Vize

Hollanda Vizesi

Rengârenk lalelerin başkenti Hollanda, turistlerin yoğun ilgi gösterdiği ülkeler listesinde parlıyor. Hollanda vizesi almak için çok fazla sebep var. Her köşesiyle gezip görülesi Hollanda’ya gidebilmeniz için Hollanda vize rehberi hazırladık. Hollanda Schengen ülkelerinden biri olduğu için Schengen vizesi almanız gerekiyor. Bordo pasaporta sahipseniz Schengen vizesi almalısınız ancak Diplomatik, Hizmet ve Hususi pasaporta sahipseniz vizesiz 90 günü aşmamak kaydıyla Hollanda’ya vizesiz gidebilirsiniz. İşte Hollanda vize rehberiniz;

Hollanda

Hollanda Vize Türleri

Hollanda vizesi alırken birçok vize türüyle karşılaşabilirsiniz. Bu vize türleri genel çerçevede şöyledir:

 • Turist Vizesi
 • Ticaret Vizesi
 • Aile & Arkadaş Ziyareti Vizesi
 • Eğitim Vizesi
 • Uzun Dönemli Vize

Hollanda Vizesi Başvuru Formu

Hollanda vize başvuru formunu Hollanda Konsolosluğunun resmi internet sitesinden, konsolosluktan ya da bu işlemleri sizin için yürütecek olan danışmanlık şirketlerinden alabilirsiniz. Hollanda vize başvuru formu İngilizce, Dutch’ca ve Türkçe şeklinde üç farklı dil seçeneği ile doldurulmalıdır. Başvuru formunu doldururken mutlaka tükenmez kalem kullanmalısınız. Hollanda vize formunda her şey büyük harfle yazılmalıdır. Kelimeler okunaklı olmalıdır. Başvuru formunda istenilen her bilgi gerçeği yansıtmalı, eksiksiz ifade edilmelidir. Hollanda Konsolosluğu başvuru formunda biyometrik fotoğraf talep ediyor. 35×45 mm ölçülerinde iki adet biyometrik vesikalık fotoğraf forma yapıştırılmalıdır. Formu en son imzalayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Başvuru formunuzu ve evraklarınızı Hollanda Ankara Konsolosluğu, Hollanda Ankara Büyükelçiliği, Hollanda İstanbul Başkonsolosluğuna teslim edebilirsiniz.

Hollanda vize başvurusu için Mavi Rota Tour ailesi daima yanınızda. Hemen  https://www.mavirotatour.com/vize adresini ziyaret et!

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

Hollanda Vizesi için Gerekli Evraklar

Hollanda vizesi evrakları şöyledir:

 • Hollanda vize başvuru formu: Hollanda vize başvuru formu, sürecin ilk ve en önemli adımıdır. Eksiksiz, doğru bilgilerle doldurulan başvuru formu süreci başlatır. 18 yaşından küçük bireylerin başvuru formunu ebeveynleri ya da yasal temsilcilikleri aracılığıyla doldurması gerekmektedir.
 • Biyometrik fotoğraf: 2 adet 35×45 mm ölçülerinde, beyaz fonda, yüz kısmını açık gösterecek biyometrik vesikalık fotoğraf çektirmelisiniz.
 • Hollanda vize talep dilekçesi: Hollanda başvuru formunu Türkçe dil seçeneğiyle doldurabilirsiniz ancak “vize talep dilekçesi” İngilizce doldurulmalıdır. Bu dilekçe seyahatin amacını, içeriğini detaylandıracağından yetkililer İngilizce dilini tercih ediyor. Dilekçenizde seyahat masraflarına mutlaka dikkat çekmelisiniz. Seyahatinizi karşılayacak bir finansman göstermeli ya da biri sponsor olacaksa bu kişiden de benzer bir resmi, İngilizce dilekçe almalısınız.
 • Pasaport: Hollanda vize başvurusu yaparken pasaportunuzun en az 10 yıl olmasına dikkat etmelisiniz. Eski pasaportlarınız varsa fotokopilerini evrak dosyasına eklemelisiniz. Mevcut pasaportunuzun seyahat bitiminden itibaren en az 3 ay geçerli ve 2 boş sayfaya sahip olması gerekiyor.
 • Kimlik belgesi: Kimliğinizin renkli fotokopisini dosyada hazır bulundurmalısınız.
 • Nüfus kayıt belgesi: Vukuatlı nüfus kayıt belgesi, evliyseniz ek olarak evlilik cüzdanı fotokopisini dosyanıza dâhil etmeyi unutmayın.
 • İşyeri evrakları: Vergi levhası, ticaret gazetesi kaydı, sicil kaydı, meslek odasına kayıt belgesi, şirkete ait hesap dökümü.
 • Maaş bordrosu: Son 3 aylık maaş bordronuzu belge olarak dosyanıza eklemelisiniz.
 • Banka hesap dökümü: Tapu, kira kontratı, ruhsat, banka hesap dökümü belgelerle dosyaya eklenmeli.
 • Konaklama rezervasyon belgeleri: Hollanda’ya gittiğinizde nerede kalacağınıza dair rezervasyon kaydı göstermelisiniz. Otel rezervasyon bilgilerinizi çıktı alıp dosyanıza ekleyebilirsiniz.
 • Seyahat sigortası: Seyahat sağlık sigortası yaptırmalı ve belgeyi başvuru dosyanıza dâhil etmelisiniz.
 • Ticari davetiye: Hollanda’ya ticari bir amaçla gidiyorsanız eğer evrak dosyanızda bu ticari seyahatin detayları, davetiyesi yer almalıdır.
 • Aile & Arkadaş davetiyesi: Size gelen resmi bir Aile & Arkadaş davetiyeniz varsa bu davetiyeyi dosyaya dâhil etmelisiniz.
 • Çalışmayan kişiler: Ev hanımı ya da benzeri şekillerde çalışmayan bir bireyseniz Hollanda vize başvurusu yaparken seyahatinizi kimin finanse edeceğini belirtmelisiniz. Seyahat sponsoru olacak kişilerin banka hesap dökümü, kimlik bilgisi dosyada yer almalıdır.
 • Çiftçiler: Tarım ve çiftçilikle ilgilenen kişilerin Hollanda ziyaretinde Ziraat odası sicil kaydı ve ekili alana sahiplik belgesi ibraz etmelidir.

