Tatil Günü

2020 Resmi Tatiller

2020 yılı işçileri hangi günler sevindirecek? Resmi tatiller hangi günlere denk geliyor? Resmi tatilde gidilecek yerler? Tüm bu soruların cevabını sizler için cevapladık. Keyifli okumlar 🙂

Resmi Tatiller

2020 Resmi Tatil Takvimi

Tatil için gün sayanlardan ya da tatil planını yılın başında yapmayı sevenlerdenseniz resmi tatiller hangi günlere dek geliyor diye düşünüyorsanız tam olmanız gerek yerdesiniz.

İşte 2020 resmi tatiller listesi;

 • Yılbaşı Tatili: Yeni yılın ilk günü olan yılbaşı tatili 1 Ocak Çarşamba 2020 gününe denk geliyor ve sadece bir gün sürüyor.
 • 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı: Her yıl 23 Nisan günü coşkuyla kutlanan çocuk bayramı bu yıl Perşembe gününe denk geliyor ve bu resmi tatil sadece bir gün sürüyor.
 • 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü: İşçi bayramı diye de anılan ve bir gün süren 1 Mayıs bayramı Cuma gününe denk geliyor.
 • 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı: Her yıl coşkuyla kutlanan ve sadece bir süren gençlik bayramı olan 19 Mayıs Salı gününe denk geliyor.
 • Ramazan Bayramı: Sofralara şenlik ve bereket getiren on iki ayın sultanı Ramazan ayını takiben arife günü ile birlikte 4 gün sürecek olan tatil, Cumartesi, Pazar, Pazartesi ve Salı günlerine denk geliyor. (23-26 Mayıs)
 • 15 Temmuz Demokrasi Bayramı: Büyük bir direnişin günü olan 15 Temmuz bayramının bir gün sürecek olan tatili Çarşamba gününe denk geliyor.
 • Kurban Bayramı: Dini açıdan büyük öneme sahip olan Kurban Bayramı arife günü ile birlikte toplam dört buçuk gün sürüyor ve Perşembe, Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerine denk geliyor. (30 Temmuz-3 Ağustos)
 • 30 Ağustos Zafer Bayramı: Büyük bir coşkuyla kutlanan milli bayramlarımızdan biri olan Zafer Bayramı bu yıl Pazar gününe denk geliyor ve tatil sadece bir gün sürüyor.
 • 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı: Milli bayramlarımızdan diğeri olan Cumhuriyet Bayramı tatili bir buçuk gün sürüyor ve Çarşamba ve Perşembe günlerine denk geliyor. (28-29 Ekim)

2020 yılı resmi tatiller günleri on altı buçuk gün. Bu tatil takvimi içindeki günleri izinlerinizle birleştirirseniz daha fazla tatil fırsatı yakalayabilir ve mavirotatour.com sitesinden daha fazla tatil planı ayarlayabilirsiniz.

Erken Rezervasyon Neden Önemli

Resmi Tatilde Ne Yapılabilir?

2020 yılında resmi tatil günlerinin hangi günlere denk geldiğini öğrendiğimize göre planlarımızı yapmaya başlayabiliriz.

