Gezi RehberiTatil Günü

Kış Tatilinde Vizesiz Gidebileceğiniz 5 Şehir

Ülkemiz ile karşılıklı olarak belli bir gün sayısına kadar vizesiz giriş anlaşması bulunan birçok ülke bulunuyor. Farklı kıtalardan ve kültürlerden farklı seçenekler söz konusu. Kışın vizesiz olarak seyahat edip kışın tadını çıkarabileceğiniz vizesiz Avrupa ülkeleri ya da farklı mevsim yapısına sahip ülkelere giderek kış aylarında yaz tatili yapabileceğiniz ülkeler mevcut. İşte deneyimlerimize göre en çok tercih edilen 5 şehir.

Pattaya, Tayland

Pattaya, Tayland’ın en önemli şehirlerinden biridir. Bangkok’un güneyinde bulunan şehir, kış aylarında yaz tatili yapmak için idealdir. Ülkemizin aksine, Kasım ve Şubat ayları arasında sıcak olduğu için kış tatili yerine burayı ziyaret ederek mükemmel bir yaz tatili yapabilirsiniz.

Pattaya Gezisi

Üstelik para biriminden kaynaklı olarak çok pahalı bir ülke de değil. Hem eğlence hem de deniz, kum, güneş üçlüsünü istiyorsanız Pattaya sizin için ideal bir seçenek olabilir. Ayrıca siz de bizim gibi seyahatiniz esnasında, Tayland’ın adalarını da ziyaret ederek tatilinize farklı bir rota katabilirsiniz.

Tayland’a Kolay Vize Başvurusu için mavirotatour.com/vize adresini Hemen Ziyaret ET!

Lviv, Ukrayna

Kış tatili yapmak isteyen kişiler için hem hesaplı hem de uygun seçeneklerden biri Ukrayna’dır. Hem Lviv hem de Kiev’de oldukça iyi seviyede kayak merkezleri yer alıyor. Baktığımız zaman en büyük kayak merkezinin Dragobrat olduğunu söyleyebiliriz.

Lviv Gezisi

Yükseklik açısından da aynı etkide olsa da, yeni başlayanlar için de pistleri bulunuyor gördüğümüz kadarıyla. Diğer bir popüler kayak merkezi ise Bukovel. Kış tatili turlarına katılım gösterirseniz, kayak merkezleri haricinde şehrin tam bir kültür başkenti olduğunu da göreceksiniz. Bizi etkileyen şehrin yapısı, opera binası, şehre özgü şarapları, ev yapımı özel çikolataları ve harika sokakları; sizi de aynı oranda etkileyecektir.

Belgrad, Sırbistan

Belgrad, özellikle son zamanlarda vizesiz Avrupa şehirleri arasında en popülerlerinden biri. Bilhassa gençlerin tercih ettiği bu şehrin, en dikkat çeken özelliği eğlence sektörü bakımından Berlin, Budapeşte gibi bilinen şehirlerle yarışır konumda olması.

Belgrad Gezisi

Eğer kışın tadını farklı bir şehirde eğlenerek yaşamak isterseniz, Sava ve Tuna Nehri kıyılarındaki mekânlara göz atmanızı tavsiye ederiz. Eğlence sektöründen söz etmişken, şehir ziyaretinizi önemli müzik festivallerinin yapıldığı zamanlara da denk getirebilirsiniz. Sırbistan gezi turlarına katılarak Niş, Subotica benzeri tarihi özellikleri ile ön plana çıkan şehirlere de geçiş yapabilirsiniz.

Belgrad Otelleri ve daha fazlası için mavirotatour.com/otel hemen tıklayın!

Victoria, Seyşeller

Konum olarak Doğu Afrika’da bulunan bu ada ülkesi, her mevsim ziyaret edebileceğiniz mükemmel bir alternatif. Vizesiz Avrupa seyahati yerine daha farklı bir tatil turuna katılmak isterseniz, size burayı önerebiliriz. Başkenti Victoria olan Seyşeller için özellikle Ekim-Kasım ayları daha ideal olacaktır.

Victoria Gezisi

Yeme-içme, tarih ve kültürel açıdan Afrika’da olmasından dolayı bambaşka bir dokuya sahiptir. Bu nedenle, şehre ilk gittiğimizde olduğu gibi sizin de bir keşfe çıkmanızı hatta Kış aylarında yerel halkın düzenlediği festivallere katılımınızı öneririz. Herhangi bir vize almadan 90 güne kadar konaklayabiliyorsunuz. Konaklama için turlar kapsamında farklı seçenekler oluyor; yerel temaları da tercih edebilirsiniz.

Saraybosna, Bosna Hersek

Türkiye ile Bosna arasındaki daimi kardeşlik, şehri ziyaret ettiğiniz zaman halk tarafından da size hissettirilecektir. Zaten şehrin yapısına ve kültürüne tanıklık ettiğimizde bizler de benzerliği net bir şekilde görebiliyoruz.

Saraybosna Gezisi

Vizesiz Avrupa seyahati denilince akla ilk gelen seçeneklerden biri olmasının en önemli nedenleri arasında ise, bizi etkileyen doğası ve mimarisi yer alıyor. Aynı zamanda burada savaşın 90’lardan bu yana gelen kalıntılarını da sezebiliyorsunuz. Kış tatili için ise Saraybosna’ya yakın konumda olan ünlü Byelaşnitsa kayak tesislerini tercih edebilirsiniz.

Tatil günlerinizi gidecek yer arayarak geçirmeyin. Yurt içi ve yurt dışı tatilleri hakkında bilmeniz gerekenler için blog.mavirotatour.com/tatil-gunu/ tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close