Tatil Günü

Vizesiz Yurtdışı Tatili Yapabileceğiniz 5 Ülke

Yurt dışı tatili yapmak isteyen fakat vize işlemleri ile uğraşmak istemeyen kişiler için vizesiz yurtdışı tatil yapılabilecek birçok ülke bulunmakta. Gerek kültürel gerek deniz gerekse de tarihi turların her biri için vizesiz olarak seyahat edilebilecek alternatif ülkeleri sizler için derledik.

Eğlencenin Adresi: Sırbistan

Son yılların en gözde turistik ülkelerinden biri olan Sırbistan, Türk vatandaşlarından vize istememekte. Vizesiz tatil için önerebileceğimiz ülkeler arasında ilk sırada yer alan Sırbistan, eğlenceli gece hayatı, zengin ve damak tadımıza yakın mutfağı, tarihi dokusu ve eğlence dolu festivalleri ile her kesime hitap eden bir ülke olarak ön plana çıkıyor.

Belgrad Gezisi

Başkent Belgrad oldukça hareketli olan gece hayatı, tarihi kaleleri ve müzeleri ile oldukça dikkat çekiyor. Sırbistan’ın bir diğer turistik şehri olan Novi Sad ise 17. yüzyıldan kalma kaleleri ile tarih meraklılarına hitap ediyor. Ortaçağ kültürünü günümüze dek korumayı başaran ülkede, eğlenceli ve hareketli gece hayatının yanı sıra tarih meraklılarına çok şey vadediyor.

Deniz ve Eğlence İçin: Karadağ

Vizesiz seyahat edilebilecek Adriyatik ülkelerinden biri olan Karadağ, tarihi ve doğal güzellikleri ile bir diğer ön plana çıkan ülkelerden biri. Vizesiz yurtdışı tatili için en iyi alternatiflerden biri olan Karadağ’da, Budva ve Kotor şehirleri sahilleri ve eğlenceli olduğu kadar huzurlu ortamı ile de en çok tercih edilen bölgelerden biri olarak sizlere tavsiyemizdir.

Budva Gezisi

Ortaçağ izlerini günümüze dek tüm ihtişamıyla taşıyan ülke aynı zamanda sahil şehirleriyle de deniz için oldukça ideal bir tatil deneyimini misafirlerine sunmaktadır.

Yeşiller İçerisinde Bir Ülke: Gürcistan

Vizesiz olduğu kadar giriş için pasaporta da ihtiyaç duyulmayan Gürcistan, Türk vatandaşlarının kimlikleri ile giriş yapabildiği ve ülkenin güzelliklerine tanık olabildiği bir ülke. Vizesiz ucuz yurtdışı tatili için ülkemize olan yakınlığı ile en uygun alternatiflerden biri olan Gürcistan, doğal güzellikleri, zengin mutfağı, yemyeşil doğası ve kayak merkezleri ile birçok zevke hitap eden bir ülke.

Üsküp Gezisi

Gürcistan’ın liman şehri olan ve oldukça yoğun bir ilgi gören Batum, kaleleri, yemyeşil parkları, doğası ve gece hayatı ile sizi kendine çekecek bir şehir. Tüm bu güzellikleri ve ülkemize yakın olması ile oldukça ekonomik ve doğa ile iç içe bir tatil geçirmeniz için Gürcistan sizlere önerebileceğimiz ülkelerin başında gelmektedir.

En Uygun Gürcistan Uçak Biletleri için mavirotatour.com/ucak-bileti hemen tıklayın!

Balkanların Gözdesi: Bosna Hersek

Dört mevsimi doyasıya yaşamayı sağlayan Bosna Hersek, birçok tatil imkânını da bu doğası ile içerisinde barındırmaktadır. Kültürel ve tarihi dokusunu korumayı başaran ülkede, doğa güzellikleri de doğaseverler için bulunmaz bir nimet. Vizesiz yurtdışı tatil fiyatları için araştırma yapan kişilere en uygun fiyatlarla tatil yapma imkânı sunan ülke, oldukça cazip tatil fırsatlarını misafirlerine sunmaktadır.

Saraybosna Gezisi

Tarihi kaleleri, köprüleri, yapıları, zengin mutfak kültürü, sanatsal aktiviteleri ve kış ayları için modern kayak merkezleri ile her kesimden turiste hitap etmeyi başarmıştır. Başkent Saraybosna, UNESCO eseri ünlü tarihi köprüye ev sahipliği yapan Mostar ve Banja Luka gibi şehirleri oldukça yoğun bir ilgi şehirler arasında geliyor. Bosna Hersek, vizesiz ve ucuz uçak bileti fırsatları ile uygun fiyatlara tatil yapmanın ilk adreslerinden biridir.

Uygun ve kaliteli Bosna Hersek Otelleri için mavirotatour.com/otel hemen tıklayın!

Tarih İle İç İçe Bir Ülke: Makedonya

Ülkemiz ile tarihi bir bağ içerisinde bulunan Makedonya, tarihi güzellikleri ile birlikte doğa harikaları ile de en dikkat çeken ülkelerin başında geliyor. Vizesiz yurtdışı ülkeleri içerisinde ülkemize olan yakınlığı ve ekonomik oluşu ile oldukça uygun bir seçenek olan Makedonya, Ohrid ve Üsküp gibi cazibe merkezlerine ev sahipliği yapıyor.

Üsküp Gezisi

Balkan mimarisini ve doğa güzelliklerini her noktada hissettiren ve yaşatan Makedonya, kültürel ve tarihi bağlarımız sayesinde de kendinizi yabancı hissetmeyeceğiniz ve oldukça keyif alacağınız bir ülke.

Avrupa’nın En Ucuz 5 Şehri için blog.mavirotatour.com/avrupanin-en-ucuz-5-sehri/ adresini hemen ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close