Vize

Umre Vizesinin Alanı Genişletildi

Suudi Arabistan, eğer önceden talep edilirse umre ziyaretinde bulunanların Suudi Arabistan’ın diğer kentlerini de ziyaret etmesine izin verecek.

Konuya ilişkin açıklama yapan Hac ve Umre Bakanlığı Müsteşarı Abdulaziz Vezzan, bu yıl umre için ülkeye gelenlerin 30 günlük vize süreleri boyunca diğer kentleri de ziyaret edebileceklerini söyledi. Vezzan, Mekke ve Medine ziyaretleri için ayrılan sürenin yaklaşık 15 gün olduğunu ve geriye kalan 15 günde isteyenlerin turistik mekanları da gezebileceğini belirtti. Hatta umre şirketlerinin seyahat öncesinde ek süre talep etmesi durumunda bu sürenin daha da uzatılabileceğini aktardı.

Umre ziyareti için Suudi Arabistan’a gidecek olanlar vize süresince artık başka kentleri de ziyaret edebilecek.

Umre Vize Değişiklikleri

Umre için ülkeye gelenlerin sayısının geçen hafta bini geçtiğini, bu yıl şevval ayının sonuna kadar umre için 8 milyon 500 bin kişinin ülkeye gelmesini beklediklerini söyleyen Vezzan bu rakamın geçen yıl 7 milyonda kaldığını kaydetti.

Hac ve Umre Bakanı Yardımcısı Abdulfettah Meşat ise bu yıl umre için gelenlerin vizesinin sadece Haremeyn (Mekke ve Medine) ile sınırlı olmayacağını teyit etti.

Umre için gelenlerin ülkeye giriş yapmadan önce turistik bir programa katılmaları durumunda Haremeyn dışında kalan kentler ile tarihi ve turistik mekanları ziyaret etmesine izin verileceğini söyleyen Meşat, 30 günlük umre vizesinin genelde 15 gününün umrede geçirildiğini, kalan sürenin turistik amaçla kullanılabileceğini anlattı.

Suudi Arabistan, 2030 vizyonu kapsamında milli gelirini çeşitlendirmek amacıyla turizm alanındaki çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.

Schengen vizesi, transit vize, vize başvurusu ve vize işlemleri hakkında en güncel bilgiler için blog.mavirotatour.com/vize/ adresini ziyaret et.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close