Kongreler

ESMO Barcelona 2019

Avrupa Tıbbi Onkoloji Topluluğu Kongresi

ESMO Barcelona 2019 Kongresine Niçin Katılmalıyız ?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

ESMO Barcelona 2019 Kongresinin Önemi ?

Avrupa  Derneği  Medikal  Onkoloji  Kongresi  ESMO 2019, 27 Eylül – 1 Ekim  tarihleri  arasında  Fira de Barcelona Gran Via fuar ve kongre merkezinde düzenlenecektir. Bu yılki kongrenin ana teması “Bilimi daha iyi kanser hastası bakımı haline getirme” olacaktır. ESMO onkoloji paydaşı olan tüm   araştırmacıları, klinisyenlerı, endüstri  partnerlerini, hasta  savunucularını  ve  basın mensuplarını  kongreye  davet  etmektedir.  ESMO, hasta  bakımında  sürekli geliştirmelere katkıda  bulunan  bir organizasyon, bilimsel  araştırmalar  için muazzam uluslararası görünürlük  platformu  ve  yüksek kaliteli  onkoloji  eğitiminin öncü  gücü  olmaya devam etmektedir.

ESMO 2019 ön hazırlık  programı: ESMO 2019 Kongresi, onkologların günlük klinik uygulamalarını doğrudan etkileyebilecek bilimsel ve eğitsel bir program sağlamaktadır.

CME: Kongre programı, tıp uzmanları için aşağıdaki CME etkinliğini sağlamak için Avrupa Akreditasyon Konseyi Sürekli Tıp Eğitimi (EACCME®) akreditasyonuna sunulacaktır. Doktorlar, Avrupa Tıbbi Uzmanlar Birliği ve Amerikan Tabipleri Birliği arasında imzalanan bir anlaşma ile  EACCME®  kredilerini eşdeğer sayıda  AMA PRA Kategori 1 Kredisi ™ ‘ye dönüştürebilirler.

ESMO-MORA: Kongre  programı ayrıca  ESMO-MORA  kategori 1 puanlı  akreditasyon  için  sunulacaktır. Yeniden  sertifikalandırma, tıbbi  onkolojistlerin ESMO tarafından profesyonelce onaylanmış kalmaları için gereklidir. Ayrıca, sertifikalı bir tıbbi uzman onkolojistinin bilgilerini güncellemeye devam ettiğini ve halen tıbbi onkoloji uygulaması için gerekli olan becerileri ve  standartları  bulunduracağını garanti etmektedir.

ESMO 2019 Kongresinin  online  programına  aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz: https://cslide.ctimeetingtech.com/esmo2019/attendee/confcal/session/calendar

Kongreye  bildiri  göndermek  için son  başvuru  tarihi  8  Mayıs 2019 günü  21: 00’da sona ermektedir.  Geçici  özetler,  klinik  pratik  ya  da  hastalık  süreçlerinin  anlaşılması  ile  ilişkili  olarak  yüksek  kaliteli, yeni  araştırma  bulguları  için  sunulabilir.   Son  bildiri  gönderim  tarihine  kadar  elde   edilecek veri türünü  belirten  bir  iskelet, normal  bildiri son  başvuru  tarihe  kadar  online  gönderilmelidir.

Kabul edilen bildirilerin sunumu ve yayınlanması :

ESMO 2019 Bilim Komitesi, kongrede   sunum  için  aşağıdaki olasılıkları  temel  alan  bildirilerden  birini seçecektir :

Başkanlık Sempozyumu – Son  yıllarda  önemli  klinik  uygulamaları  ve  değişen  çalışmaları  içeren  en iyi sunum özetlerinin yazarları tarafından yapılan sözlü sunumlar, ardından uzman tartışması ve perspektifler.

Sunulan Kâğıt – Üstün nitelikte orijinal verileri sunan yazarlar tarafından yapılan sözlü sunumlar, ardından uzman tartışması ve perspektifler.

Poster Tartışması – Bir hastalık türü içinde önemli bulguları vurgulayan davet edilen bir konuşmacı tarafından sunum ve analiz veya  ortak bir tema, artı olarak  etkileşimli kitle tartışması hakkında.

Poster Tartışma posterleri, ambargo politikasına tabi kongrenin süresi boyunca gösterilecektir, yani geçikmiş olan  bildiriler yalnızca  çizelgede ayrıntılı olarak verilen ambargo süresinden itibaren gösterilebilir.

Poster – İnceleme, tartışma ve sorular için görüntü  oturumları.

Kategoriye  göre  dönüşümlü  olarak  değiştirilen  posterler, kongrenin   bir  günü  boyunca  sergilenecek ve sunum yapan yazarlar, çalışmalarını  temsil  etmek için bir saat  boyunca sorular ve cevaplar için hazır bulunacaklardır.

Geç  gelenler  de dahil olmak üzere kabul edilen tüm bildiriler, online ESMO dergisi Annals of Oncology’ye  ek  olarak  yalnızca ESMO 2019 Bildiri Kitabında yayınlanacaktır.

ESMO Barcelona 2019 Kongresine Nasıl Katılmalıyız ?

Bu kongreye katılmak istiyor fakat, ulaşım, konaklama, transfer ve rehberlik gibi problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA üyesi  olan Mavi Rota Tour ‘un tur programına katılmak & incelemek için https://mavirotatour.com/kongre-turlari/9907-esmo-barcelona-2019 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya 444 8 305 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close