Gezi RehberiTatil Günü

Yeni Trend Karavan ve Kamp Turizmi

Koronavirüs sebebi ile yeni trend karavan ve kamp turizmi 🙂 Karavan ve kamp tatili için gidilecek yerleri sizler için derledik. Keyifli Okumalar 🙂

Koronavirüs tatil alışkanlıklarımızı değiştirdi. Koronavirüsünden önce beş yıldızlı oteller, butik oteller, pansiyonlar revaçtayken şimdilerde sosyal izolasyon sağlayan kamp tatili popüler haline geldi. Kamp ve karavan turizmi daha çok maceracı, özgür ve çoğunlukla genç tatilcilerin tercih ettiği tatil türüydü. Koronavirüs salgını pandemi olarak ilan edilince ve tehlike arttıkça yerli ve yabancı turistler, tatil planlarını kamp ve karavan tatili odağında yeniden planlamaya başladı. Ulusal Kamp ve Karavan Federasyonu Başkanı Leyla Özdağ, Türkiye’nin kamp ve karavan tatilinde tam bir doğa harikası olduğunu, ileride ise cazibe merkezi olacağını belirtiyor. Son yıllarda ülkemizdeki kamp ve karavan turizmi popülarite kazanmıştı. Koronavirüs salgını bu popülariteye sosyal izolasyon imkanı tanıyınca insanların tatil anlayışını değiştirmesini sağladı.

Karavan Kamp Turizm

Karavan ve Kamp Tatili için Gidilecek Yerler

Doğanın kucağında tatil yapma fikri özgürlük ve macera kokuyor. Tatilcilere adeta bir seyahat filmi atmosferi yaşatan karavan turizmi, şahane kamp merkezleriyle birlikte şölene dönüşüyor. Türkiye bu konuda oldukça verimli bir turizm rotası kabul ediliyor. Sadece ülkemizdeki tatilciler değil yabancı turistler de yıl boyunca kamp ve karavan turizmi için ülkemize akın ediyor. Turizm istatistikleri yıl boyunca milyonlarca turistin karavan, kamp tatili tercih ettiğini gösteriyor. Koronavirüs etkisi sebebiyle bu yıl turistlerin ülkemizin coğrafik güzelliklerinden faydalanacağı görülüyor.

Koronavirüs tehlikesi geçene kadar tatil planını doğaya çevirenlerdenseniz eğer kamp ve karavan turizmi için gidebileceğiniz çok güzel yerler var. Hem gözde tatil rotalarının yakınında hem de şehir kalabalığından, gürültüden en önemlisi Koronavirüs risklerinden uzakta kamp atabileceğiniz, karavanla konaklayabileceğiniz şahane öneriler listeledik. İşte karavan turizmi ve kampınız için tercih edebileceğiniz 5 yer;

Kaş, Antalya

Deniz olmadan tatil olmaz diyenlerdenseniz eğer karavanınızı süreceğiniz, kampınızı atacağınız yer kesinlikle harika Kaş olmalı. Antalya’nın Kaş ilçesi, doğa tatilinde şahane bir seçenek. Yeşile ve maviye doyacağınız Kaş’ta, hem enerjisi yüksek hem de dinlendirici, sakin bir tatil yapabilirsiniz.

Gidilecek Yerler Adrasan

Borçka Karagöl, Artvin

Artvin’in Borçka ilçesi dünya turizm haritasında yıldız gibi parlıyor. Kamp ve karavan turizmi rotasında mutlaka yer alması gereken noktalardan biri elbette Borçka’dır. Karagöl kıyısında, gerçek bir yeşil ve mavi şöleninin yamacında kamp keyfi yapmayı hayal edin. Tepesi karlı dağlar, yemyeşil ağaçlar ve usulca akan göl ile Borçka doğadaki cennet diyebiliriz. Karadeniz’de tatil yapmayı planlıyorsanız eğer Borçka’yı incelemenizi ve şans vermenizi öneririz. Koronarivüs tehlikesinden uzak dinlenmek için Borçka çok ideal bir yer.

Yedigöller, Bolu

Abant ve Yedigöller Bolu’nun turizm yüzünü temsil ediyor. Yedigöller, yılın her mevsimi tatilcilerin gözdesi olup yaz mevsiminde yoğun talep gören bir rota. Karavan turizmi için gönül rahatlığıyla Yedigöller’i tercih edebilirsiniz. Yedigöller tıpkı diğer birçok kamp rotası gibi karavancılar için özel işletmesi bulunan korunaklı, temiz ve huzurlu bir alan.

Karavan ile Gezilecek Yerler

Kapadokya Bölgesi

Koronavirüs varken nerede tatil yapılır diye düşünenler için romantik bir kamp alanı: Kapadokya. Nevşehir, Niğde, Kırşehir, Aksaray ve Kayseri illerini kapsayan bir noktada yer alan Kapadokya, kamp turizmi için sevilen bir yer. Doğal yapıların arasında kamp yapmak, karavanla konaklamak yeni ve ilginç bir deneyim olabilir. Kapadokya, Türkiye’nin en sevilen kamp alanlarından kabul ediliyor.

Azmakbaşı, Muğla

Karavan turizmi ve kampçılar tarafından çok bilinen ancak ilk kez doğada tatil yapacak olanlar için yeni sayılan Azmakbaşı, Muğla’nın huzurlu köşelerinden diyebiliriz. Göl, deniz, doğa manzarasını bir arada bulabileceğiniz bölgede, kamp ve karavan tatili için muhteşem alanlar var. Sırt çantalılar, karavancılar, binek arabasıyla gezenler, motosikletli ve bisikletli gezginler Azmakbaşı’nı tercih eden tatilciler arasında. Koronavirüs riskinin minimum seviyelerde olduğu Azmakbaşı, kişisel tatil alanınızı yaratabileceğiniz bir rota.

Alanında uzman Mavi Rota Tour ailesi Korona Virüs zamanında tatil seçeneklerini sizler için hazırladı. Hemen 444 8 305 arayın veya www.mavirotatour.com adresini ziyaret edin.
Sağlığınızı koruyarak tatil yapmak için hazırladığımız korona virüs tatil önerileri için blog.mavirotatour.com/korona-virus-gunlerinde-tatil/ hemen tıklayın!

 

Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close