Kongreler

ECR 2020 Vienna

Avrupa Radyoloji Kongresi

Avrupa Radyoloji Kongresi ECR 2020, 11 – 15 Mart 2020 tarihleri arasında Avusturya’nın başkenti Viyana’da Austria Centre Vienna’da gerçekleşecektir. Avrupa Radyoloji Kongresi (ECR), Avrupa Radyoloji Topluluğu’nun (ESR) yıllık toplantısıdır.

Vienna Radyoloji Kongresi

ECR 2020 Vienna Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ECR 2020 Vienna Kongresinin Önemi

Eşsiz ve ilham verici bir ortama yerleştirilmiş, bilimsel topluluk içinde en yenilikçi toplantılardan biri olarak tanınan, trend belirleyici, dinamik ve hizmet odaklı bir kongredir. Avrupa Radyoloji Topluluğu (ESR), Avrupa Radyoloji Kongresi (Avrupa Radyoloji Kongresi) ve Avrupa Radyoloji Derneği’ni (EAR) birleştirerek 2005 yılının Şubat ayında kurulmuştur ve böylece Avrupa’daki tek radyoloji kurumu olmuştur. ESR, tüm Avrupa ülkelerinde radyoloji’nin bilimsel, yardımsever, entelektüel ve profesyonel faaliyetlerini teşvik etmeye ve koordine etmeye adanmış apolitik, kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. ESR’nin misyonu, her zaman, bilim, eğitim ve araştırma desteği ve radyoloji alanında hizmet kalitesi aracılığıyla halkın sağlık hizmetlerine hizmet etmektir.

ECR (The European Congress of Radiology), Avrupa Radyoloji Topluluğu’nun (ESR) yıllık toplantısıdır. Benzersiz ve ilham verici bir ortamda, bilim camiasında en yenilikçi toplantılardan biri olarak tanınan, trend belirleyici, dinamik ve hizmet odaklı bir kongredir.

İlk olarak 1967 yılında başlamıştır.1999 yılına kadar iki yılda bir defa düzenlenmiştir. Avrupa Radyoloji Kongresi o zamandan beri gelişmeye devam etmiştir ve şu anda Avrupa’daki en büyük radyoloji toplantısıdır. 100’den fazla ülkeden 21.000’den fazla katılımcıyı çekmektedir. 1.500 sözlü bilimsel sunum ve 3.000 elektronik poster sunumunu içeren etkileyici bir bilimsel ve eğitimsel programa sahiptir.

Avrupa Radyoloji Kongresi  ECR  2020, uluslararası bir toplantı ve radyoloji alanında önde gelen etkinliklerden biridir. ECR, Avrupa’nın en büyük tıbbi toplantılarından ve dünyanın en büyük ikinci radyolojik buluşmasından birisidir. ECR, Mart ayının başlarında her yıl düzenlenmektedir. ECR katılımcıları, radyoloji uzmanları, fizikçiler, endüstri temsilcileri ve medikal ve tüketici basını için basın muhabirleri de dahil olmak üzere radyoloji alanındaki tüm alanları kapsamaktadır.

Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!

Viyana Gezisi

Bilimsel makale özetleri için gönderim başlangıç tarihi 2 Temmuz 2019 ve kapanış tarihi de 10 Ekim 2019’dur. Poster bildiri gönderimi (Online Elektronik Sunum Sistemi – EPOS) ve öğrenciler için bilimsel makale özet gönderimi de aynı tarihler arasında olacaktır. Tarihler ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için https://www.myesr.org/congress#paragraph_grid_12149 linkini kullanabilirsiniz.

Avrupa Radyoloji Kongresi  ECR  2020  için poster tasarımı iki kavramdan esinlenmiştir:  ESR Başkanı’nın memleketi olan Cenova şehri, ve 26. Avrupa Radyoloji Kongresi ECR 2020’nin Viyana’da düzenlenecek olmasıdır. Cenova, Akdeniz’dedir ve Avrupa’nın en büyük akvaryumlarından birine sahiptir. Hem yurtdışından hem de birçok ziyaretçiyi çeken hem eğlenceli hem de bilimsel bir kurumdur.

Hazırlanan postere daha ayrıntılı bir şekilde bakarsanız, ilk yıllardaki ECR posterleri için kullanılan aynı yazıyla yazıldığını görebilirsiniz. Bu detaylar geçmişi hatırlatmaya çalışmakta ve yeni kongrenin daha öncekilerle aynı çizgide devam ettiğini vurgulamaktadır. Yine, ESR’nin faaliyetlerinin zaman içinde (ve başkanlıklar üzerinden) sürekliliği kavramı vurgulanmaktadır.

Avrupa Radyoloji Kongresi’ne katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close