Kongreler

ESH Milano 2019

Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Koruma Toplantısı

Avrupa Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Koruma Toplantısı ESH 2019, 21 – 24 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde gerçekleşecektir. ESH Yıllık Toplantısı her iki yılda bir Milano’da (tek sayılı yıllarda) ve diğer alternatif Avrupa şehirlerinde (çift sayılı yıllarda) yıllardan bu yana düzenlenmektedir. Avrupa’da bir ISH (Uluslararası Hipertansiyon Derneği) toplantısı yapılacaksa, ESH ve ISH toplantılarının ortaklaşa düzenlenmesi muhtemeldir. Bu sebepten dolayı 2020 yılında iki toplantı Glasgow’da birlikte organize edilecektir.

Milano Gezi Rehberi

ESH Milano Kongresine Niçin Katılmalıyız

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ESH Milano 2019 Kongresinin Önemi

Avrupa Hipertansiyon Derneği’nin (ESH) temel amacı hipertansiyonda bilimsel değişim için istikrarlı ve organize bir Avrupa platformu sağlamaktır. Profesör Alberto Zanchetti ve meslektaşları, ISH’nin bilimsel toplantı yapamadığı yıllarda Milano’da bir dizi Avrupa Hipertansiyon Toplantısı başlatmıştı. Başlangıçta, bunlar, ISH’nin onaylanması ve işbirliği altında düzenlenen 1987 toplantısının dışında, bilimsel bir toplumun yardım ve desteği olmadan örgütlenmişti. Milan Buluşmaları’nın klinik hipertansiyon araştırmalarına olan katkısı ve diğer etkenler sayesinde Avrupa Birliği Hipertansiyon Derneği’ne (ESH) duyulan ihtiyaç kanıtlanmıştır. Böylece ESH, 1989 yılında kurulmuş ve Milano’daki  4. Avrupa Hipertansiyon Toplantısı, ESH’nin himayesinde düzenlenen ilk toplantı olmuştur.

ESH’yi ISH’nin gerçek bir kardeş toplumu haline getirmek için çok çaba harcanmış ve böylece tüzük ve hedefler ISH’ninkilerden modellenmiştir. ESH’nin ilk kurulmasından bu yana iki toplum arasındaki yakın işbirliği var olmuştur. 2000 yılında kadar iki yılda bir düzenlenen toplantılar, 2000 yılındaki ESH toplantısıyla başlayarak, yıllık toplantılar olarak düzenlemeye başlamıştır. Üyeler ve Avrupa Hipertansiyon Uzmanları, tüm eski Doğu Avrupa Ülkeleri ve Kuzey Afrika ve Orta Doğu da dahil olmak üzere tüm Avrupa ülkelerinden gelmektedir. Yıllık bilimsel toplantılar, artan sayıda katılımcı ve bildiri sunumlarıyla büyümeye devam etmektedir.

ESH Milano

Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!

ESH 2019 Yıllık Toplantısı’nın düzenleneceği Milano şehri, Batı Roma İmparatorluğu’nun başkentine kadar uzanan zengin bir tarihi mirasa sahiptir. Ressam Rönesans sanatçısı ve bilim adamı olan Leonardo da Vinci, Milano’da ikonik Vitruvius adamını çizmiş ve dünyaca ünlü Son Akşam Yemeği tablosunu boyamıştır. Şehir hem geçmişten hem de günümüzden çok güzel binalar ile donatılmıştır. Bugün yükselen bir trend olan dinamik Milano kenti, ünlü bir uluslararası moda ve tasarım merkezi olmasının yanı sıra sanat ve bilimin de merkezidir. İtalya’nın diğer büyük şehirleri olan Venedik, Floransa ve Roma’nın yanı sıra göller bölgesine de elverişli bağlantıları vardır.

İtalya’daki resmi para birimi Euro’dur (EUR). Yanınızda Euro bulundurmanızı tavsiye ederiz. Mayıs ayında Milano’da ortalama günlük sıcaklık 18,5 ° C’dir ve 24 ° C’ye kadar çıktmaktadır ve bu da Milan’ın yüksek nemi ile birleşince oldukça sıcak hissedebilir. Geceleri, sıcaklık ortalama 13 ° C’lik bir minimum sıcaklığa düşer. Mayıs ayında havalar zaman zaman yağmurlu olmaktadır.

Hipertansiyon ve Kardiyovasküler Koruma Toplantısı’na katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close