Kongreler

WCD Milano

24. Dünya Dermatoloji Kongresi

Dünya Dermatoloji Kongresi WCD 2019, 10 – 15 Haziran 2019 tarihleri arasında İtalya’nın meşhur kenti Milano’da Avrupa’nın en büyük kongre merkezi MiCo Milano’da gerçekleşecektir. Uluslararası Dermatoloji Dernekleri Birliği’nin himayesinde gerçekleştirilecek 24. Dünya Dermatoloji Kongresi’ne (WCD), İtalyan Dermatoloji Derneği (SIDeMaST) ev sahipliği yapacaktır.

WCD Milano

WCD Milano 24. Dünya Dermatoloji Kongresine Niçin Katılmalıyız

  • Uzmanlık ve yeni güncel konular hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olmaktadır.
  • Özellikle genç araştırmacılar için uzmanlık alanında önde gelen isimleri ile tanışabilme fırsatı yakalamaktadırlar.
  • Kongrelerde araştırmak istediğimiz ama tıkandığımız konular üzerine uzman hocalardan görüş alabilme şansına sahip olabiliriz.
  • Kongrelere katılarak sunum yapma tecrübesi kazanır, nasıl soru sorulacağını ve sorulara nasıl bir üslup kullanılarak cevap verileceğini öğrenmiş oluruz.
  • Kongrelere katılarak çalışma şevkimizi güçlendirir ve motivasyonumuzu artırmış oluruz.
  • Kongrelere katılarak kendimizi tanıtabilme ve akademik çevremizi genişletebilme imkanı yakalamış oluruz. İleride ortak çalışmalar yapabileceğimiz potansiyel isimlerle görüşmeler yaparak faydalı ortaklıkların temellerini atabiliriz.
  • Ülkemiz dışındaki kongrelere katılarak farklı ülkeleri ziyaret etme fırsatı buluruz . Bu sayede deneyimler ve hatıralar kazanmış oluruz. Kongrelere katılarak hem farklı bir havayı soluma hem de farklı bir ortamda bulunma isteğimizi tatmin edebiliriz. Günlük hayatın monotonluğundan birkaç günlüğüne de olsa kaçmış oluruz.

WCD 2019 Milano Kongresinin Önemi

Dünya Dermatoloji Kongre, klinik uygulamadan araştırmaya, teknolojiye ve inovasyona kadar, dermatolojide önemli atılımlar ve ilerlemeler üzerinde odaklanacaktır. Deneyimli klinisyenlerin yanı sıra genç dermatologlar, hemşireler ve müttefik profesyoneller için birçok fırsatlar olacaktır. Dünyanın dört bir yanından gelen uzman dermatologlar her WCD oturumunda başkan, eşbaşkan ve konuşmacı olarak hayati birer rol üstleneceklerdir. Eski dostlarla karşılaşmak yeni arkadaşlar edinme fırsatları için çeşitli sosyal programlar da sunulacaktır. Bilimsel organizasyon, tanınmış İtalyan misafirperverliği ile birlikte, 24. Dünya Dermatoloji Kongresi’ni (WCD), unutulmaz bir etkinlik haline getirecektir.

Dünya Dermatoloji Kongresi’ne (WCD) kayıtlar başlamıştır. https://ssl.triumphgroup.it/cmsweb/Login.asp?IDcommessa=TRM19010&Lang=EN&noflag=true linkini kullanarak online kayıt yaptırabilirsiniz. Bunun için öncelikle siteye kayıt olmanız gerekmektedir. Site kayıt formunu doldurduktan sonra, girilen verileri kaydetmek ve giriş bilgilerini e-posta ile almak için ‘register’ bottonuna tıklayınız. Bu nedenle geçerli bir e-posta adresi kullanmak önemlidir. Kayıt olduktan sonraki birkaç dakika içinde e-posta almazsanız, e-posta gelen kutunuz için filtrelerin etkinleştirilmesi durumunda lütfen spam mesajlarınızı da kontrol ediniz. Kongrenin resmi dili İngilizce olacaktır. Ayrıca tüm bildiriler  ve sunumlar da İngilizce olmalıdır. AB ülkelerinden ve ABD, Kanada, Avustralya ve Yeni Zelanda ülkelerinden gelen katılımcıların İtalya’ya girmek için vize almalarına gerek yoktur. AB üyesi olmayan birçok ülke vatandaşlarının vize alması ve bazen de İtalya’daki ziyaretlerini resmileştirmek için bir bildirime veya bir izin belgesine ihtiyacı olmaktadır. Vize ile ilgili ayrıntılar için size en yakın İtalyan Büyükelçiliği veya Konsolosluğuna danışabilirsiniz.

Milano

Kongreye bildiri göndermek isteyen katılımcılar için son tarih 15 Eylül 2018’dir. Bildiri için https://ssl.triumphgroup.it/cmsweb/ABS_Login.asp?IDcommessa=TRM19010&Lang=EN&noflag=true linkini kullanabilirsiniz. Yazarlar, ilgili kutunun işaretlenmesi için ORAL veya POSTER sunumu tercihlerini belirtmelidirler. WCD Özgür İletişim Komitesi, sunum formatı (poster veya sözlü) hakkında nihai kararı verecektir. Kısa sözlü sunum için az sayıda seçilmiş posterler planlanacaktır. Bilimsel katılımın kabulü, 12 Aralık 2018 tarihine kadar ilan edilecektir.

Dünya Dermatoloji Kongresi’nin (WCD) düzenleneceği Milano şehri, Batı Roma İmparatorluğu’nun başkentine kadar uzanan zengin bir tarihi mirasa sahiptir. ressam Rönesans sanatçısı ve bilim adamı olan Leonardo da Vinci, Milano’da ikonik Vitruvius adamını çizmiş ve dünyaca ünlü Son Akşam Yemeği tablosunu boyamıştır. Şehir hem geçmişten hem de günümüzden çok güzel binalar ile donatılmıştır. Bugün yükselen bir trend olan dinamik Milano kenti, ünlü bir uluslararası moda ve tasarım merkezi olmasının yanı sıra sanat ve bilimin de merkezidir. İtalya’nın diğer büyük şehirleri olan Venedik, Floransa ve Roma’nın yanı sıra göller bölgesine de elverişli bağlantıları vardır.

Kongre Turları hakkında detaylı bilgi almak için mavirotatour.com/kongre-turlari adresini ziyaret et!
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close