Kongreler

ICEM 2020 Uluslararası Acil Tıp Konferansı

Uluslararası Acil Tıp Konferans ICEM 2020, 15 – 18 Haziran 2020 tarihleri arasında Arjantin’in başkenti Buenos Aires’te Buenos Aires Fuar ve Kongre Merkezinde ( The Buenos Aires Exhibition and Convention Centre ) düzenlenecektir. Uluslararası Acil Tıp Konferansı, tüm insanlar için en yüksek kalitede acil tıbbi bakımın geliştirilmesini teşvik etmektedir.

ICEM 2020 Buenos Aires Kongresine Niçin Katılmalıyız?

 • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
 • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
 • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
 • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
 • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
 • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
 • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

Acil Tıp Konferansı

ICEM 2020 Buenos Aires Kongresinin Önemi

ICEM 2020 Uluslararası Acil Tıp Konferansı, Arjantin Acil Durum Derneği’nin  (Sociedad Argentina de Emergencias -SAE) ev sahipliğinde yapılmaktadır. Her yıl bu konferansı düzenleyen Uluslararası Acil Tıp Federasyonu  IFEM’in  (International Federation For Emergency Medicine) misyonu ;

 • Eğitim ve standartlar yoluyla yüksek kalitede acil tıbbi bakımın büyümesini ilerletmek.
 • Hizmet ve bakımda evrensel eşitliği sağlamak için gerekli işbirliğini ve ağı sağlamak.
 • Her ülkede acil tıp uzmanlığı oluşumunu ve büyümesini teşvik etmektir.

IFEM’in vizyonu ise, tüm insanlar için en yüksek kalitede acil tıbbi bakım hizmetine erişimi sağlamak ve geliştirilmesine öncülük etmektir. Uluslararası Acil Tıp Federasyonu  IFEM’in  hedefleri ise aşağıdaki gibidir :

 • Uluslararası ilgi alanları hakkında bilgi alışverişinde bulunmak;
 • Uluslararası işbirliğine dayalı araştırma için bir mekanizma sağlamak;
 • Acil tıp programlarındaki kursiyerler için uluslararası seçmeli fırsatlar için bir mekanizma sağlamak;
 • Acil tıp pratisyenleri için uluslararası sabıka ve değişim fırsatları için bir yol sağlamak;
 • Acil tıpa özgü problemleri çözmek için ortak problemler ve yaklaşımlar için bir forum olarak hareket etmektir.

ICEM 2020 Uluslararası Acil Tıp Konferansı’na ev sahipliği yapacak  Buenos Aires Sergi ve Kongre Merkezi (CEC), Eylül 2017’de Recoleta semtinde açılmıştır. Şehrin son yıllardaki en önemli gelişmelerinden biri olan yenilikçi mimari tasarımı çok yönlü sütunsuz sergi alanları sunmaktadır. Toplam 18.000 m²’lik sergi alanı ve yaklaşık 5.000 kişilik kapasiteye sahip olan CEC, genel kurul, yardımcı salon ve 1.600 m²’lik bir lobiye sahiptir. Buenos Aires Üniversitesi hukuk fakültesi ve Parque Thays arasında, çok sayıda otobüs hattına, park yerlerine ve gelecekteki bir metro istasyonuna yakın bir konumda bulunan CEC, Buenos Aires’in geri kalanına mükemmel ulaşım bağlantılarına sahiptir.

Arjantin vizesi hakkında detaylı bilgi almak ve başvurmak için mavirotatour.com/vize tıklayın!

Arjantin

Buenos Aires Sergi ve Kongre Merkezinin sahip olduğu üç yeraltı katı, çevredeki yeşil alanların ve ağaçların korunmasına izin verirken, yenilikçi tasarım özellikleri arasında güneş panelleri, enerji tasarrufu için doğal ışığın dikkatli kullanımı ve sulama tesisleri için yağmur suyu toplanması yer almaktadır.

ICEM 2020 Uluslararası Acil Tıp Konferansı’nın düzenleneceği Bunos Aires, Rio de la Plata’nın kıyısında bulunmaktadır. Buenos Aires özerk yapıya sahiptir ve Arjantin’in başkentidir. Sahip olduğu üç havaalanı, iki otobüs terminali ve bir limanı ve yolcu gemisi terminali ile iyi bağlantılara sahiptir ve kolayca erişilebilir konumdadır.

Ilıman ve güneşli bir iklim Buenos Aires’i yılın herhangi bir zamanında harika bir destinasyon haline getirmektedir. Sıcaklıklar ortalama 18ºC dir. Temmuz en soğuk aydır ve Buenos Aires’te donma veya buzlanma olmamasına rağmen, özellikle geceleri dışarı çıkarken kalın giyinmeniz önerilir. Yaz ayları olan Ocak ve şubat ayları biraz nemli olabilir. İlkbahar ve sonbahar, yağışlı mevsimlerdir, bu nedenle yanınızda bir yağmurluk veya şemsiye bulundurmanız tavsiye edilmektedir.

Ulaşım, konaklama, transfer ve rehberlik gibi problemlerle uğraşmak istemiyorsanız, A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA üyesi olan Mavi Rota Tour sizler için ilgilenecektir. Tur programına katılmak veya incelemek için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close