 • Ocak 2020 Çarşamba: Yılbaşı tatili öncesinde veya sonrasında izin alarak 5 güne uzatabileceğiniz yılbaşı tatilinizde özel programları olan otelleri tercih ederek eğlenerek dinlenebilirsiniz.
 • 23 Nisan 2020 Perşembe: Bu tatili sadece bir gün izin alarak dört gün uzatabileceğinizin farkında mısınız? Barcelona, Paris gibi ünlü Avrupa şehirlerine uçmak için planlarınızı mavirotatour.com sitesinden yapabilirisiniz.
 • 1 Mayıs 2020 Cuma: Kendi kendini hafta sonuna taşıyarak her zaman işçinin yanında olduğunu gösteren İşçi Bayramını şehirlere yakın olan tatil yerlerinden Şile, Ayvalık, Alaçatı ve Abant’ta küçük otellerde konaklayarak geçirebilirsiniz. Ege taraflarında yaşıyorsanız Yunan Adaları’nı da tercih listenize ekleyebilirsiniz.
 • 19 Mayıs 2020 Salı: Pazartesi sendromunu elinizin tersiyle itip izne çevirerek 4 güne uzatabileceğiniz bu tatilde mavirotatour.com sitesinden nereye gideceğinizi ve nerde konaklayacağınızı seçebilirsiniz.
 • Ramazan Bayramı: Tatili bile bereketli geçen Ramazan Bayramı tatilini 3 gün izin alarak dokuz güne kadar çıkartabilirsiniz. mavirotatour.com üzerinden ayarlayabileceğiniz tatil planınızla Avusturya, Almanya, Viyana ve daha fazlasına giderek tatilinizi değerlendirebilirsiniz.
 • 15 Temmuz 2020 Çarşamba: Haftanın ortasına denk gelen bu tatilde günübirlik Adalar, Sapanca veya Kilyos gezisi yapabilirsiniz.
 • Kurban Bayramı: izin kullanmadan dört buçuk gün tatil sunan Kurban Bayramı tatilinde dilerseniz üç buçuk günlük bir izin kullanarak on günlük tatil yapabilirsiniz. Maldivler ve Bali gibi rüya oteller bu on günlük tatil için harika seçimler olacaktır.
 • 30 Ağustos 2020 Pazar: Pazar günü çalışmıyorsanız sizin için çok da farklı geçecek bir bayram değildir. Yine de Pazar günü dahi çalışmak zorunda olmak emekçi vatandaşların iple çektiği günlerden biridir.
 • 29 Ekim 2020: Çarşamba gününden yarım günle başlayıp Perşembe günü de devam eden bir buçuk günlük tatili tek gün izinle dört buçuk gün tatil haline getirebilirsiniz. Bu güzel tatilinizde Safranbolu, Ilgaz ve Karadeniz’i tanıyabilirsiniz.
Özel günler, tatil günleri, seyahat ve daha fazlası https://blog.mavirotatour.com/ için adresini ziyaret et.

Çocuklarla Gidilecek Yurt Dışı Şehirleri

Resmi Tatilde Gidilecek Yerler

Tatil günlerini inceledik, tatilleri birleştirdik ve uzun uzun tatillerin önümüzde uzandığını gördük. Şimdi gelelim herkesin kafasındaki “Nereye Gideceğiz?” sorusunun cevaplarına;

Bodrum

Egenin güzeli Bodrum, Muğla iline bağlı on üç ilçeden biridir. Güzelliği şarkılara, şiirlere ve edebi eserlere konu olan Bodrum beyaz evleri, mavi koyları ve doğal güzellikleriyle her tatilin vazgeçilmez yerlerinden biridir. Özellikle de havalar ısınıp güneş çıkmaya başladı mı değme Bodrum’un keyfine…

Marsilya

Gün batımının bir başka olduğu Marsilya, Fransa’nın en önemli limanlarından biridir. Çok kültürlü bir dokuya sahip olan şehir, Akdeniz iklimini doya doya içinize çekebileceğiniz bir yerdir. Notre Dame de la Garde Katedrali’ne çıkmayı da unutmayın…

Marsilya’da Nerede Kalınır?

Katanya

İyonya Denizi’nin kıyısında bulunan Katanya, İtalya’nın eşsiz şehirlerinden bir tanesi. Etna Yanardağı’nın eteklerinde bulunan Katanya, İtalya’nın en özel duraklarından bir tanesi. Özellikle yaz dönemlerinde turizm merkezi haline gelen şehir koyları ve doğallığıyla ilgi çekici… Eğer tatillerinde Avrupa’yı düşünüyorsan Katanya’yı unutma.

Resmi Tatillerde Gidilecek Yerler için erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın! 444 8 305 arayın veya www.mavirotatour.com adresini hemen ziyaret edin.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close