HaberlerVize

Vize Randevusu Satan Dolandırıcılara Dikkat

Vize dolandırıcıları internet üzerinden verdikleri reklamlarla vatandaşları dolandırıyor. Dolandırıcılar arama motorlarına verdikleri reklamlarla kendi internet sitelerinin üst sıralarda çıkmasını sağlıyor. Hatta bu iş için bilgisayar uzmanı personeller çalışıyor. Tüketici de ilk gördüğü internet sitesinin güvenli olduğunu düşünerek bu siteye giriyor ve hem parasını kaptırıyor hem de kişisel bilgilerini güvenilir olmayan kişilerle paylaşmış oluyor.

Bu dolandırıcılar müşterilerini “size randevu almamız için bize ödeme yapmanız gerek” diyerek kandırıyorlar. Müşterilerine gerçekten randevu aldıklarından dolayı da yasal olarak da kendilerini koruma altına almış oluyorlar. Hatırlatmak isteriz ki tüm Schengen ülkelerine alınan vize randevuları internet üzerinden tamamen ücretsiz olarak alınıyor. Bu randevuları aldığınız resmi internet siteleri de zaten randevu için sizden ödeme talep eden dolandırıcılara karşı size uyarıyor.

Yunanistan Vizesi Gerekli Evraklar

1500 Lirasını Dolandırıcılara Kaptırdı!

Kendisine vize randevusu alınacağı söylenerek dolandırılan bir vatandaş şunları aktarıyor: “Polonya’ya gitmek için vize randevusu almak istedim. Arama motorundan karşıma çıkan ilk siteye girdim. İletişim bilgilerimi verdikten sonra bana telefon ettiler ve Schengen vize işlemlerim için hesap numaralarına 1500 TL yatırmam gerektiğini söylediler. Bunun için banka IBAN numarası verdiler. Gelecek Çarşamba gününe randevumun alındığını söylediler. Ben de bankaya giderek verdikleri hesap numarasına ödemeyi yatırdım. Ardından Macaristan turunu satın aldığım tur şirketine giderek eksik evrakımın olup olmadığını kontrol etmek istedim. Tur şirketinin çalışanı dolandırıldığımı anladı. Tekrar internet sitesinde yazan numaradan iletişime geçmeye çalıştım ama cevap veren olmadı.”

Vize Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Konsoloslukların anlaşmalı olduğu resmi vize verme kurumları, İDATA, As Visa Solutions, Vfs Global, Bls International, Tls Contact ve Kosmos’dur. Eğer tüketici internet sitesi üzerinden başvuru yapacaksa bu kurumların resmi internet sitesi üzerinden işlem yapmak zorunda. Eğer işlemi hangisinden yaptığına emin olamıyorsa güvenilir tur şirketleri aracılığıyla vize işlemlerini yaptırmalı.

Schengen vizesi, transit vize, vize başvurusu ve vize işlemleri hakkında merak ettikleriniz için blog.mavirotatour.com/vize/ tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close