Amerika FuarlarıBayi TurlarıFuarlarİş GezileriKongrelerOrganizasyonPazar Araştırma GezileriTurlarYurt Dışı FuarlarıYurt Dışı Turları

Yurtdışı Fuar ve İş Gezileri Mavi Rota Tour’da

Yurt dışı fuar ve iş gezileri aracılığıyla, işletmelerin uluslararası alanda işbirliği edinmeleri ve firma içi gelişimini hızlandırmaları sağlanmaktadır. KOSGEB, girişimcilik desteği, KOBİ finansman desteği ve benzeri programlarının haricinde fuar ve yurt dışı iş gezileri için de destek vermektedir. Başvuru türü, sektör, katılmak istenilen program gibi kriterler göz önünde bulundurularak işlemlerinizi istenilen evraklar doğrultusunda gerçekleştirebilirsiniz. Dünya fuarları ve listesi kapsamında, 2018 yılı baz alındığında katılım gösterebileceğiniz birçok farklı sektör için seçenek bulunuyor.  TexWorld, Paris Sial Fuarı, World Food Moscow, Las Vegas Kids Expo, Chicago Pack Expo, Saie Bologna seçenekleri de bu liste kapsamında yer almaktadır.

Yurt Dışı İş Gezilerine ve Fuarlara Neden Katılmalıyız

İş gezileri ve fuarlara katılım, potansiyel müşteriye ulaşmak açısından son derece önemlidir. İşletmeler, sektör içerisindeki rekabette ön plana çıkmak, potansiyel müşteri ve işbirlikleri için gerekli zemine erişmek ve daha fazla kazanç sağlayabilmek adına fuar ve iş gezilerine katılım göstermelidir. KOSGEB, dünyada düzenlenen fuarlar ve uluslararası alandaki iş gezileri için işletmelere destek sağlamaktadır. Aynı zamanda KOSGEB tarafından onaylı fuar turu ve iş gezisi hizmeti veren şirketimiz MAVİ ROTA TOUR’dan yararlanarak da katılım gösterebilirsiniz. Uluslararası etkinlikler, işletmenizin tanıtılması haricinde, bulunduğunuz sektörün yeniliklerini ve öncü firmalarını takip edebilmek açısından da önemlidir. Etkinliklere ziyaretçi ya da stant sahibi firma olarak katılım gösterebilir, pazar gelişmelerini yakından takip etme fırsatı bulabilirsiniz.

Yurt Dışı Fuar Turları

Yurt Dışı Fuarlarına Katılım Destekleri

Gerekli belgelerin ve şartlarının sağlanması durumunda, işletmenizin yapısı ve büyüklüğü fark etmeksizin yurt dışı fuar ve gezilere katılım gösterebiliyorsunuz. Devlet destekli olarak bu organizasyonlara dâhil olabilmeniz için ise farklı seçenekler söz konusu. KOSGEB, küçük ve orta büyüklükteki işletmeler ve girişimciler için birçok destek türüne sahip bir oluşumdur. KOSGEB veri tabanına kayıtlı bir işletme iseniz dünya fuarları ve listesi üzerinden sektörünüze uygun fuar ve geziler için başvuruda bulunabilirsiniz. Meslek kuruluşları, STK ve işletme bazında başvurularınız için sizlere danışmanlık sağlayan ve KOSGEB onaylı katılım desteği sunan MAVİ ROTA TOUR firmamızdan da bu konuda yararlanmanız mümkün.  Ziyaretçi ya da katılımcı pozisyonunuza uygun olarak, sizlere konaklama, transfer işlemleri, uçak biletleri ve vize işlemleri konusunda yardımcı olmaktayız. Yurt dışı fuar ve diğer etkinlikler için, ihracat birlikleri ve Ekonomi Bakanlığı’nın da destek programları bulunmaktadır. Katılım şeklinize ve firma koşullarınıza göre KOSGEB onaylı destek turlarımızdan da yararlanabiliyorsunuz.

Yurtdışı Fuarlarına Katılım Destekleri hakkında detaylı bilgi almak için 444 8 305 telefon numarasından arayabilir veya mavirotatour.com/fuar-turlari adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yurt Dışı İş Gezileri

Fuar ve Organizasyon Desteği Almak İçin Gerekli Şartlar

Başvuru sahiplerine yurt dışı iş gezisi ve fuar destek ödemelerinin yapılabilmesi için belli şartlara uyulmuş olması zorunludur. İlgili programa katılım gösterecek kişilerin, işletmenin sahibi, ortağı ya da çalışanı konumunda olması gerekmektedir. KOSGEB kapsamında bulunan ilgili fuar ve iş gezilerine katılım gösterebilmek için en az 10 işletmenin organizasyona dâhil olması ve programdaki tüm aktivitelere katılıyor olması gerekmektedir. 10 işletmeden daha az katılım söz konusu olduğunda ise başkanlık konu ile ilgili bir karara varıp, bunu duyurur. Başvuruların ziyaretçi ve katılımcılar için erken bir tarihte gerçekleştirilmesi daha uygun olmakla beraber, son başvuru tarihi etkinlikten önceki son iki iş günü olarak belirlenmiştir.

Katılım göstermek isteyen işletmelerin, faaliyet alanları ile gezi/fuar programlarının büyük oranda örtüşmesi gerekiyor. Dünyada düzenlenen fuarlar ve iş gezilerine dâhil olmak için KOSGEB destekli tur hizmeti sunan firmamızı tercih edebilirsiniz. Başvuru için gerekli olan, fuar desteği başvuru formu, programı uygulama bildirimi başvuru formu, ödeme talep formu, meslek kuruluşunun başvuru formu ve taahhütnamesi, 10 işletmenin programa dâhil olduğuna dair bildiri ve KOSGEB veri kaydı gibi belgelerinin tamamlanması ve hazırlanması süreci için de sizlere kusursuz bir danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

2019 yılına güzel bir başlangıç yapmak isteyen işletmelerin katılacakları bazı fuarlar şu şekildedir:

Diğer tüm yurtiçi-yurtdışı fuarlarını incelemek ve ilgilendiğiniz fuar için detaylı bilgi almak için Mavi Rota Tour web sitemizi ziyaret edebilir, merak ettiğiniz tüm konularda sorularınızı bizlere iletebilirsiniz.

Uzun yıllar fuar ve kongre turizminde deneyimli olan Mavi Rota Tour işletmelerin yurtdışı pazarlarına olan yolculuklarında yanlarında! Yurtdışı fuar tur paketlerimizi  mavirotatour.com/fuar-turlari adresinden Hemen İnceleyin.
Daha Fazlasını Gör

Son Gönderiler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Close