kılıyor. Marketing English in Ireland ismi verilen MEI tarafından kontrol edilen okullar, İrlanda’da dil eğitiminin daha kaliteli olması için sürekli kendini geliştiren bir yapıya sahip.

Kuzey Avrupa’da yer alan İrlanda’da halk öğrencilere büyük önem veriyor. Bu nedenle ülkede pek çok aile eğitim için gelen öğrencileri yanlarında konaklatabiliyor. Eğitiminiz süresince bir aile ortamında konaklamak öğrenciler açısından da ekonomik bir çözüm oluyor.

Aile yanı konaklamanın dışında, İrlanda’da dil okulu okumak isteyen öğrencilere kayıt yaptırdıkları okullarda yurt hizmeti de verilmekte. İsteyen öğrenciler, ev kiralamak yerine okullara bağlı yurtlarda kalma olanağına sahip oluyor. Ülkede inşaat sektörünün de gelişmiş olmasına bağlı olarak birçok lüks daire uygun fiyatlar ile öğrencilere kiralanıyor.

Oldukça hareketli bir sosyal yaşama sahip İrlanda’da Dublin başta olmak üzere birçok şehirde kaliteli bir eğitim süreci öğrencileri bekliyor. İngilizcenin zaten anadil olduğu İrlanda’da, etrafınızda sürekli olarak İngilizce konuşulacak ve bu da size dinlediğinizi anlama ve cevap verirken de sürekli bir şekilde konuşma pratiği yapma şansını verecek. Bu sayede İngilizceyi daha iyi öğrenmenizi sağlayacak.

Yurtdışı seyahatlerinde vize alma zorunluluğu İrlanda için de geçerlidir. Ancak diğer ülkelerde olduğu gibi vize süreci uzun ve masraflı değildir. Aksine İrlanda vizesi için Türk öğrencilere bir kolaylık sağlanarak 3 gün içerisinde vize verilmektedir. Ayrıca vize ücreti de diğer ülkelerin vize ücretlerine göre daha uygundur ve bu da sizlere ekonomik bir avantaj sağlar.

İrlanda vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için mavirotatour.com/vize adresini hemen ziyaret et!

İrlanda Dublin’de Dil Okulu Fiyatları

İrlanda ülkesinde yaşayan sıcakkanlı insanlar ve yaşam şartları, diğer ülkelerle kıyaslandığında, tercih edilebilir sebepleri bulunur. Özellikle ekonomik açıdan gelişmiş bir ülke olması, çoğu öğrencinin İrlanda’yı tercih etme nedenleri arasında yer alır. Bir diğer neden ise eğitim kalitesinin yüksek olmasıdır. İrlanda 5 bin nüfuslu küçük bir ülkedir. Birçok dil okulu arasından, size en uygun programı zorlanmadan tercih edebilirsiniz. Şehirde yer alan okullarda birçok program yer alır. İngilizce eğitiminizi ihtiyacınıza göre, iş İngilizcesi, genel İngilizce, akademik İngilizce ya da yoğun İngilizce ve sınavlara hazırlık İngilizcesi olacak şekilde tercih edebilirsiniz. Dublin dil okulu fiyatları, İngiltere ve Amerika’ya göre çok daha ekonomiktir.

Dublin dil okulları hakkında detaylı bilgi için irlandaegitim.com/dublin-dil-okullari/  adresinden alabilirsiniz.
 Dublinde Yaşamak

Dublin’de Yaşamak

Dublin’de yaşamak için İngilizce biliyor olmak ve çalışma izni sahibi olmak gerekmektedir. Genellikle dil eğitimi olarak Dublin tercih edilmektedir. Dil eğitiminiz sonrasında alacağınız sertifika ve diploma ile daha sonra İrlanda’da çalışma hakkına sahip olabilirsiniz. Avrupa veya Türkiye üzerinden Dublin’e yaşamak için gidecek vatandaşların, iş başvurusunda bulunduktan sonra, başvuru yaptığınız şirketin, sizin adınıza çalışma izini çıkartması gerekmektedir. 2-3 ay süren başvuru, vize ve izinler sonunda, bulunduğunuz ülkeden ayrılarak, Dublin’e yerleşebilirsiniz.

Eğer eş durumundan çalışma izni almak istiyorsanız, gerekli başvuru ve belgeler tamamlandıktan sonra, bu süreci olumlu bir şekilde çözebilirsiniz. Konaklama, yeme-içme ve gezme konusunda lüks ve hareketli bir şehir olan Dublin’de öğrencilere uygun çok fazla imkan bulunmaktadır. Dublin’de öğrencilik, çalışma ve yaşam şartları insan ihtiyaçlarına en uygun şekilde hazırlandığından, mutlu insanların yaşadığı bir şehir olarak karşımıza çıkmaktadır. Diğer Avrupa ülkelerine göre özellikle yakınındaki İngiltere’ye göre daha ekonomik ve yaşanabilir bir şehirdir. Ulaşım, konaklama, eğitim ve kültürel aktiviteler gibi temel ihtiyaçları en üst seviyede karşılayarak, insanları memnun ve mutlu edici karakterde bir ülkedir.

Dublin Dil Eğitimi

Dublin’e Nasıl Gidilir? İrlanda uçak biletleri hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/ucak-bileti adresini hemen ziyaret et!

 

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close