FuarlarYurt Dışı Fuarları

Dünya’nın En Büyük Medikal Fuarı

Tıbbi teknoloji, elektromedikal ekipman, laboratuvar ekipmanı, teşhis ve ilaç endüstrisi için dünyanın en büyük medikal fuarı Medica Düsseldorf 2020’dir. Medica, dünyanın en büyük ilaç fuarı Compamed ile birlikte düzenlenmektedir. Düsseldorf’ta yılda bir kez düzenlenen fuar, sadece ticari ziyaretçilere açıktır. Medica, tıbbi cihaz endüstrisine, hasta bakımının verimliliğine ve kalitesine önemli bir katkı sağlayan yenilikçi ürünler ve sistemler için merkezi bir pazar hizmeti sunmaktadır.

Uluslararası Tıp Teknolojileri Fuarı Medica Düsseldorf

Sergi, elektromedik ve tıbbi teknoloji, bilgi ve iletişim teknolojisi, fizyoterapi ve ortopedik teknoloji, tek kullanımlık ürünler, emtia ve tüketim malları, laboratuvar ekipmanı ve teşhis ürünleri alanlarına ayrılmıştır. Ticaret fuarına ek olarak, birçok etkinlik ve ilginç özel gösterilerle tamamlanan Medica konferansları ve forumları da bu fuarın çatısı altında bulunmaktadır.

Medica Düsseldorf 2020 fuarının gerçekleşeceği Düsseldorf, Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinin başkentidir. Aynı zamanda Almanya’nın önemli kültür, sanat ve endüstri şehirlerinden biridir. 2. Dünya Savaşı’ndan sonra Batı Almanya’da yer almıştır ve savaşta şehrin neredeyse %80’i harap olmuştur. Ancak savaştan sonra şehir hızla gelişerek modern bir metropol haline gelmiştir. Almanya’nın en kalabalık 7. şehri olan Düsseldorf aynı zamanda büyük şirketlerin genel merkezlerine de ev sahipliği yapmaktadır ve Avrupa’nın önemli uluslararası iş ve finans merkezlerinden birisidir.

Düsseldorf, Ren Nehri kıyısında kurulmuş ve adını Ren nehrine akan diğer bir nehir olan Düssel Nehri’nden almıştır.  En yakın ve bir nevi rekabet halinde olduğu şehir olarak kabul edilen Köln’ün güneyinde kalmaktadır. Kuzeyinde ise Ruhr Bölgesi yer alır. Düsseldorf için Old Town (eski şehir) olarak bilinen yer ‘Altstadt’ bölgesidir. Ren Nehri’nin iki kıyısına kurulmuş olan şehrin Altstadt tarafı daha çok turistik bir bölge olarak öne çıkmaktadır.

Tıp Teknolojileri Fuarı Medica

Medica Düsseldorf Fuarını Kimler Ziyaret Etmeli?

Sağlık sektörü çalışanları, laboratuvar teknolojisi üretici ve yöneticileri, medikal endüstrisinde faaliyet gösteren üreticiler, ithalatçılar ve ihracatçılar, ortopedi uzmanları, ilaç üreticisi ve ithalatçıları, eczacılık fakültesi öğrencileri, kamu kurumlarının yönetici ve çalışanları

Medica Düsseldorf 2020 Takvimi

16 – 19 Kasım 2020 tarihinde gerçekleşecektir.

Medica Düsseldorf 2020 Fuarında Sergilenen Ürünler

Akupunktur, analizörler, anestezi makineleri, bandajlar, kateterler, santrifüjler, kompresyon tedavisi ekipmanları, bilgisayarlı tomografi, sitoloji, görüntü dokümantasyonu için cihazlar, teşhis, dezenfeksiyon ekipmanları, dezenfeksiyon ekipmanları, bertaraf sistemleri, elektromedikal ekipman, acil durumlar, acil tıp, acil servisler, fiber optik cihazlar, filtrasyon sistemleri, ilk yardım ekipmanları, hematoloji, histoloji, hastane, sıcak hava sistemleri, inkübatörler, kuluçka makineleri, yoğun bakım, laboratuvar ekipmanları, lazer cerrahi ekipmanları, hayat kurtarıcı ekipmanlar, tıbbi durumlar, tıbbi cihazlar, mikrobiyoloji, mikroskoplar, mikrotomlar nükleer tıp, hemşirelik tesisleri, mesleki terapi ekipmanları özürlüler için taşıma araçları, ortopedik teknoloji, osmometre, oksijen ekipmanları, taşınabilir ışıklar, solunum fonksiyon ekipmanları, raylar, geri dönüşüm sistemleri, rehabilitasyon ekipmanları, kurtarma ekipmanları, döner buharlaştırıcı, sterilizasyon ekipmanları, cerrahi pansumanlar, cerrahi aletler, cerrahi masa s, cerrahi teknik, eğitim ekipmanları, vantilatörler, görsel yardımcılar, röntgen makineleri.

