Otel RehberiTatil Günü

Korona Günlerinde Tatil

Korona virüs dünyayı eve kapattığından beri her yeni gün farklı gelişmelere gözlerimizi açıyoruz. Ülkemizdeki virüs salgını son dönemlerde azalma eğilimi göstermeye başladı. Hala birçok kısıtlamanın ve yasağın olduğu şu dönemde, yaz sezonunun açılmasına çok az kalmışken akıllarda tatil soruları oluşmaya başladı. Vaka sayıları her gün biraz daha azalıyor. Bakanlıklar uyguladığı önlemlerle virüsün yayılmasını azaltmayı başardı. Halkın da bu konuda bilinçli olması virüs salgınının kontrollü şekilde yürütülebileceğini gösteriyor. Virüsle ilgili henüz bir aşı geliştirilemedi ancak insanlar sokakta, alışverişte hatta tatilde nasıl yaşayacağı konusunda bilinçlendi. Önümüzdeki haftalarda resmi anlamda tatil başlayacak. Peki, korona virüs devam ederken tatil yapmak mümkün mü? Birlikte inceleyelim.

Korona Virüsünden Korunarak Seyahat Edebilir Miyiz?

Korona virüsünden korunarak tatil yapmak başlangıçta kesinlikle imkansız bir durumdu. Ancak  korona virüs salgınında vaka grafikleri anlamında geldiğimiz noktayı incelediğimizde, tatilciler için umut ışığı doğduğunu görüyoruz. Korona virüs kapsamında tatil merkezlerinin ve otellerin sıkı önlemler aldığı biliniyor. Dezenfektanlar, dezenfektan tünelleri, maske ve eldiven kullanımı, korunaklı personel giysileri, sosyal mesafe ve daha birçok önlemle otellerde, kiralık villalarda tatil yapabilirsiniz.

Sağlığınızı koruyarak tatil yapmak için hazırladığımız korona virüs tatil önerileri için okumaya devam edin:)

Korona Tatil Önerisi

Korona Virüs Günlerinde Tatil Önerileri

Korona virüs tatil önerilerimiz ile virüsten uzak kalabilir, virüsün sebep olduğu stresi en güzel biçimde üzerinizden atabilirsiniz. Böyle bir dönemde tatil yaparken bazı hususlara dikkat etmeniz yeterli. Sosyal mesafenin, maske takmanın ne denli önemli olduğunu bilmeniz, ellerinizi sık sık sabunla yıkamanız ve mümkünse yanınızda el temizleyici dezenfektanlar taşımanız korunaklı tatil için yapılan önerilerdir. Korona virüs sürecinde birçok tatil bölgesinin sınırları ziyaretçiye açıldı. Virüsten sakına bileceğiniz tatil alanlarını sizler için sıraladık.

Kiralık Villa

Kiralık villalar geçmişten bugüne hep mahremiyete özen gösteren, diğer konuklar tarafından rahatsız edilmek istemeyen, turist gürültüsü ya da sürekli bir yerlerden çıkan personel görüntüsüyle karşılaşmak istemeyenler için mükemmel bir seçenek olmuştur. Korona virüsten uzak durmanın en kolay yollarından biri size özel bir kiralık villa ile mümkün. Kiralık villalar tatil öncesinde kapsamlı bir temizlikten geçiriliyor ve her köşesi dezenfekte ediliyor. Korona virüs tatil önerileri arasında kiralık villalar ilk tercih sebebi. Yabancıların olmaması üçüncü kişilerden virüs kapma ihtimalini sıfırlıyor. Villalarda yer alan havuz ve bahçe alternatifi, plaja yakınlık ise izole bir tatil geçirmenizi sağlıyor.

Kiralık Villa Tatil

Sağlıklı Turizm Sertifikası Olan Oteller

Uluslararası sertifikasyon kuruluşları, korona virüs salgını sebebiyle, turizm sektöründe boy gösteren tüm konaklama alanları için Sağlık Sertifikası vermeye başladı. Bu sertifika, gerekli sağlık ve temizlik koşullarını sağlayan otel, pansiyon, butik otellere veriliyor. Korona virüs tatil önerileri gündemimizde elbette sertifikası olan oteller ilk sırada yer alıyor. Sağlık ve temizlik açısından tüm önlemleri almış, ziyaretçilerinin ateşini ölçen, maske kullanımına özen gösteren, sosyal mesafe kurallarına göre plajdan restorana her yeri yeniden düzenleyen otellerde gönül rahatlığıyla tatil yapabilirsiniz.

Sağlıklı Turizm Sertifikası olan oteller için 444 8 305 arayın veya www.mavirotatour.com adresini ziyaret edin.

Sağlık Sertifikalı Oteller

Butik Oteller

Butik oteller yine korona virüs zamanında  tatil seçenekleri arasında dikkat çekiyor. Butik oteller bildiğiniz gibi lüks oteller gibi aşırı yoğun olmuyor, daha rafine bir tatil imkanı sunuyor. Bu tür otellerde kusursuz hizmet alırken daha sessiz, sakin ve kaliteli bir tatil deneyimi yaşarsınız. Korona virüs ile ilgili çok detaylı, üst düzey önlemler alan butik oteller, konukların virüs endişesi taşımadan tatil yapmasına zemin hazırlıyor.

Apart Oteller

Apart oteller, öğrencilerin, dünyayı gezen gezginlerin, daha minimal bütçeyle tatil yapanların tercih ettiği ucuz konaklama seçeneklerinin başında yer alıyor. Korona virüs turizm sektörünü derinden etkileyince rotalar apart otele çevrildi. Apart otellerde ziyaretçiler birbirleriyle çok fazla temas kurmadan, sosyal mesafeyi koruyarak kendine özel bir odada dilediği gibi vakit geçirebiliyor. Korona virüs tatil önerileri genellikle insanlarla temasın az olacağı biçimde hazırlanıyor. Apart oteller, tıpkı kiralık villa ve butik oteller gibi izolasyonun sağlanabileceği bir konaklama alanıdır.

Alanında uzman Mavi Rota Tour ailesi Korona Virüs zamanında tatil seçeneklerini sizler için hazırladı. Hemen 444 8 305 arayın veya www.mavirotatour.com adresini ziyaret edin.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close