HaberlerVize

İspanya Turistlerden Bıktı

İspanya dünyada en çok ziyaret edilen ülke. Yılda ortalama 80 milyon insan turizm amaçlı olarak İspanya’ya geliyor. Bu sebeple İspanyollar artık ülkelerine gelen turistlerden bıkmış durumda. Hem deniz hem sanat ve mimari hem tarih. Yurtdışında tatil yapmak istediğinizde bu isteklerinizi karşılayan en uygun yerin Barselona olduğunu keşfediyorsunuz. Otel ve uçak rezervasyonlarınızı hallettikten sonra vize işlemlerine başlıyorsunuz ancak İspanya size vize vermemek için elinden geleni yapıyor. Çünkü İspanya artık turistlerin gelmesini istemiyor.

Turistlerin Gözdesi

İspanya belki de Fransa ile birlikte dünya turizminin gözdesi konumunda. Geçtiğimiz yıllarda yaşadığı terör olayları bu durumu bir süreliğine sekteye uğratsa da geçtiğimiz yıl turist oranı yüzde 7 oranında artış gösterdi. Ülke ortalama 80 milyon turisti ağırlıyor. Ancak turistlere ve turist olarak gitmek isteyenlere yaşattıklarıyla aynı zamanda bir turizm cehennemi. Pahalı olması ve turistlere çıkardığı zorluklar ile İspanya, kendisini ziyaret etmek isteyen turistleri ülkeden soğutmaya çalışıyor.

İspanya Turist İstemiyor

İspanya Turistleri İstemiyor

Turizm ülkesi olan ve turizmden büyük bir gelir elde eden İspanya şimdilerde bir durulma sürecine girdi. Hatta geçtiğimiz yıllarda turist karşıtı eylemler yapan İspanyollar ve Katalanlar, turistlere yönelik güttükleri kötü uygulamalar ile onlara açıkça “buraya gelmeyin” mesajı verdiler. Bu durum geçtiğimiz yıl meydana gelen turist otobüsü taşlama olaylarıyla zirve yapmıştı. Bu saldırılar Barselona, Mayorka ve San Sebastian şehirlerinde de meydana geldi. .

İspanya Turistleri Neden İstemiyor

Bacasız fabrika teriminin kullandığı turizmin yavaşlatılma sebepleri siyasi ve kültürel. Siyasal sebepler özellikle bağımsızlığını yıllardır İspanya’dan almaya çalışan Katalonya bölgesinde etkisini gösteriyor. Katalanlar turizmi kapitalizme bir destek ve İspanya hükümetine de gelir sağlamak olarak görüyorlar.

Kültürel olarak ise turistlerin çevreye verdiği rahatsızlık gösterilebilir. Turistlerin, mahalle kültürünü öldürdüğü, yozlaşmaya neden olduğu savunuluyor.

Ekonomik nedenler ise tam bir paradoks. Zira ekonomiye milyarlarca dolar katkı sağlayan turizm aynı zamanda bölgede ki ev fiyatlarını da zıplatmış. Yerel halk ev kiralarken ya da alırken daha yüksek fiyatlarla karşılaşıyorlar.

İspanya

İspanya Vize İşlemlerini Zorlaştırdı

Halkın turistlere yönelik itirazı kendilerince haklı bulunabilir. Ancak İspanya hükümeti de eş güdümlü bir tavır içerisinde ve vize almak için başvurduğunuzda türlü zorlukları karşınıza çıkarmaları olası.

İspanya’ya Gitmek İsteyenlere Uyarı
Tatil için İspanya’yı seçen turistlere uyarımız, Bask ve Katalonya bölgelerinde turist karşıtı eylemlere karşı hazırlıklı olmanız ve de vize başvurunuzda karşınıza çıkabilecek zorluklara hazırlıklı olmanız.

Vize, Uçak Bileti, Yurt Dışı ve Yurt İçi Turları, Gezi Rehberi ve daha fazlası için blog.mavirotatour.com takipte kalın.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close