Gezi RehberiTatil Günü

Vizesiz Tatil Yapabileceğiniz 5 Avrupa Şehri

Tatillerini yurt dışında geçirmek isteyen fakat vize işlemleri ile uğraşmak istemeyen kişiler, Avrupa’da ülkemizden vize istemeyen ülkelerdeki birçok şehre vizesiz gidebilmektedir. Vize işlemleri ile uğraşmak maddi açıdan bir külfet olduğu kadar, evrak hazırlama süreci de uzun sürebilmektedir. Bu gibi can sıkıcı durumlarla karşılaşmamak adına vizesiz ülkeler tercih edilebilir.

Ukrayna’nın Modern Yüzü: Kiev

Son dönemlerde ziyaret ve tatil açısından en çok tercih edilen Avrupa şehirlerinden biri olan Kiev, vizesiz olarak gidilebilecek Avrupa şehirlerinden bir diğeridir.

Kiev Gezisi

Türk vatandaşları için çipli kimlik kartı ile dahi girişe izin veren şehirde, doğa güzellikleri, müzeler, tarihi yapılar, eğlenceli gece hayatı, tarihi binalar ve ekonomik ulaşım ve konaklama seçenekleri ile unutulmaz bir tatil geçirmeniz mümkündür. Ucuz vizesiz tatil arayanlar için oldukça ideal bir tercih olan Kiev, birçok yönüyle tatilcilere hitap etmekte ve onlarda unutulmaz anılar bırakmaktadır.

Kültürel Şehir: Belgrad

Sırbistan’ın başkenti olan Belgrad, Avrupa ve Balkan esintilerini taşıyan bir destinasyondur. Türk vatandaşları için vize istemeyen Sırbistan’da, Belgrad şehri tarihi dokusu, gece hayatı, mutfak kültürü ve sıcakkanlı insanları ile oldukça cazip bir Avrupa ülkesidir.

Belgrad Gezisi

Tatilden beklenen tüm beklentileri karşılayan Belgrad, aynı zamanda diğer Avrupa şehirlerine göre oldukça ekonomik ve ucuz bir şehir olarak da sizlere önerebileceğimiz şehirlerin başında gelmektedir. Gece hayatı ile olduğu kadar gündüz de oldukça hareketli bir yaşama sahne olan Belgrad, vizesiz tatil yapmayı planlayanlar için oldukça ideal bir alternatif olarak ön plana çıkmaktadır.

Adriyatik’in Gözdesi: Budva

Vizesiz tatil ülkeleri içinde yer alan Karadağ’ın sahil şehirlerinden biri olan Budva, özellikle yaz ayları için ideal bir tatil fırsatını sizlere sunuyor. Tarihi dokusunu ve doğa güzelliklerini korumayı başaran şehirde, eşsiz sahillerde yüzebilir, lezzetli yemekleri tadabilir ve doğa güzelliklerine yakından tanık olabilirsiniz.

Budva Gezisi

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde de yer alan Budva, tarih ve doğa güzelliklerine meraklı olan kişiler için önerebileceğimiz şehirlerin başında gelmektedir. Pasaport sahibi her Türk vatandaşının vize almadan gidebileceği Budva, yeme-içme ve konaklama üzerine uygun fiyatları ile de dikkat çekmektedir.

Tatilinizi keyifli hale getirmek için blog.mavirotatour.com/tatilinizi-keyifli-hale-getirmenin-6-yolu/ adresini hemen ziyaret et!

Tarihin İzlerini Taşıyan: Ohrid

Ortak bir tarihi geçmişimiz olan Ohrid, Makedonya’nın turistik şehirlerinden biridir. Adını Ohrid Gölü’nden alan şehir, göl etrafındaki yürüyüş yolları, huzurlu alanları, leziz mutfağı ve ekonomik konaklama seçenekleri ile her açıdan oldukça cazip bir Avrupa şehri konumundadır.

Ohrid Gezisi

Vize serbestisi ile gidilebilen Ohrid’de, Avrupa’daki en derin göl olan Ohrid Gölü’nü gezebilir, tarihi ve kültürel miraslarını görebilir ve eğlenceli gece hayatı ile keyifli vakit geçirebilirsiniz. Ohrid Gölü çevresinde yer alan tesisler ile unutulmaz anlar yaşamanız mümkündür. Kültürü, doğayı, tarihi ve eğlenceyi seven herkesin aradığı şeyi bulabileceği bir şehir olan Ohrid, vizesiz gidilebilecek en ekonomik ve keyifli şehirlerden biri olarak sizlere tavsiye edebileceğimiz bir şehirdir.

Eğlencenin Başkenti: Lviv

Turist sayısı her geçen gün artan ve oldukça yoğun bir talep gören Lviv, Ukrayna’nın en büyük ikinci şehridir. Tarihi binaları ile ön plana çıkan Lviv, kültürel tur meraklıları için en ideal şehirlerin başında gelmektedir. Mimari dokusu ve tarihi ile tam bir Avrupa şehri olan Lviv’de, gece hayatı da oldukça eğlenceli ve hareketlidir.

Lviv Gezisi

Müzeleri, eski sokakları, tarihi binaları ve yapıları ile oldukça ilgi çekici olan Lviv, vizesiz gidilebilecek Avrupa şehirleri içinde kültürel dokusu en üst seviyede olan şehir olarak sizlere önerebileceğimiz bir Avrupa şehridir.

Vize başvurusu, uçak bileti, oteller ve daha fazlası için mavirotatour.com tıklayın!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close