Fuarlar

Sial China 2019

Uluslararası Gıda, Yiyecek ve İçecek Fuarı

Sial China 2019 Fuarı’nda Katılımcı veya Ziyaretçi Olmak

14 – 16 Mayıs 2019 tarihleri arasında Shanghai’daki SNIEC (Shanghai New International Expo Centre) fuar merkezinde düzenlenecek olan Sial China fuarı, dünyanın en büyük 3. gıda fuarı ve 19 yıllık tecrübesi ile Asya’nın en büyük yiyecek ve içecek fuarıdır. Bu etkinliğe  perakende, otel / restoran / catering (HoReCa), gıda hizmetleri, ithalat / ihracat  ve imalat gibi büyük pazar oyuncuları iştirak etmektedir.

Sial China, özellikle et, süt ve içecek sektörlerinde, bölgesel gıda endüstrisinin değerli pazar anlayışlarını, trendlerini ve yeniliklerini sağlamanın yanı sıra, Asya ve Çin’e adım atan denizaşırı şirketler için referans noktasını belirlemektedir. En büyük pazarlardan birine katılmanızı tavsiye ederiz : Asya kıtası dünya nüfusunun 2 / 3’sini temsil etmektedir ve sadece Çin’de yılda 20 milyon kişi orta sınıfa katılmaktadır. 2018 yılında düzenlenen Sial China, 13 salonda 162.000 metrekarelik bir sergi alanını kaplamıştır. Ayrıca 70 ülkeyi ve bölgeyi temsil eden 3.400 katılımcıyı ve 110.635 ziyaretçiyi ağırlamıştır. TOP 10 listesindeki ülke pavilyonlarını; Güney Kore,  ABD , Brezilya , Arjantin , Rusya , Fransa , Avustralya , İspanya , Almanya ve  Türkiye oluşturmuştur.

  • Birinci ve ikinci kademe şehirlerde tüketicilerin % 81’i sıklıkla ithal gıda ürünleri satın almaktadır.
  • Daha yüksek gelire sahip aileler alt gelire sahip olanlara göre anlamlı derecede daha yüksek alım sıklığını göstermektedir.
  • Süt ürünleri (% 49) tüketiciler tarafından en çok satın alınan ithal gıda kategorisidir, bunu çocuk gıdaları (% 40), fındık (% 36), alkol (% 27) ve içecekler (% 24) ve şekerleme / pastacılık (% 19) izlemektedir.
  • Üst orta sınıf ve varlıklı haneler arasındaki tüketim yılda % 17 oranında artmaktadır ve 2020 yılına kadar kentsel Çin’de artan harcamaların toplamı 1.5 trilyon USD olacaktır.

Sial China fuarının düzenleneceği Shanghai, Çin’in en  büyük kentidir. Ülkenin doğu sahilinde Yangtze Nehri Deltası’nda kurulmuş olan Sanghai, Çin’e açılan bir kapı olarak uzun bir tarihe sahiptir. Oldukça kalabalık olan bu kent 24 milyona yaklaşan nüfusuyla, Çin’in en önemli liman kentidir. Çin’in en büyük ekonomi ve ticaret merkezidir ve Çin’in kültür merkezlerinden biridir. Şangay, Çin’in ekonomik gelişiminin ön safında yer almaktadır.

Shanghai’ı ziyaret etmek için başlıca sebepler :

Eskiden kalma nedenler: Su kasabaları, geleneksel bahçeler ve antik siteler.

Modern nedenler : Dünyanın en büyük binaları ile seyir alanları ve Shanghai Waitan olarak da bilinen sahil bölgesi Bund en tanınmış sembollerden ve Shanghai’ın gururudur. Shanghai, canlı bir atmosfere sahiptir ve modernite için New York ve Londra’ya rakip olmaktadır.

Kültürel nedenler: Shanghai kendi mutfağı, opera ve lehçesi ile Çin’in kültürel merkezlerinden biridir.

Shanghai New International Expo Centre

Sial China 2019 Fuarına gidecek ziyaretçiler açısından;

Sektörel yenilikleri görmek, yeni fikirler edinmek, trendleri öğrenmek, pazar araştırması yapmak, bir sonraki fuarda ziyaretçi olmak yerine katılımcı olmayı tercih edecekler için ön izleme yapmak, ufuklarını genişletmek ve benzeri amaçlar için oldukça önemlidir. Her sektörden yurtdışı fuar organizasyonları yoğun ilgi görmektedir.

Kendi sektörünüzle ilgili fuarlara katıldığınızda aynı sektörden yüz binlerce insanla bir araya gelmiş olursunuz. Hem networkünüzü genişletebilir, hem de ilişkilerinizi güçlendirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Elbette daha önceden temas kurduğunuz firmaların/bireylerin de orada olması muhtemeldir. Örneğin, sürekli e-posta ile yazıştığınız bir müşterinizle, aynı amaç için aynı noktada buluşmuş olmak ticari ilişkilerinizi ve birbirinize karşı itibarınızı güçlendirebilir. Bu durum, fuara katılmanın size sağlayacağı onlarca faydadan yalnızca biridir. Tek yapmanız gereken karar vermiş olmak. Seyahat, konaklama, otel-alan transferi, rehberlik gibi tüm detaylarla tur şirketiniz ilgilenecektir. A grubu turizm seyahat acentesi ve IATA  üyesi olan Mavi Rota Tour ‘un tur programına katılmak & incelemek için https://mavirotatour.com/fuar-turlari/699-sial-china-2019 sayfamızı ziyaret edebilirsiniz veya 444 8 305 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close