HaberlerTatil Günü

2020 Kurban Bayramı

Üç ayların başlamasıyla birlikte iki dini bayramımızdan biri olan Kurban Bayramı hem dini görevleri yerine getirmek hem de tatil için araştırılmaya başlandı. Dini sorumluluklarını yerine getirmek isteyen Müslümanlar, 2020 Kurban Bayramı ne zaman diye sorgulamaya, Diyanet takvimine göre Kurban Bayramı’nın hangi tarihlere geldiğini araştırmaya başladı. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban Bayramı Nedir?

Kurban Bayramı, Müslümanlar tarafından Hicri Takvim’e göre Zilhicce ayının 10. gününden itibaren kutlanan ve dört gün süren bir dini bayramdır. İslami bir terim olarak Kurban, Allah’a yaklaşmak ve Allah rızası için kesilen, kurban edilen hayvan demektir. Kurban kişiler ve toplum açısından çeşitli yaralar taşıyan mali bir ibadettir.

Müslüman, kurban kesmekle Allah’ın emrine boyun eğmiş, kulluk vazifesini yerine getirmiş olur. Kurban Bayramı, toplumda kardeşlik, yardımlaşma, paylaşma ve dayanışma ruhunu canlı tutar. Özellikle et satın alacak maddi durumu olmayan kişilerin var olduğunu düşündüğümüzde Kurban Bayramı’nın önemini bir kez daha fark etmiş oluyoruz.

Korona Tatil Önerisi

Kurban Bayramı Ne Zaman?

Diyanet İşleri Bakanlığı’nın 2020 dini günler takvimine göre, bu sene Kurban Bayramı temmuz ve ağustos aylarına denk geliyor. Kurban Bayramı’nın birinci günü 31 Temmuz 2020, dördüncü ve son günü ise 3 Ağustos 2020 tarihlerine denk geliyor.

Kurban Bayram Tatili Kaç Gün?

Kurban Bayramı dini olarak yarım gün Arefe, 4 günde bayram süresi olarak toplam 4,5 gün sürer.  Ülkemizde ise Kurban Bayram tatili bazı senelerde hafta sonu tatiliyle birleştirilerek 9 güne kadar uzayabilmektedir. Peki, bu sene Kurban Bayramı tatili ne kadar sürecek?

Kurban bayramı bu yıl cuma, cumartesi, pazar ve pazartesi günlerine geliyor. Perşembe günü de Arefe olmasından dolayı en az 4,5-5 günlük bir tatil bekleniyor. Aşağıda Kurban Bayramı günlerinin hangi tarihlere geldiğini ve ne kadar tatil olacağını görebilirsiniz.

  • Kurban Bayramı Arefesi – Yarım Gün – 30 Temmuz Perşembe
  • Kurban Bayramı – 1. Gün – 31 Temmuz Cuma
  • Kurban Bayramı – 2. Gün – 1 Ağustos Cumartesi
  • Kurban Bayramı – 3. Gün – 2 Ağustos Pazar
  • Kurban Bayramı – 4. Gün – 3 Ağustos Pazartesi

Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler

2020 Kurban Bayramı tatiline çok az kaldı. Haliyle bayrama az kalınca herkesin aklı yenecek baklavalar, öpülecek eller, alınacak harçlıklar, yenecek etler ve gidilecek yerleri düşünmekle meşgul oluyor. Hepsini aynı anda yetiştiremeyeceğin için endişeleniyorsan telaşlanma bayram tatili 4 gün sürecek.

İster yurt içi, ister yurt dışı olsun, tatile gitmeyi düşünüyorsanız şimdiden programınızı yapsanız iyi olur. Aksi takdirde otellerde ve uçaklarda boş yer bulmakta zorlanabilirsiniz. Tabii bayramda nasıl ve nerede tatil yapacağını planlamak o kadar da kolay bir iş değil. Bu yüzden de bayram tatilleri için en önemli nokta, erken rezervasyon yapmaktır. Eğer son ana bırakırsanız ne bilet ne de kalacak bir yer bulamayabilirsiniz. Eğer hala bayramda ne yapacağınıza karar veremediyseniz size birkaç önerimiz var.

Gidilecek Yerler Adrasan

Balıkesir, Erdek

Eğer ailenizle bir tatile çıkmak istiyorsanız Erdek tam size göre… Marmara bölgesinde bulunan Erdek, ekonomik tatil arayışı içinde olanlar için önerilebilir. Konaklama için otel ya da pansiyon seçenekleri bulabilirsiniz.

Balıkesir, Cunda Adası

Ege’de bulunan Cunda Adası taş evleri, dar sokakları, tarihi kokusu ve damla sakızı aromalı lezzetleriyle mutlaka gidilmesi gereken yerlerden biridir.

Balıkesir, Marmara Adası

Türkiye’nin Gökçeada’dan sonra en büyük ikinci adası olan Marmara Adası aileyle yapılan tatillerde sıkça tercih edilen yerlerden biridir.

Tatilde Gidilecek Yerler Akyaka

Antalya, Side

Eğer tatilden beklentiniz doğa, deniz ve tarihi bir yolculuk ise Side’yi çok seveceksiniz. Side, Antalya’nın minik şirin bir beldesidir. Burada bütçenize göre birçok otel ya da pansiyon bulabilirsiniz.

Muğla, Fethiye

Denizi ve güneşi seviyorsanız ve doya doya tadını çıkarmak istiyorsanız gidilecek daha iyi bir yer olamaz herhalde.

Özel günler, tatil günleri, seyahat ve daha fazlası https://blog.mavirotatour.com/ için adresini ziyaret et.
Bayram Tatilinde Gidilecek Yerler için 444 8 305 arayın veya www.mavirotatour.com adresini ziyaret edin.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close