Kongreler

ESICM Berlin 2019

32. Avrupa Yoğun Bakım Derneği Yıllık Kongresi

Avrupa Yoğun Bakım Topluluğu 32.Yıllık Kongresi ESICM  2019, 28 Eylül – 2 Ekim tarihleri arasında Almanya’nın başkenti Berlin’de CityCube Berlin kongre ve fuar alanında yapılacaktır. Çok fonksiyonlu kongre ve sergi alanı CityCube Berlin, Mayıs 2014’te açılmıştır. Toplam 50 salon ve 5000 kişilik özel kongre salonuyla her büyüklükteki etkinliğe ev sahipliği yapabilmektedir. Esnek duvar sistemleri, CityCube’deki alanları çok fonksiyonlu hale getirmektedir.

Yoğun Bakım Derneği

ESICM Berlin Kongresine Niçin Katılmalıyız

 • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
 • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
 • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
 • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
 • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
 • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
 • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.
Avrupa Yoğun Bakım Topluluğu 32.Yıllık Kongresi’ne katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!

ESICM Berlin Kongresinin Önemi

ESICM’nin yıllık kongresi LIVES, her kıtadan ve 97 farklı ülkeden 6.000’den fazla hekim, anestezi uzmanı, stajyer, hemşire ve yardımcı sağlık uzmanlarını çekmektedir. 300 uluslararası konuşmacıdan oluşan dünyaca ünlü öğretim üyeleri topluluğu 28 Eylül – 2 Ekim 2019 tarihleri arasında Berlin’deki CityCube kongre ve sergi alanında  32.Yıllık ESICM 2019 kongresine katılacaktır.

Uyarıcı ve kapsamlı bilimsel programa ek olarak,   60’dan fazla poster köşe oturumu, 10 paralel bilimsel oturum, 12 ana sınıf, canlı oylamaya sahip 20 interaktif oturum, 16 interaktif tartışma, 18 oturum olacaktır. Ayrıca üyelik salonunda kongre büyük sergisi ve network oluşturma olanakları için sosyal programlar yapılacaktır.

Konreye bildiri gönderimi için son kayıt tarihi 14 Nisan 2019’dur. Bu tarihten sonra yapılan gönderiler kabul edilmeyecektir. Bildiri gönderen  kişiler bildiriyi gönderdikten hemen sonra bir elektronik posta onayı alacaktır. Eğer bildiri onayı size ulaşmaz ise abstract@esicm-congress.org mail adresine elektronik posta göndererek Bildiri Departmanı ile iletişim kurabilirsiniz. ESICM LIVES 2019 Konferans Komitesi, yoğun bakım alanına orijinal katkı sağlayacak bildirilerin sunulmasını memnuniyetle karşılamaktadır.

Berlin

Bildirinizi göndermeden önce LIVES 201 kongresinin resmi web sitesinde yer alan bildiri hazırlama kurallarını mutlaka okuyunuz. Tüm bildiriler İngilizce olarak hazırlanmalı ve elektronik posta yoluyla gönderilmelidir. Doğru olarak hazırlanmayan bildiriler kabul edilmeyecek ve  incelemeler için değerlendirmeye alınmayacaktır. Bildiri Gönderme Sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için internet tarayıcınızın (Internet Explorer,Google Chrome, Yandex Browser, Brave vb.) açılır pencere engelleyicisinin kapatılması ve çerezlerin etkinleştirilmesi gerekir. Bildiri yazanlar, bir veri kümesinden birkaç bildiri oluşturmak için verileri bölmemelidir. Bölünme gerçekleşmiş sayılırsa, ilgili bildirilerin puanları düşürülebilir  veya bildiriler basitçe reddedilebilir.

Yıllık ESICM 2019 kongresine bildiri gönderirken şu kuralları ihmal etmeyiniz : Bildiriler İngilizce olarak sunulmalıdır ve 3000 karakteri geçmemelidir. Bildiri içeriğinde resim ve tablolar bulunabilir. Daha önce yayınlanmış rapor verilerini bildiri içeriğinde göndermeyiniz. Bildiriler mümkün olduğunca bilgilendirici olmalı ve aşağıdaki yapıda olmalıdır :

 • Giriş
 • Amaçlar
 • Metotlar
 • Sonuçlar
 • Hükümler
 • Referanslar
 • Katkı yapanlara teşekkür
Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close