HaberlerVize

Koronavirüs Döneminde Schengen Vizesi Alacaklar Dikkat!

Tüm dünyayı kasıp kavuran koronavirüs etkisi hala sürerken, Schengen vizesi almak isteyenler için beklenen haber nihayet geldi. Almanya’ya gitmek üzere Schengen vize başvurusu yapmak isteyenler, Türkiye’de vize başvurusu yapmaya başlayabilirler. Vize başvurularında yetkili kuruluş olan İDATA, başvuruları online randevu rezervasyonu şeklinde almaya karar verdi.

4 Mayıs ile birlikte başlayan uygulamada, https://schengen.idata.com.tr adresinden kayıt yapan ve vize başvurusunda bulunan kişilerin sistem aktif hale gelince öncelikli olarak sıraya alınacakları duyuruldu.

Schengen Vize Randevusu

iDATA’dan yapılan açıklamada vize ücretlerine değinildi. Açıklamaya göre bu hizmet kapsamında konsolosluklar tarafından belirlenen standart hizmet ücretleri haricinde ekstra bir hizmet bedeli alınmayacak. Rezervasyon sistemiyle ise yoğunluğun önüne geçilmesi hedefleniyor. Online rezervasyon sistemi yoğunluğu kontrol ederken diğer yandan sosyal mesafe ile yasalarla belirlenen sağlık kuralları kapsamında başvuru sahiplerinin sağlıklarının korunması öngörülüyor.

İDATA yetkilileri açıklamalarında seyahat tarihlerine de değindi. Buna göre online rezervasyon başvuru sahipleri, seyahat tarihlerini net biçimde belirtmek zorunda değil. Kişiler, resmi başvuru yaptığı gün itibariyle altı ay sonrasına kadar istedikleri tarihte seyahat rezervasyonlarını yaptırabilirler.

4 Mayıs ile birlikte başlayan online Schengen vize başvurusu işlemleri halen devam ediyor.

Schengen vizesi hakkında her şey bu kategoride. En güncel bilgiler için blog.mavirotatour.com/vize/ tıklayın.
Covid-19 döneminde turizm, ithalat, ihracat, kongre ve turlar ile ilgili önemli gelişmeler ve daha fazlası için blog.mavirotatour.com/haberler/ tıklayın.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close