Kongreler

EAS 2020 Geneva Avrupa Ateroskleroz Derneği Kongresi

Avrupa Ateroskleroz Derneği 88. Kongresi EAS 2020, 31 Mayıs – 3 Haziran 2020  tarihleri arasında İsviçre’nin Cenevre şehrinde Palexpo Sergi ve Kongre Merkezi’nde (Palexpo Exhibition and Convention Center) düzenlenecektir.

EAS 2020 Geneva Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

Geneva Ateroskleroz Kongresi

EAS 2020 Geneva Kongresinin Önemi

Avrupa Ateroskleroz Derneği 88. Kongresi EAS 2020’de, ateroskleroz ve ilgili damar hastalıklarının nedenleri ile ilgili araştırmalardaki en son gelişmeleri ve bunların tanı ve tedavi için klinik kılavuzları nasıl etkileyebileceği araştırılacaktır. Klinisyenler ve ateroskleroz ve ilgili vasküler hastalıklarla ilgili temel araştırmacılar, bulgularını EAS 2019’da uluslararası bilimsel topluluğa sunmak için bildiri gönderebilirler. Özet gönderimi ve kongre kayıtları 17 Eylül 2019’da başlayacaktır. Özet gönderimi için son tarih 4 Aralık 2019’dur. Erken kayıtlar için kapanış tarihi ise 18 Mart 2020’dir. Kongreye düzenli kayıtlar, 30 Nisan 2019 tarihinde sona erecektir. Maastricht’teki kongreye katılabilir ve ödüllü Anitschkow Konferansı, açılış dersleri, genel oturumlar, atölyeler ve ileri klinik seminerlerinde önde gelen uzmanları dinleyebilirsiniz.

Kongrede yer almak, kendi araştırmalarını sunmak ve diğerlerini bu alanda tanıştırmak için özellikle genç bilim adamlarının kongreye katılımı teşvik edilmektedir. Genç araştırmacılar için verilen burslar hakkında bilgi almak için https://eas2020.com/the-congress/opportunities-for-young-investigators/ linkini kullanabilirsiniz.  EAS, daha genç araştırmacılara uluslararası kariyerlerini başlatmak veya ilerletmek için prestijli bir platform sunmaktadır. Ayrıca topluluğun taahhüdünün bir ölçütü olarak, EAS, Genç Araştırmacı Burslarını, 35 yaşında olan veya 35 yaşın altında olan seçilmiş makale ve sözlü sunum yapanlara rekabetçi bir temelde sunmaktadır. Bundan başka EAS Kongresi için verilen seyahat hibeleri, uluslararası toplantılara yapılacak seyahatlerin finanse edilmesinin zor olduğu ülkelerde yaşayan ve çalışan poster veya sözlü iletişim sunumcularına verilmektedir.

İsviçre vizesi hakkında detaylı bilgi almak veya başvurmak için mavirotatour.com/vize adresini hemen ziyaret et!

İsviçre

Seçkin yayınlar için verilen Genç Araştırmacı Ödülleri de bulunmaktadır. Genç bilim adamları için bu yıllık EAS ödülleri, ateroskleroz ve bağlantılı metabolik bozukluklar alanındaki bilginin ilerlemesine katkıda bulunan yayınların gösterdiği farklılığı tanımayı amaçlamaktadır. Her biri 2000 Euroluk iki ödül verilmektedir. 2019 yılı için seçkin yayın ödüllerini kazananlara, ödülleri EAS 2020 Cenevre Açılış Töreninde verilecektir.

Avrupa Ateroskleroz Derneği 88. Kongresi EAS 2020’nin düzenleneceği Cenevre şehri, İsviçre’de Cenevre Gölü kıyısında yer alan, İsviçre’nin Zürih şehrinden sonra en yüksek nüfuslu ikinci şehridir. Fransızca konuşulan İsviçre bölgesi olan “Suisse Romande” bölgesinin en büyük şehri ve aynı ada sahip Cenevre kantonu’nun başkentidir. Cenevre saat yapımının doğduğu yer olarak bilinmektedir. Rhône Nehri’nin Cenevre Gölü’nden çıkışında konumlanmıştır.

Web sitelerinin gelişimini sağlayan World Wide Web’in doğuşuna ev sahipliği yapan Avrupa Nükleer Araştırma Örgütü (European Nuclear Research Organization in Geneva)  CERN’de Cenevre’dedir. Cenevre’nin gerçek bir amblemi haline gelmiş140 metre yüksekliğe ulaşan Jet Su (Jet d’Eau) görülmesi gereken yerlerdendir.  2021 yılındaki 89. EAS Kongresi 30 Mayıs – 02 Haziran 2021 tarihleri arasında Finlandiya’nın Helsinki şehrinde düzenlenecektir.

Kongre Turları hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close