Kongreler

EULAR Madrid 2019

Yıllık Avrupa Romatoloji Kongresi

Yıllık Avrupa Romatoloji Kongresi EULAR 2019, 12 – 15 Haziran 2019 tarihleri arasında İspanya’nın başkenti Madrid’te IFEMA’da ( Institución Ferial de Madrid ) gerçekleşecektir. EULAR, araştırma, hasta bakımı ve eğitim alanlarında çok sayıda etkinliği teşvik eden gerçek bir pan – Avrupa organizasyonudur.

EULAR Madrid

Romatoloji Kongresine Niçin Katılmalıyız

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

EULAR 2019 Madrid Kongresinin Önemi

2000 yılından beri, Avrupa Romatoloji Kongresi, Avrupa’da bilimsel ve klinik bilgi alışverişi için birincil platform haline gelmiştir. Eular’ın amacı romatolojide yer alan profesyoneller arasında bilimsel, eğitsel ve sosyal alışveriş için en yüksek standartta bir forum sağlamak ve hasta organizasyonlarıyla iletişim kurmaktır. EULAR kongresi genellikle Haziran ayında Avrupa’nın en büyük şehirlerinden birinde gerçekleştirilmektedir. Kongredeki bilimsel program klinik yenilikler ve klinik, translasyonel ve temel bilim hakkında geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır. Artrit / romatizma, sağlık uzmanları ve sağlık endüstrisi ile ilgili derneklerin oluşturduğu toplantılar programı tamamlamaktadır. Sunumlar ve katılımcılar arasında canlı etkileşim sunan poster oturumları, pek çok kişi tarafından kongrenin kalbi olarak görülmektedir.

Avrupa Psikiyatri Kongresi

Avrupa Romatoloji Kongresi EULAR 2019’un gerçekleşeceği IFEMA, Madrid Ticaret Fuarı Kuruluşudur. 30 yıllık ticaret fuarları deneyimi, İspanya’daki fuar alanlarından en öenmlisi  ve Avrupa’daki liderlerden biri haline getirmiştir. IFEMA’nın faaliyetleri, farklı endüstrileri temsil eden ticari etkinliklerin sahnelenmesi ve her türlü faaliyet için fuar alanı ve altyapı hizmetlerinin yönetimidir : üçüncü tarafların düzenlediği ticari fuarlardan, sergiler, kongreler ve her türlü toplantı veya etkinliklere kadar. Başlıca amaçları Madrid Bölgesi için gelişime katkı sağlamak ve zenginlik yaratmak; ayrıca sınırların içinde ve dışında Madrid imajını yansıtmaktır.

IFEMA, Madrid’in iş dünyasının merkezinde yer almakta ve uluslararası gelişim ve konferans sektöründe, bölgenin kalkınması için stratejik bir motor olarak yükselen, net bir ölçüt olarak hareket etmektedir. 1980 yılında Madrid Topluluğu, Madrid Şehir Konseyi, Ticaret ve Sanayi Odası ve Montemadrid Vakfı tarafından konsorsiyumun oluşturulmasından bu yana IFEMA, ekonomiyi ve iş dünyasını canlandırma, çevrelerinde zenginlik yaratma ve Madrid’in markasını – dolayısıyla İspanya’nın – uluslararası ölçekte tanıtılmasında hayati bir rol oynamıştır. IFEMA’nın faaliyetlerini Madrid şehri ve bölgesi için iş turizminin bir itici gücü olarak finansal etkileri, yılda 2 milyar avroyu bulmaktadır. Ayrıca bu rakam GSYİH’sının yaklaşık % 1’ine denk gelmekte ve 40.000 doğrudan ve dolaylı istihdama katkı sağlamaktadır.

Kendi kendini yönetme modeli ve finansal kapasitesi sayesinde, IFEMA yıllar boyunca Madrid’e 80 milyonu aşkın ziyaretçiyi ve yaklaşık 2000 etkinlikte yer almış yaklaşık 550.000 işletmeyi çekmiştir. Bu etkinlik, kurulduğu günden bu yana yaklaşık olarak  23,6 milyar avroluk bir finansal etki yaratmıştır.

Ulaşım, konaklama, transfer ve rehberlik gibi problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA üyesi  olan Mavi Rota Tour ‘un tur programına katılmak ve incelemek için mavirotatour.com/kongre-turlari/ adresini ziyaret edin.

 

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close