Medica Düsseldorf 2020 Fuarı’na katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/fuar-turlari tıklayın veya 444 8 305 arayın!

GIFA Düsseldorf

Düsseldorf’a Gitmek için Uçak Bileti

Türkiye’den Düsseldorf’a gitmek için direkt ve aktarmalı uçan birçok havayolu şirketleri vardır. Bunlar; Türk Hava Yolları, SunExpress, Pegasus Havayolları, Altasglobal ve Onur Air olmak üzere birçok havayolunun tarifeli direkt uçuşları mevcuttur. Düsseldorf’a ayrıca çok sayıda charter uçuş da düzenlenmektedir.

Medica Düsseldorf Turu Otel Seçenekleri

Medica Düsseldorf fuarı için konaklayacağınız oteller; Premiere Classe Düsseldorf City Hotel, Holiday Inn Dusseldorf City, Best Western Ambassador Hotel, Holiday Inn Essen City Centre.

Fuara Grup Katılımı

Fuarlar, aynı sektörden birçok işletmeyi bir araya getirdiğinde firmalar arasında ileriye dönük bilgi alışverişi yapılması, rakip analizi ve iş ortaklığı kurulmasına olanak sağlamaktadır. İşletmeler, Dernekler, STK’lar, Ticaret ve Sanayi Odaları fuarlara genelde grup olarak katılmaktadır.

Erken Rezervasyon

Fuar turlarının en önemli farkı erken rezervasyon ve satın alımdır. Fuarlar yaklaşık bir yıl önceden yeri ve tarihi belli olan organizasyonlardır. Dünyanın birçok yerinden fuarın yapılacağı şehire binlerce iş adamları gelir. Fuarın gerçekleştiği tarihte o şehirdeki otel fiyatları ve havayollarının bilet fiyatları üç- dört katına çıkar, bu sebeple erken satın alım ciddi fiyat avantajı sağlar. Diğer önemli konu da konaklamadır. Yanlış lokasyonda bir otel seçimi tüm gün fuar alanında yorulan kişilerin seyahatinin verimsiz geçmesine sebep olur. Erken tarihte rezervasyon ve doğru konumda bir otel en önemli farklardandır.

Almanya vizesi hakkında bilgi almak ve başvuru yapmak için mavirotatour.com/vize adresini hemen ziyaret et!

Dünyanın En Büyük Medikal Fuarı

Kosgeb Desteği

Kosgeb Kimlere Destek Verir?

Kosgeb küçük ve orta ölçekli işletmelere  destek vermektedir.
Her işletmeden 1 kişi destek alabilir.
Firmaların Kosgeb veri tabanına kayıtları güncel olmak zorundadır (Her firma  kurulduğu şehirdeki Kosgeb Müdürlüğüne bağlıdır. Lütfen bağlı olduğunuz müdürlüğü arayıp önce veri tabanı kaydınızı yaptırınız.)

Kosgeb Ne İçin Destek Verir?

Firmaların, Yurtdışı Pazar araştırması, İhracat artıracak önemi projeler , İş görüşmelerinin organize edilmesi, istihdam, ekonomi gibi hususların artışına neden olacak faaliyet.

Kosgeb’in Destek Verdiği 4 Faaliyet / Organizasyon Nedir?

Kosgeb 4 maddeden en az 2’sinin yerine getirilmesi şartı ile gezilere destek verir.
B2B İş Görüşmeleri (Olmazsa olmaz kuraldır.)
Fuar Ziyareti
Fabrika Ziyareti
STK ziyareti

Yurt dışı pazar araştırma desteği, pazar araştırma desteği ve genel destekler hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız hemen mavirotatour.com/ tıklayın!
Yurt dışı ve yurt içi fuarları hakkında en güncel bilgiler, devlet imkanları ve daha fazlası için blog.mavirotatour.com/fuarlar/ adresini ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close