Kongreler

EURETINA Paris 2019

Avrupa Retina Uzmanları Derneği 19. Kongresi

Avrupa Retina Uzmanları Derneği 19. Kongresi EURETINA 2019, 5 – 8 Eylül 2019 tarihleri arasında Fransa’nın başkenti Paris’teki Paris Kongre Sarayı’nda (Palais de Congres Paris) gerçekleşecektir. Kongrenin düzenleneceği Paris Kongre Sarayı, Paris’te düzenlenen  birçok önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Mekanı mimar Guillaume Gillet tasarlamış ve 1974 yılında açıllışı yapılmıştır.

EURETINA Paris

EURETINA Paris 2019 Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

EURETINA Paris 2019 Kongresinin Önemi

Avrupa Retina Uzmanları Derneği (EURETINA), Avrupa vitreoretinal ve makula uzmanları arasında bilgi paylaşımını desteklemek amacıyla 1999 yılında kurulmuştur. Yıllık kongreler, derneğin yıllık faaliyetlerinin en önemlileridir ve 2001’deki 1. EURETINA Kongresi’nden bu yana, katılım son yıllarda 211’den 5.000’in üzerine çıkmıştır. EURETINA, yeni tanı gelişmelerini, vitreoretinal cerrahideki ilerlemeleri, yeni ilaçların geliştirilmesini ve uygulanmasını ve maküler dejenerasyon tedavisinde değişiklik yapılmasını aktif olarak desteklemektedir. Dernek, özellikle genç vitreoretinal cerrahları eğitmeye ve yeni kalifiye oftalmologlar arasında alt uzmanlık arayışını teşvik etmeye kendini adamıştır. Başkanlığını İsviçre Bern Üniversitesi’nden Sebastian Wolf ve Genel Sekreterliğini İsrail’den Anat Loewenstein yapmaktadır.

EURETINA 2019 Kongresi, Avrupa’daki en yenilikçi ve en çekici kongrelerden biridir. Aynı zamanda dünyanın en iyi oftalmologlarını bir araya getiren önemli bir forumdur. 5.000’den fazla kongre katılımcısı ve 750 konuşmacı ile, EURETINA Kongresi, katılımın çok önem kazandığı en büyük retina kongresidir. 2019 yılında 19.su düzenlenecek olan EURETINA Kongresi’ne tüm oneworld üyesi havayolları ve iştiraklerinin mevcut uçuşlarından avantajlar elde ederek ulaşabilirsiniz. Daha detaylı bigi sahibi olmak isteyen katılımcılar http://www.euretina.org/ web sitesini ziyaret edebilirler.

Avrupa Retina Uzmanları Toplantısı

Fight for Sight ile işbirliği içinde EURETINA 2 milyon € ‘ya kadar olan (“Hibe”) alt-maküler hemoraji alanında özel bir klinik araştırma projesini desteklemeyi amaçlamaktadır. Çalışma, alt-maküler hemorajinin medikal yönetimi konusunda mevcut klinik belirsizliği ele almalıdır (1,2). Şu anda, alt-maküler hemoraji için mevcut alternatif tedaviler açısından kanıt tabanında bir boşluk bulunmaktadır. EURETINA ve Fight for Sight, çok merkezli RCT girişimsel araştırma ve deneme yönetiminin yürütülmesinde kanıtlanmış bir sicile sahip uygun nitelikli Kıdemli Baş Araştırmacılardan başvuruları davet etmektedir.

Başvuru sahipleri, Avrupa Birliği içerisinde ya da H2020 ülkelerinden (İsviçre, İzlanda, Norveç, İsrail, Türkiye, Moldova, Faroe Adaları, Ukrayna, Tunus, Gürcistan, Arnavutluk, Bosna Hersek, eski Yugoslav Makedonya Cumhuriyeti, Karadağ, Sırbistan ve Ermenistan) birinde tanınmış bir üniversite, hastane veya araştırma enstitüsünde bir görevli olmalıdır..

EURETINA 2019 Kongresinin düzenleneceği Paris, kesinlikle Avrupa’nın ve dünyanın en ilginç şehirlerinden biridir. Dünyanın her yerinden insanlar Fransız yaşamını keşfetmek ve yaşamak için Paris’e giderler. Dünyada sadece birkaç şehir insanların hayal gücünü  ve kalbini Paris gibi yakalayabilir. Paris, sevgi, ilham, sanat ve moda kentidir. Tarihin, modernliğin, romantikliğin, entelektüelliğin, ihtişamın ve zarifliğin harika bir kombinasyonudur.

Kongre Turları hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close