Not 1: Öğrenciyseniz eğer mevcut başvuru dosyasına öğrencilik belgesini eklemelisiniz.

Not 2: Emekliyseniz ise emekli cüzdanı ya da emekli maaşınızı gösteren belgeyi dosyaya eklemelisiniz.

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda vizesi için gerekli evrakları teslim ettikten sonra Hollanda Konsolosluğu biyometrik veri (parmak izi) almak üzere randevu verir. Bu randevuda parmak iziniz alınır. Eğer sistemde kayıtlı parmak iziniz varsa ve geçerliliğini koruyorsa parmak izi vermenize gerek kalmaz.

Hollanda Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilecekler

Hollanda vize başvurunuzun ret cevabı almaması için dikkat etmeniz gereken detaylar şöyledir:

 • Temel vize başvuru evrakları haricinde konsolosluğun yeni ek belgeler isteyebileceğini unutmayın ve hazırlıklı olun.
 • 12 yaşından küçükler için vize gerekmiyor. Bu nedenle ekstra bir form doldurmakla vakit kaybetmeyin.
 • Hollanda vize başvurunuzu seyahatten yaklaşık 1 ay önce başlatın. Başvuruda gecikmeniz seyahat planlarınızı aksatır.
 • Başvuru formunda ve evraklarda en ufak bir eksiklik olmamalı. Bilgilerin birbiriyle çelişmesi, yetersiz bilgi verilmesi, bilinçli olarak bilgi saklanması vize reddine sebep olur.
 • Tüm vize sürecinde attığınız imzaların aynı olmasına dikkat etmelisiniz.

Rotterdam Hollanda

Hollanda Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Hollanda vize başvurunuzu istenilen şekilde, eksiksiz ve doğru bilgilerle tamamlayıp konsolosluğa teslim ettiyseniz eğer, vize onay veya reddi 7 – 15 gün içerisinde gelir. Elbette bu süre konsolosluğun yoğunluğuna bağlı olarak daha erken ya da uzun da sürebilir. Hollanda vize başvurunuz ret ile sonuçlanırsa itiraz etme hakkınız bulunuyor. İtiraz sonucunda yine ret almanız halinde yeni bir vize başvurusu yapmanız kısıtlanır. Her şeyi eksiksiz, kusursuz yapsanız dahi son kararın Hollanda konsolosluklarında olduğunu, konsolosluğun bazı durumlarda ekstra belge isteyebileceğini unutmayın. Mevcut vize evraklarını doğru ve eksiksiz teslim etmek temel hedefiniz olmalı.

Hollanda uçak bileti, Hollanda otelleri ve daha fazlası için https://www.mavirotatour.com/ hemen tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İncele

Close
Close