Gezi RehberiTatil Günü

Faroe Adaları Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Faroe Adaları

Faroe Adaları denilince ilk akla gelen soru “Faroe Adaları Nerede?” oluyor. Faroe Adaları Büyük Britanya’nın 320 km. kuzeyinde ve doğu batı ekseninde ise Norveç ve İzlanda’nın arasında bulunan Danimarka’ya bağlı bir adalar topluluğudur.

1400 kilometrekarelik bir alana yayılı olan bu adalar topluluğunda yaklaşık 50 bin kişi yaşıyor. Okyanus ikliminin hakim olduğu Faroe Adaları’nda hava genellikle bulutlu, nemli ve serin olur. Bu sebeple ziyaret için en uygun dönem yaz aylarıdır. Yaz burada Mayıs ayında başlar ve Temmuz ayında sona erer. Yaz aylarında bile en yüksek sıcaklık 13 derece civarındadır.

Faroe Adaları

Faroe Adaları özerk bir yönetim biçimine sahip. Danimarka’ya bağlı olmasına rağmen bağımsız olarak ticaret anlaşmaları yapabiliyor ve önemli müsabakalarda yarışan spor takımları var. Ülke, askeri savunma, dış ilişkiler ve hukuk konularında ise Danimarka’ya bağlıdır.

Faroe Adaları zorlu doğasının getirdiği müthiş bir güzelliğe sahip. Buradaki zor şartlar aynı zamanda buranın korunmasına da sebep olmuş, bu sebeple adanın tüm güzelliği günümüze kadar gelebilmiştir.

Adaları ATV ya da bisiklet kiralayarak gezebilirsiniz. Ayrıca yürüyüş yapmak isteyenler için de Faroe Adaları muhteşem rotalar sunuyor ve profesyonel ekiplerce hiking turları düzenleniyor. Ayıca kuş gözlemi yapabilir ya da derin yamaçlarda balık tutabilirsiniz. Faroe Adaları doğayı dinleyebileceğiniz bir yer.

Gezilecek yerleri keşfetmek için blog.mavirotatour.com/gezi-rehberi/ adresini hemen ziyaret et!

Faroe Adaları Nerede

Faroe Adaları’na Nasıl Gidilir?

Faroe Adaları Avrupa Birliği ülkelerinden biri değil ve uluslararası ticaret anlaşmalarında da Avrupa Birliği kriterlerine göre hareket etmiyor. Burada yaşayan vatandaşlar AB vatandaşı değil. Faore Adaları’na Schengen vizesi ile giriş yapılamıyor. Ancak yine de Avrupa Birliği’ne üye ülkelerden uçulduğunda herhangi bir pasaport kontrolü ya da sınır kontrolü yok. Bu nedenden dolayı Avrupa Birliği’ne giriş yapabilen kişiler Faroe Adaları’na da girebilirler.

Eğer uçakla gitmeyi tercih ederseniz Faroe Adaları’na yıl boyunca İngiltere’den, Danimarka’dan, İzlanda’dan ve Norveç’ten karşılıklı seferler düzenleniyor. Kopenhag’dan yapılan seferler yaz aylarında günde birkaç sefere çıkıyor. Eğer deniz yolu ile gitmek isterseniz de Danimarka’nın kuzeyinde bulunan Jutland’dan yaz ayları süresince seferler düzenleniyor.

Fareo Adaları’na Nasıl Gidilir? Uçak biletleri hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/ucak-bileti adresini hemen ziyaret et!
Fareo Adaları otel rezervasyonu için mavirotatour.com/otel adresini ziyaret et!

 

 

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close