FuarlarYurt Dışı Fuarları

Sial China

Uluslararası Gıda, Yiyecek ve İçecek Fuarı

14 – 16 Mayıs 2019 tarihleri arasında Shanghai’daki SNIEC (Shanghai New International Expo Centre) fuar merkezinde düzenlenecek olan Sial China fuarı, dünyanın en büyük 3. gıda fuarı ve 19 yıllık tecrübesi ile Asya’nın en büyük yiyecek ve içecek fuarıdır. Bu etkinliğe  perakende, otel / restoran / catering (HoReCa), gıda hizmetleri, ithalat / ihracat  ve imalat gibi büyük pazar oyuncuları iştirak etmektedir. Sial China

Sial China Fuarı’nda Katılımcı veya Ziyaretçi Olmak

Sial China, özellikle et, süt ve içecek sektörlerinde, bölgesel gıda endüstrisinin değerli pazar anlayışlarını, trendlerini ve yeniliklerini sağlamanın yanı sıra, Asya ve Çin’e adım atan denizaşırı şirketler için referans noktasını belirlemektedir. En büyük pazarlardan birine katılmanızı tavsiye ederiz : Asya kıtası dünya nüfusunun 2 / 3’sini temsil etmektedir ve sadece Çin’de yılda 20 milyon kişi orta sınıfa katılmaktadır. 2018 yılında düzenlenen Sial China, 13 salonda 162.000 metrekarelik bir sergi alanını kaplamıştır. Ayrıca 70 ülkeyi ve bölgeyi temsil eden 3.400 katılımcıyı ve 110.635 ziyaretçiyi ağırlamıştır. TOP 10 listesindeki ülke pavilyonlarını; Güney Kore,  ABD , Brezilya , Arjantin , Rusya , Fransa , Avustralya , İspanya , Almanya ve  Türkiye oluşturmuştur.

  • Birinci ve ikinci kademe şehirlerde tüketicilerin % 81’i sıklıkla ithal gıda ürünleri satın almaktadır.
  • Daha yüksek gelire sahip aileler alt gelire sahip olanlara göre anlamlı derecede daha yüksek alım sıklığını göstermektedir.
  • Süt ürünleri (% 49) tüketiciler tarafından en çok satın alınan ithal gıda kategorisidir, bunu çocuk gıdaları (% 40), fındık (% 36), alkol (% 27) ve içecekler (% 24) ve şekerleme / pastacılık (% 19) izlemektedir.
  • Üst orta sınıf ve varlıklı haneler arasındaki tüketim yılda % 17 oranında artmaktadır ve 2020 yılına kadar kentsel Çin’de artan harcamaların toplamı 1.5 trilyon USD olacaktır.
Sial China Fuarına Katılmak için mavirotatour.com/fuar-turlari Hemen Tıklayın!

Gıda Yiyecek Fuarı

Sial China fuarının düzenleneceği Shanghai, Çin’in en  büyük kentidir. Ülkenin doğu sahilinde Yangtze Nehri Deltası’nda kurulmuş olan Sanghai, Çin’e açılan bir kapı olarak uzun bir tarihe sahiptir. Oldukça kalabalık olan bu kent 24 milyona yaklaşan nüfusuyla, Çin’in en önemli liman kentidir. Çin’in en büyük ekonomi ve ticaret merkezidir ve Çin’in kültür merkezlerinden biridir. Şangay, Çin’in ekonomik gelişiminin ön safında yer almaktadır.

Shanghai’ı Ziyaret Etmek için Başlıca Sebepler

Eskiden kalma nedenler: Su kasabaları, geleneksel bahçeler ve antik siteler.

Modern nedenler : Dünyanın en büyük binaları ile seyir alanları ve Shanghai Waitan olarak da bilinen sahil bölgesi Bund en tanınmış sembollerden ve Shanghai’ın gururudur. Shanghai, canlı bir atmosfere sahiptir ve modernite için New York ve Londra’ya rakip olmaktadır.

Kültürel nedenler: Shanghai kendi mutfağı, opera ve lehçesi ile Çin’in kültürel merkezlerinden biridir.

Yurtdışı ve yurtiçi fuarları hakkında tüm merak edilenler için hemen blog.mavirotatour.com/fuarlar/ ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close