Kongreler

SICOT 2019 Muscat

Uluslararası Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Derneği

SICOT (Société Internationale de Chirurgie Orthopédique et de Traumatologie- Uluslararası Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Derneği) Dünya Ortopedi Kongresi, SICOT 2019, 5 – 7 Aralık 2019 tarihleri arasında, Umman’ın başkenti Muscat’ta Umman Kongre ve Sergi Merkezi’nde (Oman Convention & Exhibition Centre) düzenlenecektir.

Cerrahi Travmatoloji Derneği

SICOT 2019 Muscat Kongresine Niçin Katılmalıyız?

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

SICOT 2019 Muscat Kongresinin Önemi

Pan Arab Ortopedi Birliği ile kombine olarak yapılacaktır. Bu etkinlik, Körfez bölgesinde düzenlenen ikinci Umman’da düzenlenen ilk etkinlik olacaktır. Binlerce yıldır doğu ve batı arasındaki ticaret, bilgi ve kültür alışverişinde odak noktası olarak hizmet veren bir bölgede bulunan Umman’ın tarihi 5000 yıl öncesine dayanmaktadır ve Körfez bölgesindeki en eski ülkedir. Umman, bir zamanlar Hürmüz boğazından Doğu Afrika kıyılarına kadar denizleri kontrol eden bir imparatorluktu.

Umman, Avrupa, Hindistan ve Çin arasında mal alışverişini, Doğu Afrika’daki ticaret ve ticaret limanlarının üretimini gören ipek yolunda dolayı, ticaret açısından zengin bir tarihe sahiptir. Bu etki ülke kültürünü önemli ölçüde etkilemiş ve toplumu açık fikirli ve çok kültürlü bir toplum haline getirmiştir. Umman, 1.200 km uzunluğundaki sahil şeridine sahip bir ülke olup, Hajar bölgesindeki tepeler ve dağlardan, çöllerin kurak rüzgârlı kum tepelerine ve Dhofar’ın yemyeşil ovaları ve topraklarına kadar değişen manzaralara sahiptir.

Muscat

Ubar’ın ünlü antik kenti de buradadır ve ülkenin dört bir yanında duran yüzlerce kale, kulenin görülebileceği yerler vardır. Bir zamanlar Romalılar ve Yunanlılar tarafından “gizli liman” olarak bilinen Muscat, nerede bulacağını bilemediği sürece bulunamayan güzel bir şehir olarak tanımlanmıştır. Kalacağınız süre boyunca, zengin ve canlı tarihin yanı sıra ülkenin doğal güzelliklerini ilk elden tecrübe edebilirsiniz.

Uluslararası Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Derneği ( SICOT ) hasta bakımının iyileştirilmesi için uluslararası düzeyde ortopedi ve travmatolojinin bilim ve sanatının ilerlemesini teşvik etmek, öğretim, araştırma ve eğitimi geliştirmek için Belçika kanunlarına göre kurulmuş uluslararası kâr amacı gütmeyen bir kuruluştur. 2019 yılında SICOT 90’ıncı yıldönümünü kutlayacaktır. Her yıl 110 üye ülkeden cerrahların ve diğerlerinin görüştüğü toplantılar oldukça organize bilimsel, klinik ve sosyal etkinliklerdir.

SICOT, son derece gelişmiş ülkelerdeki örnek kurumlara kıyasla yıllık bir Diploma Sınavı sunarak, cerrahi yeterliliğin (bilgi artı klinik beceriler) dünya standartlarını belirlemektedir. Bu sınavdan en yüksek puanı alan iki mezuna Alman mükemmelilik merkezlerinin sunduğu seyahat bursu verilir. Uluslararası Ortopedi SICOT Dergisi, Philadelphia merkezli yayın referans oranında istikrarlı bir artış göstermiştir. SICOT’un Eğitim Hedefi El Kitabı, kursiyerlere bir haritanın tam eğitim hedefine yönlendirilmesidir. Facebook ve e-Barkod’daki SICOT grubu, üyeler ve ilgisiz üyeler arasındaki sürekli iletişim için yaygın bir şekilde kullanılmaktadır. SICOT Bursları eğitim ve değişim için benzersiz fırsatlar sunmaktadır. SICOT Vakfı, konferanslara seyahat etmek ve dikkat çekici eğitim merkezlerinde cerrahi ustalarıyla çalışmak için parasal destek sağlamaktadır. Genç Cerrah Atölyeleri, davet edilen uzmanlardan öğrenmek için forumlar sunar ancak özellikle önemlidir,  genç cerrahlara kendi araştırmalarını meslektaşlarına sunma fırsatı verirler.

Yurt içi ve yurt dışı kongreleri hakkında güncel bilgiler ve çok daha fazlası için mavirotatour.com/kongreler/ tıklayın!

Muscat Gezi Rehberi

Ortopedik Eğitim Merkezlerinin oluşturulması gittikçe daha başarılı bir girişim olmuştur. Eğitim, araştırma ve manuel beceri eğitimi için bir fırsat sağlarlar. Onlar topluluk cerrahları, hemşireler ve fizyoterapistlere açıktır. Aslında, bütün bir ortopedik topluluğu bir araya getirebilirler.

SICOT  2019 Kongresine  dünyanın dört bir yanından 3000 katılımcı beklenmektedir. Kongre programı bilgi aktarımı üzerine yoğunlaşacak ve hem ileri teknoloji hem de düşük teknoloji ortamında ortopedik cerrahideki son gelişmelerle ilgili kapsamlı bir bilimsel program sunacaktır. Kongreye kayıtlar 16 Şubat 2019’da başlayacaktır ve bildiri gönderimi için son tarih 14 Mart 2019’dur.

Uluslararası Ortopedik Cerrahi ve Travmatoloji Derneği Kongresi’ne katılmak veya detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close