Vize

Vize Başvuruları ile ilgili Bilgilendirme (Koronavirüs)

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler gereğince yurt içi ve yurt dışı seyahatlerine kısıtlamalar getirilmişti. Yurt içi seyahat yasağının kalkması ve uluslararası uçuşların kademeli olarak açılacağına dair tarihlerin verildiği bu günlerde vatandaşların aklındaki önemli sorulardan biri de: Vize başvuruları ne zaman başlıyor? Vize başvurusunda bulunmak isteyen vatandaşlar, başvurularını tamamlamak üzere elçilik ve konsolosluklardan gelecek haberi bekliyor.

Vize Başvuruları Ne Zaman Başlıyor?

Daha önce konsolosluğa başvuruda bulunmuş ancak korona virüs nedeni ile iptal edilen randevuların bir daha ne zaman gerçekleşeceği yurt dışına gitmek isteyen yolcular için merak konusu. Vize başvuruları ne zaman başlıyor? sorusunun cevabı ne yazık ki henüz kesin olarak belirlenmiş değil. Konsoloslukların ne zaman vize başvuruları için kabul sağlayacağı, diğer ülkeler tarafından belirleniyor. Her ülke dilediği zaman başvuruları başlatabilir. Ancak covid-19 salgının hala kritik seviyelerde olması belirsizlik ortamı yaratıyor. Vize başvurularının önümüzdeki günlerde başlayıp başlamayacağına dair kararı, korona virüs salgını verecek.

Vize Başvurusu

Schengen Vizelerinde Başvuru Önceliği

Schengen vize başvuruları henüz elçilik ve konsolosluklar tarafından kabul edilmeye başlanmadı. Ancak korona virüs tedbirleri kaldırıldığı zaman başvurular, online randevu kaydı sırasına göre alınacak. Schengen vizelerinde başvuru önceliği, başvurular yığılmadan önce konsolosluklarda öne geçmenizi sağlar. Vize başvuruları esnasında önceliğine sahip olmak isteyenler şimdiden yetkili vize merkezleri aracılığı mavirotatour.com/vize ile ya da direkt olarak konsolosluk ve büyükelçiliklerin internet siteleri üzerinden online olarak sıra alabilirler. Bu sayede vatandaşlar, başvurular başladığı günden itibaren işlemlerin tamamlanmasını bekler ve yeniden sıra alarak beklemek ile vakit kaybetmez.

Vize hakkında güncel bilgiler ve kolay vize başvurusu için mavirotatour.com/vize tıklayın veya 444 8 305 arayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close