Vize

Singapur’da çalışmak ve yaşamak neden bu kadar revaçta?

Asya'nın en cezbedici ülkesi Singapur

Singapur Malay Yarımadası’nın güney ucunda bulunan yaşam standartlarının yüksek olduğu bir ülke. Son zamanlarda Amerika ve Avrupa ülkelerinin yaşadığı ekonomik krizle birlikte birçok kişi çalışmak ve yaşamak için Asya’ya yönelmeye başladı. Singapur ise en cezbedici Asya ülkelerinden biri.

Yaşam standartlarının oldukça yüksek olduğu Singapur’da bir ailenin ortalama aylık geliri 6000 doları bulmakta. Maaşların dolar olarak ödenmesi de ayrıca bir avantaj. Maaşın dolgun olması ve dolar olarak yatması güzel birikimler yapmanıza olanak sağlıyor.

Singapur’un tercih edilmesindeki bir diğer önemli husus ise birçok ülkeye nazaran burada çalışma ve oturum izni almanın kolay olması.

Bir kez Singapur’a yerleştiğinizde iş bulmak sorun olmaktan çıkıyor zira ülkendeki işsizlik oranı sadece yüzde 2. Singapur gelişmiş bir sanayiye ve endüstriyel faaliyetlere sahip. Ayrıca turizm de önemli bir geçim kaynağı.

Singapur özellikle Hindistan’dan ve Çin’den çokça göç almakta. Ancak hangi toplumdan gelirse gelsin Singapur’a gelen bir yabancı ülkedeki sistematik yapı sayesinde hemen topluma kazandırılıyor. Refah seviyesinin yüksek olması suç oranlarını minimum düzeyde tutuyor. Burada yaşayan halkın yüzde 95’inden fazlası okuma yazma biliyor. Eğitimli insanları Singapur sokaklarını tertemiz tutuyor. Bu titizlik ülkenin doğal güzelliği ile birleşince Singapur tadından yenmez bir yer haline geliyor.

Singapur’u çekici kılan diğer bazı unsurlar ise yemek kültürü ve trafiksiz bir hayat.

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close