Amerika FuarlarıFuarlarYurt Dışı FuarlarıYurt İçi Fuarları

KOSGEB Destekli Fuar Turları

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) kapsamında, işletmelerin daha iyi bir konuma gelmesi, sektör içerisinde belli bir noktaya ulaşması ve uluslararası alana açılabilmesi için çeşitli destek programları bulunmaktadır. İşletme geliştirme, büyüme ve uluslararası destekleri kapsamında işletmeler için yurt içi ve yurt dışı fuar ve iş gezilerine katılım desteği sağlanmaktadır. 2020 – 2021 sezonu için birçok farklı sektörde KOSGEB destekli fuar turları kongre ve iş gezilerini bulabilirsiniz.

KOSGEB Destekli Fuar Turlarına Katılım Şartları

KOSGEB destekli fuar ve iş gezisi turlarına katılım göstererek, işletmenizin potansiyel müşterilerinize ulaşmasını ve pazardaki gelişmeleri yakından takip edebilmesini sağlayabilirsiniz. Fuarlara ziyaretçi olarak katılım gösterebileceğiniz gibi, stant sahibi olarak ürün ve hizmetlerinizi tanıtabileceğiniz bir katılımcı olarak da dâhil olabilirsiniz. KOSGEB destekli fuarlar ve gezilere katılmak için işletmenizin, KOSGEB veri tabanında kaydının olması gerekmektedir. Yanı sıra, işletmenin bağlı olduğu sektör ve ürün/ hizmet skalasına göre uygun bir fuar programına başvuruda bulunulması şart. Gerekli koşullara uygun olanların ise, taahhütname vermesi gerekmektedir. Turun gerçekleşebilmesi için en az 10 firmanın katılımının da söz konusu olması istenen diğer şartlar arasındadır. Yurt dışı iş gezi programları kapsamında meslek kuruluşları ile toplantı, işletmeler ile ikili görüşme, sanayi bölgesi, finans ya da fabrika grubu ile birebir görüşme ya da yurt dışı fuar ziyareti aktivitelerinden en az 2’sini gerçekleştiriyor olmanız da zorunludur.

KOSGEB Destekli İş Gezileri

KOSGEB Destekli Fuar Turlarına Neler Dahil

KOSGEB, yurt dışı fuar ve iş gezilerine katılmak isteyen işletmeler için; konaklama, ulaşım ve yurt dışı iş gezisi programı dahilinde olan diğer giderleri karşılamaktadır. Diğer gider türleri içerisinde, rehberlik ve tercüme hizmetleri, toplantı/organizasyon giderleri ve fuar giriş ücretleri yer almaktadır. KOSGEB destekli fuar turları kapsamında, işletme için sağlanacak olan azami ödenek ülke bazında değişiklik göstermektedir. Yurt içi fuar desteği için üst limit 45 bin TL, yurt dışı iş gezisi ve tanıtım desteği için ise üst limit 20 bin TL olarak belirlenmiştir.

KOSGEB destekli fuar ve iş gezilerini incelemek ve katılım sağlamak için mavirotatour.com/fuar-turlari adresini ziyaret edin!
Mavi Rota Tour ailesi olarak ziyaretçi ve katılımcı durumunuz, sektörünüz, fuarın olduğu ülke/şehir, kalacağınız süre sizlere sunacağımız imkanlar arasındadır. Katılımcıların konaklayacağı süre ve isteklerine göre, ayrı şekilde uçak bileti, transfer işlemleri, otel ya da dairede konaklama gibi imkanlar da sunulmaktadır. Aynı zamanda, ziyaretçiler için içerisinde otel, vize, uçak bileti imkanlarının olduğu paket turlarımızdan da faydalanabiliyorsunuz. Merak ettiklerinizi 444 0 305 veya  mavirotatour.com adresinden bizlere ulaşarak deneyimli danışmanlarımız tarafından bilgilendirilebilirsiniz.

KOSGEB Destekli Fuarlar Geziler

KOSGEB Destekli İş Gezileri ve Fuar Programları

Yurt içi, yurt dışı fuar ve gezilere katılmak, işletmelerin hem kendi içerisinde hem de rekabet piyasası içerisinde belli bir aşamaya gelmesini sağlamaktadır. İşletmeler, bağlı oldukları sektör kapsamında diğer firmaları da tanıma olanağı bulur. Yanı sıra, stant sahibi olarak organizasyon içerisinde yer alıyorsa, ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilerine sunmuş olur. Bu da rekabet ve satış durumları için önemli bir etkendir. KOSGEB destekli fuarlar ve gezileri arasında ödül törenleri, girişimcilik yarışmaları, ikili işletme ve finansman görüşmeleri, sektörel bazda fuar çeşitleri yer almaktadır.

Avrupa, Asya ve Amerika başta olmak üzere birçok bölge ve ülkede KOSGEB destekli fuar ve organizasyonlar bulunmaktadır. Yıllık program her sene belli dönemlerde yenilenmekte olup ayrıca duyurulmaktadır. Her bir program için en geç iki iş günü kala başvuruda bulunmanız gerekmektedir. Başvurularınızı KOSGEB sitesi ve il müdürlükleri üzerinden gerçekleştirebileceğiniz gibi, alanında uzman ve KOSGEB onaylı MAVİ ROTA TOUR üzerinden destek ve danışmanlık hizmeti alarak da gerçekleştirebilirsiniz.

KOSGEB Destekli fuar turları hakkında detaylı bilgi almak ve başvuru yapmak için mavirotatour.com/fuar-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close